Po ľade ani stopy. Žiarsky zimný štadión sa premenil na dve volejbalové ihriská

23.05.2024 14:08:47
Po ľade ani stopy. Žiarsky zimný štadión sa premenil na dve volejbalové ihriská

Už tento piatok, 24.mája, vypuknú na zimnom štadióne Slovalco aréna v Žiari nad Hronom Majstrovstvá Slovenska vo volejbale 2024, v najnižšej kategórii mladších žiačok. Zimný štadión sa tak z ľadovej plochy špeciálne pre túto príležitosť zmenil na volejbalovú základňu so všetkým, čo k nej patrí. Na ploche štadióna tak vyrástli dve veľké volejbalové ihriská, vrátane zóny na rozcvičku. Ako prebiehala táto netradičná premena, sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

S premenou ľadovej plochy na volejbalovú začali už v apríli 

Majstrovstvá Slovenska vo volejbale žiačok si každoročne prerozdeľujú štyri oblastné výbory - Bratislava, Stred, Východ a Západ. Oblasti Stred tak pripadol tohtoročný športový volejbalový sviatok pre hráčky vo veku do 14 rokov na nadchádzajúci víkend, ktorý potrvá tri dni a začne v piatok o 10.00 hodine v Slovalco Aréne v Žiari nad Hronom. Majstrovstvá budú pokračovať v sobotu od 9.00 hodiny a vyvrcholenie príde v nedeľu, kedy o titul Majstra zabojujú najlepší z najlepších. Na zimnom štadióne Slovalco Aréna sa už tento piatok stretne desať najlepších tímov mladších žiačok z celého Slovenska, zo všetkých štyroch oblastí, na čele s dievčatami z MŠK Volejbalového klubu v Žiari nad Hronom, ktoré do tohto užšieho výberu postúpili dokonca z prvého miesta, keďže v celej sezóne prehrali len dva sety.   

Ako prezradila trénerka a šéfka oblastného výboru Stred, Alena Bieliková, keďže sú tohtoročné Majstrovstvá Slovenska vo volejbale mladších žiačok pod záštitou MŠK Volejbalového klubu v Žiari nad Hronom, museli nájsť vhodné miesto, kde by mohli takéto veľké podujatie zorganizovať. „Pôvodný zámer bol vo Zvolene, kde sme minulý rok robili Majstrovstvá Slovenska kadetiek, a to z toho dôvodu, že je tam škola, ktorá má dve telocvične v jednej budove, rovnako tak aj ihrisko na rozcvičovanie,“ vysvetlila prvotný zámer Bieliková a podotkla, že čo sa Žiaru týka, jediné vhodné miesto pripadalo na športovú halu „Cukrík“ v areáli SOŠ obchodu a služieb na Jilemnického ulici v Žiari nad Hronom.

Myšlienka zorganizovať toto športové podujatie priamo na žiarskom zimnom štadióne vraj skrsla v hlave správcu štadióna Petra Uhroviča. „Uhrovič mal už dávnejšie taký zámer, že by bolo vhodné využiť zimný štadión aj na takéto akcie, ktoré sa konajú mimo hokejovej sezóny,“ doplnila Bieliková s tým, že po následnej porade a prebratí všetkých možností nakoniec s ponukou súhlasili.