Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

22.02.2024 10:40:44
Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.

Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne, ktorá slúži nie len verejnosti, športovému plaveckému klubu Delfín, športovcom MŠK Žiar nad Hronom, základným a stredným školám, ale aj zdravotne postihnutým a matkám s deťmi, sme sa rozhodli riešiť aj havarijný stav pôvodných saunových priestorov stavebnými úpravami a výmenou vnútorných inštalácií dotknutých priestorov, ako aj havarijný stav osobného výťahu. Ide o existujúce priestory s tým, že tieto nadväzujú na už rekonštruované priestory krytej plavárne, ktoré sú v užívaní.

Žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu podávame do konca februára a žiadame o sumu približne 250 000 eur s tým, že dofinancovanie bude z vlastných zdrojov. 

Pokiaľ budeme s projektom úspešní, vznikne nový priestor s fínskou, parnou-bylinkovou a infrasaunou. Taktiež nerezový ochladzovací bazén a odpočivárne. Do saunového sveta sa bude vstupovať priamo z bazénovej časti plavárne,“ uviedol primátor mesta Peter Antal s tým, že projekt počíta aj s vybudovaním privátnej časti saunového sveta, ktorý bude tvoriť fínska sauna, ochladzovací bazén a soľná kabína. Táto časť sa bude dať prenajať ako pre menšie skupiny alebo páry. V čase, keď privátna sauna nebude využívaná pre uzavretú spoločnosť sa tieto priestory stávajú súčasťou verejnej sauny.

Verím, že prostriedky z fondu na tento projekt získame a k bazénom pribudne ďalšia atraktívna časť Slovalco relax centra, ktorú budú návštevníci radi využívať,“ dodal primátor.

Súčasťou rekonštrukcie bude aj výmena existujúceho výťahu, ktorý je v havarijnom stave a je nefunkčný. Nahradí ho nový výťah vrátane strojovne na streche a bude slúžiť pre personál. Výťah sa bude využívať na prísun čistého prádla pre saunový svet.

(kr)

 

Ďalšie články - Naše mesto

Autobusová stanica bude mať konečne čakáreň
22.04.2024 10:14:15

Autobusová stanica bude mať konečne čakáreň

Autobusovú stanicu v Žiari nad Hronom niekoľko rokov prevádzkovala spoločnosť SAD Zvolen, od júla minulého roka má stanicu v prenájme mestská spoločnosť Technické služby. Samospráva ešte vlani na jar vypovedala zmluvu pôvodnému nájomcovi, dopravca...

Žiarski gymnazisti získali so svojím projektom viacero ocenení
19.04.2024 10:33:07

Žiarski gymnazisti získali so svojím projektom viacero ocenení

V utorok 16. apríla sa v priestoroch slávnostnej auly Ekonomickej fakulty UMB uskutočnil Festival podnikavosti pod záštitou organizácie Rozbehni sa!, Banskobystrického samosprávneho kraja a Dobrého kraja, Rozvojovej agentúry BBSK. V projekte sa so...

Klienti zo sociálneho zariadenia v Ladomerskej Vieske sa presťahovali do nového
18.04.2024 07:12:20

Klienti zo sociálneho zariadenia v Ladomerskej Vieske sa presťahovali do nového

Projekt deinštitucionalizácie Zariadenia sociálnych služieb Radmera (predtým DSS Ladomerská Vieska) sa podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Klienti môžu vďaka rozsiahlej rekonštrukcii žiť kvalitnejší život v podnetnom prostredí a byť integrovaní...

Objemný odpad nepatrí do stojísk zberných nádob
16.04.2024 11:50:03

Objemný odpad nepatrí do stojísk zberných nádob

V dňoch od 22. do 26. apríla sa v našom meste uskutočnia Dni jarnej čistoty. Počas týždňa majú občania možnosť zadarmo zbaviť sa nadrozmerného odpadu zo svojich domácností. Objemného odpadu by sa však mali zbaviť aj zo stojísk zberných nádob...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png