Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 24.09.2021, meniny má Ľuboš/Ľubor.   

Pohronie so smelými ambíciami vo Fortuna lige

Zverejnené: 23.07.2021 08:03:17 |   | vytlačiť
obr: Pohronie so smelými ambíciami vo Fortuna lige

Včera sa na štadióne FK Pohronie konala predsezónna tlačová beseda, ktorej sa zúčastnili Štefan Zaťko, športový riaditeľ klubu, Gergely Geri, hlavný tréner, Peter Mazan, kapitán mužstva, Patrik Blahút a vedenie klubu reprezentoval Martin Baláž, člen predstavenstva.

FK Pohronie je plne pripravený na štart novej sezóny, ide do nej skromne a bez veľkých vyhlásení, avšak so zdravým sebavedomím a optimizmom. Cieľ na nasledujúcu sezónu je urobiť ďalší krok smerom dopredu. „Je to už naša tretia sezóna vo Fortuna lige a znova chceme byť o čosi lepší,“ vyhlásil Martin Baláž s tým, že ôsme miesto bude pre klub splnením cieľa. „Akékoľvek vyššie umiestnenie príjemným prekvapením, prípadné umiestnenie v prvej šestke splnením sna. Ostávame pri zemi a vyhnutie sa priamym záchranárskym prácam do konca súťaže a ôsma priečka je pre nás prvoradé,“ doplnil.

Štefan Zaťko informoval o pohyboch v kádri. Doposiaľ odišlo z klubu 9 hráčov, prišlo osem, no nie je to konečné číslo. „Pracujeme ešte na príchode troch hráčov, ktorými chceme posilniť defenzívu a stred poľa, uzavrieť by sme to chceli v priebehu prvých kôl ligy. Ide predovšetkým o skúsených hráčov,“ dodal Zaťko.

Hlavný tréner Gergely Geri zhodnotil prípravu ako štandardnú. Keďže došlo k značnej obmene kádra, bola zameraná hlavne, okrem fyzickej prípravy, na skúšanie nových hráčov a nových herných systémov.

O výsledky nám skutočne nešlo, aj keď každý pozitívny výsledok poteší a urobí aj dobrú náladu v kabíne. My sa však sústredíme na skladbu mužstva, dávame dokopy nových hráčov, najmä v defenzíve, pretože tá z minulej sezóny sa rozpadla. Prípravné zápasy nám veľa ukázali. Mužstvo má veľký ofenzívny potenciál, avšak stále je to len potenciál, až samotné ligové zápasy nám ukážu, kde sa nachádzame a ako to hráči pretavia na ihrisku. Po doplnení mužstva možno ešte pár kôl potrvá, kým si to všetko sadne, ale verím, že budeme dobre pripravení a dokážeme urobiť kvalitné výsledky,“ uviedol na tlačovke hlavný tréner.

Hráči sú sebavedomí

Kapitán mužstva Peter Mazan nešetril sebavedomím. Za celý tím vyhlásil, že už sa nevedia dočkať štartu ligy, pretože prípravné zápasy nemajú ten správny náboj: „Sme dobre pripravení, ako aj na ligu, tak aj na prvého súpera Spartak Trnava a som presvedčený, že tento rok Pohronie v lige ukáže ešte vyššiu kvalitu. Už na jar sme dokázali, že sme konkurencieschopné mužstvo, odohrali sme viacero kvalitných zápasov a v podstate len jeden smolne prehratý zápas doma s Trenčínom nás delil od veľkej šance dostať sa do prvej šestky. Som presvedčený, že v tejto sezóne budeme ešte lepší.

Jeho kolega z tímu, Patrik Blahút potvrdil slová o tom, že tím sa už nevie dočkať štartu súťaže. Zároveň aj ocenil zlepšenie tréningového zázemia v klube. „V novom tréningovom centre, ktoré vzniklo hneď pri štadióne, máme veľmi dobré zázemie. Hneď po tréningu môžeme regenerovať v saunách, ľadovej vode, máme tam relaxačnú miestnosť, rozvičovňu, aj to nám pomáha sa zlepšovať a verím, že sa to preukáže aj v našich výkonoch. Podľa môjho názoru aktuálne máme vynikajúcu ofenzívu, takže ja sa o výsledky nebojím,“ doplnil Blahút.

Na vyhlásenia oboch hráčov zareagoval tréner Geri: „Som rád, že mám takýchto sebavedomých hráčov, o to viac môžem byť na nich náročnejší. Ak si chcú klásť vysoké ciele, musia aj tvrdo pracovať, aby ich dosiahli a ukázali v zápasoch, čo je v nich skutočne. My spolu s celým realizačným tímom sme sem prišli tvrdo pracovať, krok po kroku, zápas k zápasu ísť smerom k úspechu. Netreba o tom veľa hovoriť, verím, že to ukážeme na ihrisku.

Zranenie Štrbu a náhly odchod Petráka

Spomínané prebudovanie defenzívy a nutnosť doplniť káder posilnilo zranenie Andreja Štrbu, ktorý sa má podrobiť operácii kolena a mužstvu by mal chýbať minimálne 4 až 6 týždňov. Prekvapil aj náhly odchod Bernarda Petráka, ktorý sa rozhodol pokračovať vo svojej kariére v II. poľskej lige.

Čo sa týka zdravotného stavu tímu, dobrá správa je, že okrem Štrbu a dlhodobo zraneného Bangalu sú všetci ostatní hráči v poriadku a v plnej záťaži. David Bangala by sa po zotavení zo zranenia kolena má k tímu pripojiť v septembri. 

Prvý zápas FK Pohronie odohrá v nedeľu 25. júla o 20.00 na Štadióne Antona Malatinského proti domácemu Spartaku Trnava.

Odchody:

 • Petr Pavlík – FK Senica
 • James Weir – MTK Budapešť
 • Thomas Heurtaux
 • Tomáš Jenčo – Novohrad Lučenec
 • Richard Župa – Partizan Bardejov
 • Elie-Gael N'Zeyi–Kibonge
 • Ondřej Chvěja – ukončenie hosťovania
 • Petr Galuška – ukončenie hosťovania
  Bernard Petrák – II. poľská liga

Príchody:

 • Adam Pajer – FK Železiarne Podbrezová
 • Adam Záhumenský – FK Zbrojovka Brno
 • Miloš Lačný – ŠKF Sereď
 • Aleksander Paluszek – Górnik Zabrze – hosťovanie
 • Filip Mastiš – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
 • Filip Škrteľ – MFK Dukla Banská Bystrica - dorast
 • Marián Šmatlák – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble
 • Marek Výbošťok – MFK Dukla Banská Bystrica - dorast

Prípravné zápasy:

FK Pohronie – ŠTK Šamorín 3:0
Góly: Lačný, Škrteľ, Dao

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - FK Pohronie 1:0

FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová 5:1
Góly: Blahút 2, Lačný, Adler, Fadera

FK Pohronie – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:2
Góly: Lačný 2, Adler

FK Pohronie – FC Košice 2:1
Góly: Lačný, Fadera

MFK Ružomberok – FK Pohronie 2:1
Gól: Badolo

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Pohronie 0:1
Gól: Lačný

 


Novinky

22.09.2021 12:49:43 Naše mesto

Opravili schody ku Kockám

Štyri schodiská, ktoré vedú z chodníka na Ulici SNP ku tzv. Kockám, dalo mesto kompletne zrekonštruovať.  Žiarske Technické služby začali ...

22.09.2021 12:46:24 Naše mesto

Aktuálne opatrenia v žiarskej nemocnici 

Vzhľadom na to, že okres Žiar nad Hronom sa nachádza v oranžovej farbe, nemocnica podľa COVID automatu nastavila aj svoje ...

22.09.2021 08:29:24 Naše mesto

Ako nakladať s komunálnym odpadom v meste

V pondelok 20. septembra sa v Divadelnej sále MsKC konala prednáška pre obyvateľov KBV a IBV v Žiari nad Hronom ...

21.09.2021 09:35:49 Šport

Karate: Úspešný vstup do sezóny

So začiatkom školského roka sa začala aj ďalšia sezóna Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom. Keďže situácia s aplikovaním protipandemických ...

20.09.2021 09:02:19 Naše mesto

Svoj život zasvätila vzdelávaniu mladých ľudí

Celý svoj profesionálny život zasvätila vzdelávaniu mladých ľudí, najprv ako pedagogička, neskôr ako riaditeľka žiarskeho gymnázia a následne Súkromnej strednej ...

14.09.2021 14:40:49 Naše mesto

Ubránil sa medvedici s mladými

V týchto dňoch došlo v okolí obce Lutila k nepríjemnému stretu človeka s medveďom. Medvedica s mláďatami prekvapila človeka a ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne