Dnes je 26.01.2021, meniny má Tamara.   

Polícia varuje: V predvianočnom období pozor na zlodejov

Zverejnené: 27.11.2020 08:17:30 |   | vytlačiť
obr: Polícia varuje: V predvianočnom období pozor na zlodejov

Opäť je tu čas vianočný a nakupovanie darčekov je už v plnom prúde. Polícia upozorňuje občanov, že v predvianočnom období sa zvyšuje počet krádeží, nebezpeční sú vreckoví zlodeji, ktorí chodia jednotlivo, ale aj v skupinkách.

Zhon, viac ľudí v obchodoch, na uliciach, v prostriedkoch mestskej hromadnej dopravy, nepozornosť, sústredenie sa na nakupovanie darčekov je vhodnou príležitosťou pre vreckových zlodejov. Polícia preto vyzýva občanov k zvýšenej opatrnosti.

Preto skôr, ako sa vyberiete na vianočné nákupy, vám polícia odporúča:

  • Chráňte si svoje osobné veci, doklady a peniaze. Doklady a peňaženku si nenechávajte na miestach, odkiaľ je ich možné ľahko vytiahnuť. Kabelku majte poruke, zásadne ju noste uzatvorenú, nikam ju neodkladajte a nenechávajte bez dozoru.
  • Vyhýbajte sa tlačenici a hlučným skupinkám. Peňaženku a osobné doklady majte pri sebe, napr. vo vnútornom vrecku kabáta zapnutom na zips alebo gombíkom.
  • Pri nákupoch využívajte možnosť platby platobnou kartou a nenoste pri sebe väčšiu sumu peňazí. Nikdy nemajte PIN kód uložený spolu s platobnou kartou. Ak vám ukradli, alebo ste stratili platobnú kartu, neodkladne kontaktujte banku, aby kartu zablokovala a zabránila tak neoprávnenému výberu peňazí z vášho účtu. Stratu alebo krádež občianskeho preukazu nahláste na najbližší útvar Policajného zboru, pre prípad jeho zneužitia.
  • Dbajte na opatrnosť pri výbere peňazí z bankomatu, využívajte bankomaty v rušnejších častiach mesta, ak je to možné, vyhýbajte sa výberu peňazí potme.
  • Vo vozidlách nenechávajte cennejšie veci, doklady či peňaženku. Nákupy odkladajte do batožinového priestoru, aby nepútali pozornosť zlodejov.
  • Ak ste sa rozhodli pre nákupy cez internet, používajte len overené internetové obchody. Pri objednávaní tovaru cez internet používajte len dôveryhodné a zabezpečené internetové pripojenie. Odporúčame vám pozrieť si referencie internetového obchodu.

OR PZ v Žiari nad Hronom
Foto: ilustračné

 


Novinky

23.01.2021 21:47:14 Naše mesto

Poznáme výsledky testovania za piatok a sobotu

V rámci celoslovenského skríningového testovania zriadilo mesto na tieto účely niekoľko odberových miest. Okrem toho sa mohli na troch miestach ...

22.01.2021 12:56:40 Naše mesto

Neriskujte, že nakazíte iných.  BBSK vyzýva ľudí cez letáky na testovacích miestach

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pripravil letáky, ktoré vyzývajú ľudí k dodržiavaniu všetkých platných opatrení aj po obdržaní negatívneho výsledku testu. ...

21.01.2021 10:43:49 Naše mesto

Na očkovanie v žiarskej nemocnici sa môžu určené skupiny prihlásiť online

Na termín očkovania proti ochoreniu COVID-19 v Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa môžu určené skupiny ľudí prihlásiť online ...

21.01.2021 10:04:24 Naše mesto

Opustil nás MUDr. Milan Maňkoš

V stredu 20. januára 2021 nás navždy opustil MUDr. Milan Maňkoš. Pán doktor by sa 23. januára dožil 75 rokov. ...

20.01.2021 10:32:11 Naše mesto

Online registrácia a informácie pre skríningové testovanie

Zaregistrovať sa môžete vyplnením formulára. Na jedno telefónne číslo môžete registrovať max. 4 osoby na jedno odberné miesto, čas ...

19.01.2021 09:34:43 Naše mesto

Odkrývame históriu mesta: Vybudovanie parku

V rámci výstavby kaštieľa sa upravovalo aj jeho okolie, lepšie povedané budoval sa park, ktorý sa po čase stal jeho ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Linka zimnej údržby: 0915 317 044
 Sčítanie obyvateľov 2021