Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 04.10.2022, meniny má František.   

Prázdniny v Komunitnom centre Žiar nad Hronom

Zverejnené: 19.09.2022 12:38:25 |   | vytlačiť
obr: Prázdniny v Komunitnom centre Žiar nad Hronom

Počas leta 2022 pripravilo Komunitné centrum v Žiari nad Hronom pestrý program v podobe voľnočasových, preventívnych či komunitných aktivít.

V mesiacoch júl až august sa Komunitnému centru Žiar nad Hronom podarilo zorganizovať niekoľko besied a prednášok na tému Prevencia drog a omamných látok pod vedením odborníkov: špecialistky  skupiny preventistov Okresného riaditeľstva PZ v Žiari nad Hronom Anny Holečkovej, policajného preventistu z Mestskej polície v Žiari nad Hronom Jozefa Kováča a Márii Hrušovskej zamestnankyni oddelenia Výchovy k zdraviu RÚVZ v Žiari nad Hronom, ktorá  si na túto tému pripravila rôzne interaktívne hry, ktoré deti zaujali. Do preventívnych aktivít sme zapájali okrem detí a mládeže aj dospelých prostredníctvom účasti na prednáškach či do Klub matiek.

Komunitné aktivity prebiehali aj počas letných prázdnin v súlade s Akčným plánom KC ZH. Podarilo sa napĺňať cieľ Akčného plánu KC ZH: zaktivizovať obyvateľov a podporiť ich pri zveľaďovaní spoločných priestorov v Ubytovni v správe mesta Žiar nad Hronom. Realizovali sa brigády – upratovanie, maľovanie, do ktorého sa zapojila väčšina dospelých obyvateľov ako aj detí. 

Pestrú škálu aktivít, ktoré pracovníčky KC ZH počas leta realizovali, zamerali na užitočné trávenie voľného času ako dobrý príklad pre deti a mládež predchádzania sociálno-patologických javov. 

Uskutočnili sa rôzne športové aktivity, hry a súťaže ktoré sa konali nie len v Osade Pod Kortínou, ale aj v priestoroch fary pri kostole Sedembolestnej panny Márie. V auguste sa konal mini futbalový zápas medzi deťmi z Ubytovne „Jadran“ a Ubytovne v správe mesta tzv. „STS“, myšlienkou ktorého bolo utužovanie dobrých vzťahov a spájanie komunít v meste. 

Počas prázdnin v Komunitnom centre Žiar nad Hronom prebiehali pravidelne „tvorivé dielničky“ aby si deti aj  počas leta cvičili zručnosť, kreativitu a tvorivosť. Okrem pestrých výrobkov rôznych techník a materiálov deti veľmi zaujala výroba náramkov, ktorá sa stala veľkou obľubou v Komunitnom centre. Vďaka tvorivým dielňam sa v KC podarilo prepojiť deti z viacerých lokalít v meste. 

V lete sa konal taktiež skautský deň, ktorý KC ZH pomohla zrealizovať  pani Jana Nešporová, vedúca oddielu Skautov v Žiari nad Hronom. Deti a mládež mali jedinečnú príležitosť priučiť sa  pravidlám skautingu ako aj súťažiť v niekoľkých súťažných disciplínach zameraných na rozvoj postrehu a pozornosti. Okrem pekných spomienok si odniesli aj ponaučenie a hlavnú myšlienku skautov „vzájomne si pomáhať“. 

KC ZH zorganizovalo v lete aj dva menšie výlety. Prvý bol do Komunitného centra v Starej Kremničke kde sa deti z Kortíny zoznámili s novými kamarátmi a vypočuli si užitočnú prednášku pod vedením splnomocnenca vlády pre rómske komunity Maroša Baloga „Naša príroda naše bohatstvo“.

Druhý výlet sa konal pod Šášovským hradom ako symbol zavŕšenia letných prázdnin. Pracovníčky KC ZH a pracovníci Mestskej občianskej poriadkovej služby pripravili pre deti opekačku a pestrý program na rovinke pod Šášovským hradom. 

V Komunitnom centre bolo počas leta veľmi pestro a veselo, avšak činnosť pokračuje ďalej s rovnakou myšlienkou a cieľom až do konca júna 2023. (Naďalej hľadáme dobrovoľníkov).

Ďakujeme našim dobrovoľníkom a členom MOPS za pomoc pri aktivít počas leta. 

Mgr. Martina Ponická – odborný garant Komunitného centra Žiar nad Hronom

 


Novinky

29.09.2022 13:15:08 Naše mesto

Polícia upozorňuje na podvodníkov s platobnými kartami

Sociálne siete sú plné nástrah. Sme presvedčení, že už každý sa stretol s pokusom o podvod, snahou vymámiť údaje z ...

29.09.2022 13:11:41 Kultúra

Podujatie Život v pohybe po prvý raz v Žiari nad Hronom

V stredu, 28. septembra 2022 sa po prvý raz v našom meste uskutočnilo podujatie ŽIVOT V POHYBE. Veľká akcia zameraná ...

28.09.2022 13:32:17 Naše mesto

Pošta spustila výdaj zásielok na základe PIN kódu

Zákazníci Slovenskej pošty môžu využívať nový spôsob prevzatia balíkov a expres zásielok na základe tzv. PIN kódu. Táto novinka je ...

28.09.2022 11:10:28 Naše mesto

Po 55. rokoch sme prijali prvých deviatakov našej Dvojky

V sobotu, 24. septembra 2022 sme v Obradnej sieni Mestského kultúrneho centra prijali prvých deviatakov našej „Dvojky“, Základnej školy na ...

27.09.2022 09:13:00 Šport

Žiarčanka Lenka na Majstrovstvách Slovenska v agility

V dňoch 10. a 11. septembra 2022 sa v psej hale RSDC v Pezinku konali Majstrovstvá Slovenska aj za účasti ...

22.09.2022 13:33:36 Naše mesto

Zo septembrového mestského zastupiteľstva

Vo štvrtok, 22. septembra 2022 sa konalo 5. riadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Žiari nad Hronom. Zúčastnilo sa ho 16 ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Žiarsky jarmok 2022