RODIČOVSKÉ INŠPIRÁCIE 2023

Rodičovské inšpirácie v novom termíne v sobotu dňa 2.12.2023

Nakoľko sa nám už nepodarilo dohodnúť s Marekom Hermanom, ponecháme poobednú časť minifestu, kde si budete môcť zažiť o 15.00 interaktívnu prednášku Zuzky Lukáčovej a o 17.00 prevezme slovo Janka Mladá. V prípade, že si želáte vrátiť vstupné, je možné urobiť tak na predajných miestach, kde ste si vstupenky zakúpili.
 
Zuzana Lukáčová
Čo sa deje pod povrchom - skúsme porozumieť sebe, a tak i svojim deťom
 
Často nás hnevajú naše automatické rodičovské reakcie. Koľkokrát ste si už povedali, že nikdy nebudem ako moja mama, či otec? Niekedy sami seba prekvapíme a v rodičovstve sa začneme strácať v tom, kým skutočne sme. Poďme spolu objaviť, čo sa deje pod povrchom našich automatizmov. Skúsme spoločne nájsť kód pre jazyk, ktorým ku svojim deťom hovoríme. Dovoľme si osloviť zvedavosť a objavme, čo nám v skutočnosti hovoria svojim správaním naše deti. 
 
Jana Mladá
Ako u detí podporiť vnútornú motiváciu
 
My všetci prichádzame na svet s vnútornou motiváciou, ale ukazuje sa, že už v detstve sa od nej odpájame a začneme sa riadiť vonkajším svetom. Bohužiaľ to má neblahý vplyv nielen na kvalitu a priebeh činností, ktoré robíme, ale aj na to, ako a aké ciele si v živote napĺňame a ako sme spokojní.

Spoločným znakom ľudí, ktorí stratili svoju vnútornú motiváciu, je to, že nevedia, čo ich baví, čo im prináša radosť a v čom sú vlastne dobrí. 

Ak vás zaujíma, čo a ako môžete urobiť, aby vaše deti smerovali k tomu, že

  • vedia, čo ich baví a napĺňa;
  • sú schopné prekonávať prekážky;
  • sú schopné rozoznávať, čo robia preto, lebo to naozaj sami chcú a čo preto, lebo sa z nejakého dôvodu boja to neurobiť;
  • sú schopné spracovávať protichodné pocity (dieťa s takouto schopnosťou dokáže nepodľahnúť napríklad nechuti ísť na krúžok, hoci ho momentálne láka ísť von s kamarátmi),

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.