Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 27.09.2023, meniny má Cyprián.   

Škôlkari sa zapojili do podujatia Sparťan

Zverejnené: 05.06.2023 09:15:18 |   | vytlačiť
obr: Škôlkari sa zapojili do podujatia Sparťan

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí v Materskej škole na Ul. Dr. Janského 8 zorganizovali pre škôlkarov týždeň detských radostí. V rámci neho sa od pondelka do piatku zapájali do atraktívnych a pútavých akcií či podujatí.

Ako informuje zástupkyňa riaditeľky Eliška Hodžová, každý rok sa snažia, aby sa striedali zábavné, športové, súťaživé, environmentálne, kreatívne aktivity a vždy dopĺňajú niečo nové pre deti. V tomto roku nahradili detskú olympiádu Sparťanom. 

Toto bol náš prvý ročník, ale musím povedať, že veľmi vydarený, čo sa týka organizácie, atmosféry, ale najmä spokojnosti detí. S nápadom zorganizovať toto podujatie pre škôlkarov sme oslovili našu škôlkarskú mamičku pani Páleníkovú, ktorá je členom Sparťan Training Group Žiar nad Hronom. Nakontaktovala nás na pána Rusnáka zo Sparťan v ZH, ktorý nám prisľúbil pomoc a spoluprácu,“ hovorí Eliška Hodžová.

Pre takúto akciu bol priestor dvora vyhovujúci a keďže mali dostatok náradia, náčinia či preliezok, nebol s tým žiadny problém. Všetky ďalšie veci doniesli Sparťania. „Spoločne sme premysleli organizáciu a časový harmonogram a pustili sme sa s chuťou do toho. Aktívne sa zapojili všetci pedagogickí zamestnanci, ale pomohli aj pani upratovačky a pani kuchárky.