Dnes je 10.07.2020, meniny má Amália.   

Slovenská pošta upraví otváracie hodiny pobočiek

Zverejnené: 24.03.2020 09:47:16 |   | vytlačiť
obr: Slovenská pošta upraví otváracie hodiny pobočiek

S cieľom chrániť zdravie zamestnancov v prevádzke ako aj obyvateľov miest a obcí, Slovenská pošta od utorka 24. marca do 5. apríla upraví otváracie hodiny pobočiek na celom území Slovenska.

Počas pracovných dní mať budú pobočky Slovenskej pošty individuálne stanovené otváracie hodiny aj s ohľadom na momentálny stav zamestnancov ovplyvnený všeobecnou situáciou tak, aby bolo koncentráciou obyvateľov v čo najväčšej miere zabránené šíreniu COVID-19. V mestách nad 10 000 obyvateľov budú pošty otvorené do 16.00 hod, minimálne jedna pošta bude otvorená jeden deň v týždni do 17.00 hod. V sobotu a v nedeľu budú všetky pošty zatvorené.

Aktuálne otváracie hodiny pobočiek a prípadné zmeny odporúčame zákazníkom sledovať na internetovej stránke Slovenskej pošty, v mobilnej aplikácii Slovenskej pošty, na Facebooku či na informačných plagátoch priamo pri vchode do pobočiek. Slovenská pošta spolupracuje pri informovaní obyvateľov spolupracuje aj s mestskými a miestnymi úradmi. V súčasnosti je z individuálnych prevádzkových dôvodov zatvorených 40 pôšt,“ uvádza sa v tlačovej správe, ktorú poskytlo médiám vedenie pošty. 

Úprava doručovania niektorých doporučených zásielok

Štandardné doporučené zásielky Slovenská pošta doručuje vhadzovaním do domovej listovej schránky, bez osobného kontaktu so zákazníkom. Za deň doručenia sa považuje deň vhodenia takejto zásielky do schránky alebo uloženia zásielky v poštovom priečinku. V prípade, že sa zásielka nedá kvôli veľkosti vhodiť do poštovej schránky, bude uložená na pobočke pošty. Doručovateľ nechá oznámenie o uložení zásielky na pošte. 

Doručovanie obyčajných listových zásielok pokračuje ako doposiaľ. Zásielku doručovateľ vhodí do poštovej schránky. V prípade, že sa zásielka nedá kvôli veľkosti vhodiť do schránky, bude uložená na pobočke pošty. Doručovateľ nechá oznámenie o uložení zásielky zákazníkovi v schránke. „Výnimku má doručovanie úradných zásielok, poistených listov, doporučených listov Do vlastných rúk, Doručenkou/eDoručenkou, Dobierkou, ale aj zásielok zaťažených inými poplatkami. Tieto zásielky sú uložené na pobočkách pôšt a zákazník dostane do schránky oznámenie o uložení zásielky, tzv. žltý lístok. Pri službe elektronické oznamovanie zásielok zas elektronickú notifikáciu zaslanú na e-mail alebo SMS,“ konštatuje sa ďalej v tlačovej správe.   

Vydávanie vyššie uvedených druhov zásielok je zabezpečené pri priehradke na poštách, pričom úložná lehota týmto takzvaným oznámeným zásielkam je automaticky predĺžená o ďalších 14 kalendárnych dní, bez vyberania poplatku za službu. Odberná lehota ostáva nezmenená, teda sa nepredlžuje, pre zásielky so skrátenou odbernou lehotou (s označením Uložiť....dní) a zásielky so službou Neukladať.

Zastavenie poskytovania komerčných služieb

Slovenská pošta pristúpila k pozastaveniu komerčných služieb, ktoré sprostredkováva na svojich pobočkách. Od stredy 18. marca až do odvolania bude zastavený predaj produktov a poskytovanie vybraných služieb Poštovej banky, Poštovej poisťovne, Tiposu, telekomunikačného operátora 4ka, spoločnosti Ticketportal, pozastaví aj predaj produktov ponúkaných v PostShopoch.  

Slovenská pošta vyzvala svojich zákazníkov o presun, resp. pozastavenie objednávok distribúcie letákov. Od utorka 17. marca je podaj a distribúcia letákov plošne zastavená. Pracovníci Slovenskej pošty až do odvolania neprijímajú objednávky distribúcie letákov, a zároveň ich ani nedoručujú. 

Slovenská pošta aj naďalej neprijíma zásielky, ktoré chcú zákazníci doručiť do rizikových oblastí Talianska. Obmedzenia v medzinárodnej leteckej doprave pretrvávajú, nakoľko letecké spoločnosti predĺžili embargo týkajúce sa Číny, Macaa a Hongkongu predbežne do 28. marca. K Číne a Taliansku pribudlo v týchto dňoch aj Mongolsko, Kuvajt, Džibutsko, Líbya, Peru, Srí Lanka, Ekvádor, Tunisko, Maledivy, Libanon, Kajmanské ostrovy, Honduras, Moldavsko, Francúzska Polynézia, do ktorých nie je možné zásielky doručiť. Preto Slovenská pošta neprijíma od zákazníkov zásielky s doručením do týchto krajín. 

Preventívne ochranné opatrenia Slovenskej pošty

Aj naďalej platia už zavedené ochranné opatrenia s cieľom ochrániť zdravie a bezpečnosť zamestnancov ako aj zákazníkov na pobočkách a v teréne:

  • Doručovanie balíkov na adresu sa uskutočňuje bezkontaktným spôsobom, teda pred domovom adresáta na otvorenom priestranstve, pričom adresát musí mať ochranu úst a tvár. Odporúčame vlastné pero pre potvrdenie prevzatia balíka od kuriéra. Zákazník zároveň nesmie byť v karanténe. Zákazníkom odporúčame využiť pre doručenie balíkov bezkontaktnú službu doručenia do BalíkoBOXu, ktorý je dostupný kedykoľvek, 24 hodín 7 dní v týždni. 
  • Po dohode so spoločnosťou SPP – distribúcia, bude odpočet stavu meradla plynu realizovaný bez kontaktu s odberateľom.
  • Zákazníkom odporúčame vyhnúť sa návšteve pobočiek a ak je to možné, vybaviť potrebné záležitosti formou online služieb Slovenskej pošty, cez mobilnú aplikáciu Slovenskej pošty alebo počkať na upokojenie situácie. Ak musia pobočku navštíviť, žiadame ich dodržiavať primeraný odstup nielen od ďalších čakajúcich zákazníkov, ale aj od našich zamestnancov, kde žiadame vybaviť vec rýchlo bez zdržania. 
  • Priestory pobočiek sú pravidelne častejšie čistené, dezinfikované a vetrané. Osobitne sú dezinfikované priestory pobočiek, v ktorých blízkosti bol výskyt koronavírusu potvrdený. 
  • Všetky pracoviská Slovenskej pošty, kde sú otvorené priestory a zamestnanec je so zákazníkom v priamom kontakte, ako aj doručovatelia a kuriéri sú prioritne vybavované rúškami, dezinfekčnými prostriedkami a ochrannými rukavicami.
  • Pri manipulácii so zásielkami platia rovnaké pravidlá a postupy ochrany zdravia ako doteraz. Ide najmä o používanie osobných ochranných pracovných prostriedkov, oblečenia, obuvi či rukavíc ako aj použitie ochranných rúšok na tvár a dezinfekčných prostriedkov.

 


Novinky

09.07.2020 14:40:44 Šport

Marek Hromádka priniesol z najprestížnejšieho grapplingového turnaja striebro

V piatok 26. júna sa v Prahe uskutočnil najprestížnejší grapplingový turnaj organizovaný v Čechách a na Slovensku pod názvom Choketopus ...

09.07.2020 14:17:01 Naše mesto

Opustila nás dlhoročná pedagogička Anna Lauková

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že v stredu 8. júla 2020 nás navždy opustila pani učiteľka s úžasným srdcom, empatiou k ...

09.07.2020 12:43:34 Šport

Tréner Radványi o posledných zápasoch a odchodoch z kádra FK Pohronie

V sobotu o 18.00 nastúpia zverenci trénera Radványiho na posledný zápas proti FK Senica. V tabuľke o udržanie sa vo ...

06.07.2020 14:01:30 Naše mesto

Polícia varuje: Nezabudni na dieťa v aute

V letných mesiacoch rozbehlo Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiari nad Hronom celoslovenskú preventívno-informačnú kampaň „Nezabudni na mňa v aute!“. ...

06.07.2020 13:29:48 Naše mesto

Premenlivé letné počasie

Po suchom apríli a čiastočne aj máji nastúpila v júni „Medardova kvapka“ bohatá na zrážky. Tohtoročný jún sa vyznačoval dosť ...

02.07.2020 14:43:58 Naše mesto

V areáli školy vybudovali modernú atletickú dráhu s 300-metrovým bežeckým oválom

Novú atletickú dráhu postavilo mesto pre športovcov v areáli Základnej školy na Jilemnického ulici. Prioritne tu budú športovať žiaci školy, ale ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne