Dnes je 22.02.2020, meniny má Etela.   

V kádri hokejového klubu aj Jozef Stümpel

Zverejnené: 15.08.2019 11:58:35 |   | vytlačiť
obr: V kádri hokejového klubu aj Jozef Stümpel

Rekonštrukcia zimného štadióna finišuje a v tej súvislosti sa v našom meste začal už pred pár týždňami formovať tím pod hlavičkou Hokejového klubu Mestského športového klubu (HK MŠK). O jeho fungovaní, kádri, ale aj cieľoch sme sa rozprávali s PR manažérom Máriom Bónom.

V Žiari sa formuje nielen samotný káder HK MŠK, ale aj vedenie. Môžete nám povedať, kto je vo vedení klubu?

Ján Baran - prezident klubu, Ján Bitala - športový riaditeľ a ja, Mário Bóna - PR manažér.

Neoficiálny názov tímu je Indiáni. Prečo práve toto pomenovanie?

Získali sme vďaka prezidentovi klubu Jánovi Baranovi podporu silného partnera, prvého výrobcu motoriek v Amerike, spoločnosť Indian motorcycle. V Amerike, ako aj na Slovensku je hokej mimoriadne populárny, preto si od spolupráce s týmto partnerom sľubujeme podporu a hlavne rozvoj tohto krásneho športu v Žiari aj do budúcna. Inšpirovali sme sa indiánom, ktorého má táto spoločnosť v logu a stal sa aj ústredným motívom loga nášho klubu. Z toho prirodzene vzniklo neoficiálne pomenovanie “Indiáni”.

HK MŠK bol zaradený do skupiny Západ. Akých súperov ste „vyfasovali“?

Našimi súpermi budú: Senica, Prievidza, Púchov, Partizánske, Budapešť (hrať sa bude v Nových Zámkoch), HC Bratislava (nasledovník Bratislava Capitals), Dolný Kubín a Brezno. 

Kedy a kde hráči nastúpia na prvý zápas?

Historicky prvý zápas sezóny a novodobej éry hokeja v Žiari odohráme doma 21. septembra o 18.00 proti Breznu.

Ešte minulý týždeň prebehla nielen žiarskymi médiami informácia, že za váš klub bude hrať skúsený Jozef Stümpel. To však nie je ani zďaleka všetko. Môžete v tejto chvíli prezradiť mená vašich hráčov, a teda komplet káder?

Sme veľmi radi, že dres nášho tímu bude obliekať legenda slovenského hokeja a majster sveta Jozef Stümpel, ktorý nám chce pomôcť s návratom hokeja do Žiaru. Je to nielen mimoriadne kvalitný hráč, ktorý má obrovské skúsenosti z NHL, KHL, či reprezentácie, ale je to najmä obrovský hokejový vzor nielen pre menej skúsených spoluhráčov, ale hlavne pre deti a budúce žiarske talenty.

Neustále s prezidentom klubu Jánom Baranom pracujeme na ďalších skúsených posilách. Ja osobne využívam svoje kontakty z pôsobenia v extralige, aby sme priniesli do mužstva hráčov so skúsenosťami z najvyššej súťaže a s nimi aj potrebnú kvalitu. Káder sa neustále buduje a jeho konečná podoba bude jasná až v najbližších týždňoch. V tejto chvíli už ale môžeme spomenúť Žiarčanov Ivana Jakubíka, Zdenka Tótha, Andreja Urgasa, Mareka Heckla, ktorí budú mať spolu s ďalšími domácimi hráčmi svoje pevné miesto v zostave.

Trénerskej taktovky sa ujal Pavel Igríni. Môžete nám ho predstaviť?

Pavel Igríni je mimoriadne skúsený tréner a sme veľmi radi, že prijal ponuku trénovať v Žiari! Viac ako 30 rokov aktívne pôsobil v HKM Zvolen, kde trénoval všetky vekové kategórie. Ako seniorský tréner pôsobil v Humennom, Prievidzi a ešte v minulej sezóne v extraligovej Detve! V zahraničí stál na lavičke Medveščaku Zagreb.

Prvé tréningy boli „na sucho“, už však trénujete aj na ľade...

Neodmysliteľnou súčasťou prípravy na sezónu je hráčmi nie veľmi obľúbená príprava na suchu. Využívali sme výborné podmienky mestského parku, športovej haly, aj tréningovú plochu futbalového štadióna. Vďaka vynikajúcej spolupráci s HKM Zvolen sme dostali príležitosť pripravovať sa aj na ľade, za čo sme veľmi vďační, pretože letná príprava v takomto rozsahu nie je v 2. lige bežná. Čím skôr sa hráči dostanú na ľad, tým lepšie budú pripravení na náročnú sezónu.

Kedy budú prvé tréningy na novom žiarskom hokejovom štadióne?

To je skôr otázka na kompetentných, ktorí sú pri stavbe hokejového štadióna. Nie je to len o ľadovej ploche, ale aj o vybudovaní šatní a zázemia. Práce na jeho dokončení napredujú míľovými krokmi a veríme, že prvýkrát vykorčuľujeme na domáci ľad už v priebehu budúceho týždňa.

Aké sú hokejové ciele HK MŠK?

Netajíme sa ambíciami zabojovať o postup do vyššej súťaže už v premiérovej sezóne. Podľa toho skladáme aj kvalitný káder, ktorý bude schopný tieto ciele naplniť. O všetkom sa ale rozhodne až na ľade. My však robíme všetko preto, aby sa do Žiaru a na štadión, ktorý bude, podľa môjho názoru, vo svojej kategórii najkrajší na Slovensku, vrátil kvalitný hokej, aký si žiarski fanúšikovia a táto krásna aréna zaslúži!

Okrem tímu mužov, budú v HK MŠK aj iné kategórie?

Seniorský hokej bude zastrešovať Mestský športový klub. Znovuzrodenie hokeja je mimoriadne organizačne, ale najmä finančne náročné, preto zatiaľ budujeme len kategóriu mužov. O detský a mládežnícky hokej prejavila záujem spoločnosť Sport Trend.

V Žiari sa 10 rokov hokej nehral, očakávate hokejový ošiaľ, tak ako tomu bolo v prípade futbalu?

Hokej bol v Žiari mimoriadne populárny. Osobne si pamätám ako chodilo na štadión viac ako 1000 fanúšikov, čo nám mohli a môžu závidieť aj mnohé extraligové kluby. Popularita tohto športu v posledných rokoch vzrástla a robíme všetko preto, aby sme dokázali prilákať fanúšikov späť na krásny “zimák”, aby videli dobrý hokej, zabavili sa, odchádzali plní emócií a radi sa vracali. Hokejisti fandia futbalu a veríme, že to bude aj naopak, že sa nám spoločne podarí vybudovať silnú fanúšikovskú základňu a budeme postrachom súperov nielen na ľade, ale aj na tribúnach!

Čo pripravujete pre fanúšikov (súťaže, fanshop...)?

Určite nechceme, aby návšteva štadióna bola iba o hokeji. Chceme, aby si ľudia odniesli zážitok a radi sa k nám vracali. Na sezónu sa pripravujeme, rovnako, ako je to bežné v extraligových kluboch. Mojim osobným cieľom je pripraviť fanúšikom veľkú hokejovú show, tak ako sme to robili napríklad počas môjho pôsobenia vo Zvolene. Diváci sa môžu tešiť na súťaže počas prestávok, ale aj na sociálnych sieťach. Pripravujeme fanshop, aj e-shop. Chceme, aby Žiar opäť žil hokejom, aby si fanúšikovia obliekali naše dresy a na tribúnach viali hokejové šály! Robíme to pre ľudí a veríme, že budú našim “šiestym” hráčom, ktorý nám pomôže víťaziť!


Novinky

21.02.2020 10:24:12 Naše mesto

Spomienka na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú

Dnes sa uskutoční pietna spomienka na zosnulého Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú. Prísť zapáliť sviečku a uctiť si pamiatku dvoch ...

19.02.2020 14:27:29 Naše mesto

Svetový deň vody – 22. marec

Svetový deň vody (World Water Day) si svet pripomína každoročne 22. marca už od roku 1993, kedy bol po prvýkrát ...

17.02.2020 09:41:32 Naše mesto

Zima sa chýli ku koncu

V prvej polovici uplynulého týždňa prevládalo na našom území veľmi nepríjemné veterné počasie. Prvá polovica posledného zimného mesiaca sa tak ...

13.02.2020 10:13:38 Naše mesto

Autobusové zastávky v našom meste sú bezpečné 

Na podnet primátora mesta bola vykonaná kontrola všetkých autobusových zastávok v našom meste. Tie sú bezpečné a nehrozí ich vyvrátenie. ...

07.02.2020 11:07:48 Kultúra

Tarja Turunen vystúpi v Žiari nad Hronom!

Neuveriteľná Tarja Turunen vystúpi v Žiari nad Hronom. Na jej jedinečný koncert sa môžete tešiť 25. októbra. Bol to obrovský ...

06.02.2020 15:18:23 Naše mesto

Potrebujem sa postarať o svojho príbuzného. Kto mi pomôže?

Aj vy ste sa už vo svojom živote dostali do situácie ako pani Janka? Možno to, čo zistila ona, pomôže ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Voľby do Národnej rady Slovenskej republiky 2020
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne