V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK

30.11.2023 14:47:04
V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK

Vo štvrtok 30. novembra 2023 predseda BBSK Ondrej Lunter, predseda predstavenstva Organizátor IDS BBSK Radoslav Vavruš a primátor mesta Peter Antal otvorili Zákaznícke centrum integrovaného dopravného systému Banskobystrického samosprávneho kraja.

Verejná doprava v Banskobystrickom samosprávnom kraji prechádza od 1. januára 2024 na rôzne zmeny. Nedávno bol spustený e-shop a web, kde sa môžu všetci obyvatelia nášho kraja registrovať, začať používať dopravné karty či kúpiť si časové lístky. Ako uviedol na tlačovej konferencii predseda BBSK Ondrej Lunter, internet však nie je samozrejmosťou a tieto zmeny môžu byť problémom hlavne pre starších ľudí, ktorí nie sú jeho aktívnymi používateľmi.

Z tohto dôvodu vznikli zákaznícke centrá už v ôsmich mestách v našom kraji, v ktorých pracovníci každému obyvateľovi poradia a vysvetlia, čo všetko zmeny obnášajú, pomôžu mu zaregistrovať sa do IDS systému či vybrať si najvhodnejší cestovný lístok.

Každý obyvateľ kraja môže všetky tieto zmeny spraviť online a z pohodlia domova. Vieme však, že internet dnes nie je samozrejmosťou a máme aj starších obyvateľov, ktorí na toto nie sú naučení. Záleží nám na tom, aby zmeny od nového roka viedli k pohodlnejšej verejnej doprave a boli dostupné bez stresu pre každého obyvateľa nášho kraja. Všetko, čo sa dá urobiť na webe, sa dá urobiť aj v zákazníckom centre, kde vás budú čakať ochotní pracovníci,“ povedal predseda BBSK Ondrej Lunter.

Ako ďalej vysvetľuje, od 1.1.2024 bude možné cestovať pomocou platobnej karty, súčasnej dopravnej karty, študentskej karty ISIC či prostredníctvom mobilu alebo inteligentných hodiniek. „Naším cieľom je, aby cestujúci v našom kraji raz mohli používať jeden lístok, jeden identifikátor a jednu tarifu a nemuseli sa obťažovať tým, čo kde platí a kde je aký systém. Zmeny, ktoré nastanú od nového roka, sú prvým krokom.

V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK

Cestovanie verejnou dopravou chcú spraviť pre obyvateľov kraja atraktívnejšie. Cestujúci, ktorý si zakúpi časovku, bude získavať výrazné zľavy. Pri kúpe lístku na 90 dní to bude zľava viac ako 30 percent, pri kúpe celoročného lístka to bude viac ako 55 percent. Okrem toho každý, kto si takýto lístok cez web kúpi, získa 30 dní dopravy zadarmo.

Ako dodal Radoslav Vavruš, predseda predstavenstva Organizátor IDS BBSK, momentálne majú zaregistrovaných už viac ako 5-tisíc cestujúcich, čo svedčí o tom, že ľudia na platformu postupne prechádzajú.

Zákaznícke centrum bude otvorené od pondelka do piatku od 8.00 do 16.00 s tým, že v stredu sú otváracie hodiny zmenené od 10.00 do 18.00.

Primátor mesta Peter Antal na tlačovej konferencii informoval o tom, že v budove v krátkej dobe pribudne aj čakáreň, čo výrazne zvýši pohodlie cestujúcich. Vyzdvihol tiež fakt, že zákaznícke centrum sa nachádza v blízkosti autobusovej stanice.

Som tiež presvedčený, že všetky kroky, ktoré BBSK robí, budú smerovať k tomu, že viac ľudí bude využívať verejnú dopravu. Týmto sa aj my priblížime k zvyšku svetu, kde väčšina ľudí jazdí do práce alebo do škôl verejnou dopravou a nie autami,“ hovorí Peter Antal.

(kh)

 

Ďalšie články - Naše mesto

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva
22.02.2024 14:18:41

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa poslanci mestského zastupiteľstva zasadli po prvýkrát. Prítomných bolo 17 poslancov. Všetci prítomní si v úvode zastupiteľstva minútou ticha uctili pamiatku nášho kolegu, historika a kastelána Petra Mosného, ktorý nás navždy...

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni
22.02.2024 10:40:44

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.  Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne...

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD
22.02.2024 10:29:17

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD

Ako minulý týždeň informoval primátor mesta Peter Antal, samospráva plánuje kúpiť nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Aktuálne je možné cez program Integrované investície Rady partnerstva Banskobystrického samosprávneho kraja získať dotáciu...

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev
22.02.2024 10:24:55

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev

V polovici februára začali naše technické služby s odstraňovaním starých detských prvkov vo vnútroblokových priestoroch. Hojdačky, kolotoče či preliezky, ktoré boli osadené v 70. a 80. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovujú aktuálnym bezpečnostným..

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png