Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 27.09.2023, meniny má Cyprián.   

V Žiari sa otvorí súkromná škôlka so zameraním na cudzie jazyky

Zverejnené: 14.09.2023 09:00:45 |   | vytlačiť
obr: V Žiari sa otvorí súkromná škôlka so zameraním na cudzie jazyky

Už v minulom roku začala Spoločnosť EBG, ktorá je taktiež zriaďovateľom Súkromnej strednej odbornej školy pedagogickej EBG, s výstavbou súkromnej materskej školy. Spoločnosti mesto Žiar nad Hronom poskytlo nevyužitý priestor, ktorý sa nachádza v areáli Základnej školy na Ulici Dr. Janského.

Súkromná materská škola je momentálne pred dokončením, finálne práce zahrňujú vnútro aj vonkajšok, konkrétne terénne práce a výstavbu detského ihriska. Kapacita škôlky bude maximálne 55 detí. Ako nám povedal zástupca zriaďovateľa školy Marek Nikel, škôlka bude trojtriedna. „Základnou líniou je zabezpečenie nemeckého a anglického jazyka už od dvoch rokov. Chceme tiež podporiť prírodné a technické zameranie a tiež zameranie na ochranu životného prostredia,“ hovorí.

V Žiari sa otvorí súkromná škôlka so zameraním na cudzie jazyky

Dodal tiež, že by boli radi, keby bola kapacita prijať už dvojročné deti, pretože ich cieľ je, aby u nich boli čo najdlhšie, keďže vtedy sa s nimi dá najlepšie pracovať. „Chceme realizovať koncepciu, ktorú máme aj v iných mestách. Teda dve triedy po 15 detí a jedna pre predškolákov.

Ako ďalej hovorí, sú radi, že konečne majú mesto, v ktorom sa môžu realizovať. „Keďže tu máme svoju strednú pedagogickú školu, bude to aj výborné miesto pre prax a ďalšie uplatnenie, čo bol aj náš zámer. Okrem toho budeme, samozrejme, úzko spolupracovať aj so základnou školou.

So spoluprácou ráta aj riaditeľ žiarskej Jednotky Marek Baláž. „Som veľmi rád, že sa tá voľná a veľká betónová plocha využila práve na tieto účely. Je to prepojenie predškolskej a školskej výchovy a vzdelávania detí. Samozrejme, musíme v prvom rade celé prepojenie premyslieť, pripraviť víziu, hľadať prieniky, čo máme spoločné a ako by sme mohli spolupracovať. Už teraz však naša škola posilnila vyučovanie nemeckého jazyka od prvého ročníka, čo by sme mohli považovať za prvý krok,“ povedal.