VALENTÍNSKE KINO: Argylle: Tajný agent

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


Zvýhodnené vstupné pri kúpe 2 vstupeniek:
1 + 1 = 10 Eur
(namiesto 12 Eur)

Uvedené platí iba pri kúpe vstupeniek v hotovosti na našich predajných miestach (pokladňa MsKC, Mestská knižnica).
Online vstupenka = 6 Eur


 

Čím väčší špión, tým väčšia lož.

Autori špionážnych trilerov by si mali dávať pozor, aby sa ich zápletky nebezpečne nepriblížili realite. Mohli by skončiť tak, že po nich pôjdu skutoční tajní agenti. Matthew Vaughn, tvorca úspešnej série Kingsman, prichádza s ďalšou akčnou jazdou plnou zvratov, prekvapení a neodolateľného humoru.

Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách.

“Argylle vás určite prekvapí,” hovorí o svojom filme Matthew Vaughn. “Diváci, ktorí naň pôjdu do kina, budú mať určité očakávania na základe mojich filmov, ktoré videli. Myslím, že ich určite naplníme, ale môžem im sľúbiť, že ich čaká oveľa viac,” dodáva režisér.

Film sa môže pochváliť hviezdnym obsadením, v ktorom sa okrem Henryho Cavilla v úlohe tajného agenta a Johna Ceny jeho partnera predstavia napríklad Samuel L. Jackson a Bryan Cranston či populárna speváčka Dua Lipa.

 

Originálny názov: Argylle
Žáner: akčný, komédia
Rok: 2024
Krajina pôvodu: USA
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov
Obsahový deskriptor: násilie
Réžia: Matthew Vaughn
Hrajú: Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell, Henry Cavill, John Cena, Dua Lipa, Bryan Cranston, Sofia Boutella, Ariana DeBose, Catherine O’Hara, Samuel L. Jackson a i.
Hudba: Lorne Balfe

 

 

 

O filme

Argylle: Tajný agent Argylle Facebook Instagram

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.