Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra

28.11.2023 11:00:32
Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra

Aj v roku 2023 sa môžu všetci Žiarčania a obyvatelia okolitých miest a obcí tešiť na vianočné trhy. Tie sa začnú v pondelok 11. decembra s tým, že už od 1. decembra sa budete môcť občerstviť punčom či vareným vínom. Trvať budú do 23. decembra.

Vianočné trhy budú už tradične na Námestí Matice slovenskej a otvorené budú od 10.00 do 20.00. V tomto roku bude stánkov dokopy osem. Predávať sa bude tradičný punč, varené víno, detský punč, chlieb s masťou, perníky či vianočné oblátky. 

Okrem toho si budete môcť zakúpiť rôzny vianočný tovar, ako sú ozdoby, detský textil, hračky, čiapky, odev inšpirovaný ľudovou tvorbou, či výrobky z plodov arónie. Tešiť sa môžete aj na ľudové remeslá a cukrovinky. Na námestí sa taktiež bude prezentovať aj Domov pri kaštieli a súčasťou trhov bude aj kultúrny program, ktorý už čoskoro predstaví Mestské kultúrne centrum.

Zároveň v utorok 5. decembra príde do Žiaru nad Hronom aj Mikuláš spolu s čertom, anjelom a ďalšími rozprávkovými bytosťami, ktorí spoločne rozsvietia vianočný stromček.

(kh)

 

 

 

 

 

Tagy

Ďalšie články - Naše mesto

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva
22.02.2024 14:18:41

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa poslanci mestského zastupiteľstva zasadli po prvýkrát. Prítomných bolo 17 poslancov. Všetci prítomní si v úvode zastupiteľstva minútou ticha uctili pamiatku nášho kolegu, historika a kastelána Petra Mosného, ktorý nás navždy...

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni
22.02.2024 10:40:44

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.  Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne...

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD
22.02.2024 10:29:17

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD

Ako minulý týždeň informoval primátor mesta Peter Antal, samospráva plánuje kúpiť nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Aktuálne je možné cez program Integrované investície Rady partnerstva Banskobystrického samosprávneho kraja získať dotáciu...

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev
22.02.2024 10:24:55

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev

V polovici februára začali naše technické služby s odstraňovaním starých detských prvkov vo vnútroblokových priestoroch. Hojdačky, kolotoče či preliezky, ktoré boli osadené v 70. a 80. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovujú aktuálnym bezpečnostným..

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png