VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 

26.06.2024 08:03:05
VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom spolu s hlavným sponzorom spoločnosťou NEMAK Slovakia a v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom aj tento rok zorganizoval už VIII. ročník Žiarskej basketbalovej mikroligy (ŽBM). Tento ročník bol určený pre chlapcov a dievčatá - ročník narodenia 2014 a mladší.

V stredu, 12. júna, sa v športovej hale ZUS Aréna v Žiari nad Hronom konalo finále NEMAK Žiarskej basketbalovej mikroligy, ktorej sa zúčastnili všetky základné školy v Žiari nad Hronom. Školy súťažili medzi sebou, okrem basketbalových zápasov si svoje zručnosti preverili aj v driblingovej súťaži, v prihrávkach a v zakončovaní. Víťazstvo si nakoniec vybojovala „Jednotka“ ZŠ Ul. Dr. Janského.  Na druhom mieste skončila „Štvorka“ ZŠ Jilemnického. O Tretie miesto sa podelili ZŠ s MŠ Štefana Moysesa a „Dvojka“ ZŠ Ul. M. R. Štefánika.

Počas celého mája boli zorganizované 4 kolá, vždy na inej základnej škole. Počas dopoludnia sa odohralo 6 vzájomných zápasov. Tohtoročnej mikroligy sa zúčastnilo takmer 60 detí, ktoré reprezentovali svoju školu. Mrzí nás, že nie všetky deti sa mohli postupne zúčastňovať všetkých kôl, keďže už mali naplánované školy v prírode. 

Vo štvrtok, 2.5.2024, sa konalo prvé kolo na ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 4, kde nás privítalriaditeľ Martin Ivan a spolu sprezidentom BK Miroslavom Grznárom otvorili prvý zápas. Ďalšie druhé kolo 15.5.2024 sa konalo na ZŠ Ul. M. R. Štefánika 17, kde riaditeľka Ľubica Baranová a prezident BK Miroslav Grznár popriali mladým športovcom pekné športové dopoludnie. 

Dňa 23.5.2024 na ZŠ na Jilemnického 2 riaditeľka školy Drahomíra Hanzlíková spolu s konateľom MŠK Jánom Žiakom zahájili tretie kolo. Posledné štvrté kolo sa konalo 29.5.2024 na ZŠ Ul. Dr. Jánskeho 2, ktoré otvoril riaditeľ školy Marek Baláž. 

Finálové kolo sa konalo 12.6.2024 v športovej hale ZUS aréne. Uvítacieho slova sa ujali  prezident Miroslav Grznár a konateľ MŠK Ján Žiak, privítali zástupcu spoločnosti NEMAK Slovakia Vladimíra Rapčana, primátora Petra Antala a poslanca Tomáša Fábryho. Počas všetkých kôl sa bojovalo o každý bod pre svoju školu. 

Zápasy boli miestami dosť dramatické a stalo sa, že skončili aj prekvapivo. V telocvičniach základných škôl vynikajúcu a búrlivú atmosféru vytvárali deti, ktoré prišli povzbudiť všetkých súťažiacich aj svojich spolužiakov. 

Riaditeľom, riaditeľkám a taktiež koordinátorom Michalovi Nociarovi, Patrícii Karvašovej, Monike Hurajovej, Marekovi Kňažkovi, Samuelovi Horváthovi a rozhodcovi Adriánovi Kňažkovi patrí vďaka za ústretovosť a spoluprácu. Veľká vďaka patrí spoločnosti NEMAK Slovakia, mestu Žiar nad Hronom a MŠK, bez ich pomoci by sa ŽBM nemohla uskutočniť. VIII. ročník ŽBM máme úspešne za sebou a už teraz sa tešíme na ten ďalší. Aj tento rok sme sa presvedčili, že deti v dnešnej dobe potrebujú pohyb. 

Radosť v detských očiach je naša odmena.

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom
Foto: Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom

 

Ďalšie články - Šport

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate
27.06.2024 13:14:21

Úspešný záver karate sezóny ukončil Memoriál osobností žiarskeho karate

Máme za sebou viac ako úspešný víkend, ktorý bol pre mnohých z nás oveľa dlhší a úspešnejší, ako sme si na jeho začiatku dovolili dúfať. Karate víkend začal domácou súťažou pre najmladšie ročníky a skončil spoločným nedeľným gulášom, ktorým sme uzavreli..

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 
26.06.2024 08:03:05

VIII. ročník NEMAK Žiarska basketbalová mikroliga 

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom spolu s hlavným sponzorom spoločnosťou NEMAK Slovakia a v spolupráci s mestom Žiar nad Hronom aj tento rok zorganizoval už VIII. ročník Žiarskej basketbalovej mikroligy (ŽBM). Tento ročník bol určený pre chlapcov a di

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove
11.06.2024 10:27:11

Opäť skvelá Linda Majerčíková na Svetovom pohári v Havířove

Linda Majerčíková sa so stolnotenisovou reprezentáciou SR v dňoch od 27. mája do 29. mája 2024 zúčastnila ďalšieho zo série turnajov Svetového poháre mládeže. Tentokrát mali mládežníci zraz v Havířove a Linda súťažila v kategórii U19 spolu s 3 ďalšími...

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 
11.06.2024 10:19:53

V Žiari sa opäť tancovalo na najvyššej úrovni 

Majstrovstvá Slovenska v plesových choreografiách, exhibíciách a showdance sa konali 11. mája. Hlavná sála MsKC opäť žila tancom. Na súťaž nastúpilo 37 choreografií. Tituly Majstrov Slovenska si odniesli: Dospelí ŠTT – OTTOVI DO NEBA, TC METEOR Košice...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png