Víno v parku sa bude konať v piatok 9. júna

29.05.2023 10:18:19
Víno v parku sa bude konať v piatok 9. júna

Podujatie sa kvôli nepriaznivému počasiu ruší a presúva na september. O novom termíne vás budeme informovať.


V tomto roku sa uskutoční už piaty ročník obľúbeného žiarskeho vínneho festivalu, Víno v parku. Podujatie sa bude konať trochu netradične, a to v piatok 9. júna.

Víno v parku má pred sebou už piaty ročník, pričom v roku 2021 sa táto akcia konala ako Víno v kaštieli. Väčšina návštevníkov sa však zhodla na tom, že v prostredí Parku Štefana Moysesa sa im páči viac.

Každoročne podujatie navštívi desiatka vinárov z rôznych kútov Slovenska, no najmä z Tekova. Nebude tomu inak ani v tomto roku. Stavili sme opäť na osvedčených vinárov a obľúbené značky vína,“ hovorí producent Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom, Ján Kulich.

Ako potvrdila Zuzana Balážová z MsKC, najviac vinárstiev je z Tekova, konkrétne sú to Kotrus rodinné vinárstvo, Pivnica Podhorie Bátovský, Vinárstvo Anton Uhnák, Muráni Víno Čajkov, Najväčšia vínna pivnica v Pukanci, RMS víno Čajkov a Víno Nichta. Z Partizánskeho je to Pivnica Imra a Anny Šebovcov, Gbelce majú svoje zastúpenie vo Vinárstve Borvin a tešiť sa môžete aj na Ľúbezné víno z predajne Passionis s.r.o.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na občerstvenie ako je Ľúbezná káva, syry, sladké a slané jednohubky, grilované jedlá aj popcorn.