Vojna policajtov

Min. počet na 1 premietanie = 5 divákov


Tento film je NEVHODNÝ pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov! Takéto osoby nebudú vpustené do kinosály, ani v sprievode zákonného zástupcu maloletého
(na základe Zákona o audiovízií 40/2015 Z.z., Tretia časť §14 (Ochrana maloletých))


 

“Keď hľadíš do priepasti, aj priepasť hľadí do teba.”

Vojna policajtov je akčný, politický thriller renomovaného producenta Rudolfa Biermanna, ktorý film natočil ako svoj režijný debut na základe námetu knihy Hnev Vtedy na východe a podľa scenára novinára a spisovateľa Arpáda Soltésza. Jeho kniha, na základe ktorej vznikol film Sviňa, rezonovala aj pred štyrmi rokmi nielen na knižnom trhu, ale aj v kinosálach kde pritiahla skoro 400-tisíc divákov a stal sa najúspešnejším filmom modernej histórie Slovenska.

Dej nového príbehu Vojna policajtov sa odohráva počas temného obdobia mečiarizmu v košickom podsvetí 90-tych rokov. Diváci tak budú mať opäť možnosť nahliadnuť do reality nášho života, o ktorej možno ani len netušili alebo radšej tušiť nechceli. Hlavnú postavu otrlého policajného vyšetrovateľa hrá známy a populárny slovenský herec Alexander Bárta. Jeho kapitán Miki Miko sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokom prostredí východoslovenského podsvetia, kde si v krehkej symbióze nažívajú lokálne mafiánskej gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia, štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.

Dávid proti Goliášovi - asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú si v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení - aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť.

 

Originálny názov: Vojna policajtov; Scenár: Arpád Soltész
Žáner: akčný, thriller, dráma
Rok: 2023
Krajina pôvodu: SR
Veková prístupnosť: nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov
Obsahový deskriptor: násilie, závislosť, sex

Réžia: Rudolf Biermann
Hrajú: Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Patrik Vrbovský, Jakub Štáfek, Marián Mitaš, Jakub Rybárik, Ady Hajdu, Petra Dubayová, Bronislava Kováčiková, Martin Nikodým, Matej Marušin, Barbora Švidraňová, Anežka Petrová, Annamária Janeková a i.
Hudba: Vladimír Martinka

 

 

 

 

Filmy o filme:

 

Titulná pieseň - "Berci":

 

O filme

Vojna policajtov Facebook

Čas a miesto konania

Newsletter

Dostávajte pravidelne oznamy a správy z diania v meste Žiar nad Hronom priamo do vašej e-mailovej schránky. Služba je pre príjemcov správ bezplatná a s plnou ochranou súkromia.