Webová stránka mesta Žiar nad Hronom prešla kompletnou zmenou

22.11.2023 07:16:34
Webová stránka mesta Žiar nad Hronom prešla kompletnou zmenou

Od stredy 22. novembra 2023 mesto spúšťa novú verziu webovej stránky. Tá bude do konca tohto roka ponechaná v testovacom režime.

Webová stránka mesta bola naposledy redizajnovaná v roku 2014, kedy prešla zásadnou zmenou aj po obsahovej stránke. Všetky tieto zmeny boli súčasťou zvyšovania transparentnosti nášho mesta. O tom, čo všetko to zahŕňa, sme sa rozprávali s web administrátorom MsÚ, Michalom Černajom.

Myšlienka redizajnu bola na stole už dlhšie, ale najprv nás v tom zabrzdila pandémia ochorenia COVID-19 a neskôr aj vojna na Ukrajine a s ňou súvisiace záležitosti, ktoré sme museli zabezpečovať. Naplno sme sa do toho pustili až tento rok. Prvé stretnutie s technickým prevádzkovateľom stránky sme mali posledný marcový týždeň, kedy sme dali na stôl naše požiadavky a začali sme sa rozprávať o tom, ako ich pretaviť do reality,“ hovorí Michal Černaj.

Podľa jeho slov webové sídlo mesta zostalo po obsahovej stránke zachované, avšak jeho štruktúra prešla veľmi pozitívnymi zmenami. 

Najzásadnejšou v tejto oblasti je to, že sme sekciu „Ako vybaviť“ vytiahli do popredia, aby tak návštevník, ktorý potrebuje iba osvedčiť podpis alebo vybaviť prechod na trvalý pobyt, našiel ľahko a rýchlo presne to, čo hľadá,“ vysvetľuje Michal Černaj.