Žiarske stolné tenistky Ema a Dorotka na stupni víťazov

05.12.2023 09:35:45
Žiarske stolné tenistky Ema a Dorotka na stupni víťazov

V nedeľu 3. decembra 2023 sa mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom zúčastnili Open krajského bodovacieho turnaja v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva.

Mládežníci bojovali na Technickej univerzite vo Zvolene za celkovej účasti 86 súťažiacich v štyroch kategóriách. Hráči nášho stolnotenisového klubu sa umiestnili nasledovne:

Kategória najmladší žiaci

Gregor Žilák a Maroš Tončo: 9. - 18. miesto

Pozitívne je treba hodnotiť po dvoch víťazstvá obidvoch našich zástupcov v skupinovej fáze, kde štartovali v päťčlenných skupinách. Keďže zo skupín postupovali len prví dvaja hráči, tak naši zástupcovia sa do štvrťfinálových bojov nedostali. Vzhľadom na to, že to bol ich prvý štart na takomto turnaji, tak výsledky sú obdivuhodné a do budúcnosti perspektívne.

Kategória starší žiaci

Táto kategória býva už tradične na turnajoch najsilnejšie obsadená a pridala k tomu aj účasť hráčov z iných krajov (Žilinský, Nitriansky, Trnavský a Trenčiansky kraj).

Výsledky zástupcov nášho stolnotenisového klubu MŠK Žiar:

Zo svojich štvorčlenných skupín ako víťazi do druhého stupňa turnaja postúpili Marek Ďuríček, Matej Ďuríček, Martin Kováč. Z druhého miesta v skupine postúpil Matúš Očovan. Vo vyraďovacej časti turnaja - K.O. dosiahli nasledovné umiestnenie:

Marek Ďuríček - 8. miesto

Matej Ďuríček a Martin Kováč 13. - 16. miesto

Matúš Očovan 17. - 22. miesto

Ostatní naši hráči: E. Petráš, Z. Petráš, T. Pliška a M. Budáč zo skupín do ďalších bojov nepostúpili. Pozitívne je možno hodnotiť, že každý z uvedených hráčov zvíťazil v skupine aspoň v prvom stretnutí.

Konečné umiestnenie 23. - 44. miesto.

Na záver to najlepšie - súťaže dievčat. Dorota Debnárová dosiahla na stupne víťazov v kategórii najmladších žiačok, keď obsadila celkové 3. miesto. Práve v súboji o 3. miesto sa Dorotka dokázala vysporiadať s nepriaznivým vývojom stretnutia, keď počas celého zápasu doťahovala náskok súperky. V závere piateho setu za nepriaznivého stavu 7:10 však Dorotka vytiahla perfektné dva forhendové drajvy a tým si misku váh naklonila na svoju stranu. Získanou sebadôverou potom už zvládla koncovku a víťazstvom 12:10 v piatom sete sa mohla tešiť z bronzovej medaily.

Ema Murínčeková zvíťazila v kategórii starších žiačok. Vo finálovom stretnutí proti Machovej z RAKSIT-u Nitra zvíťazila pomerne hladko 3:0 a tak sa mohla tešiť z 1. miesta na turnaji.

Jozef Barniak, SteK MŠK Žiar nad Hronom

 

Ďalšie články - Šport

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 
29.02.2024 09:19:36

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Oceňovanie najúspešnejších športovcov organizuje mesto Žiar nad Hronom každoročne. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Podujatie Športovec mesta sa konalo v stredu 28. februára v Hlavnej sále MsKC. Moderátorskej paličky sa aj tentokrát ujal Richard...

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise
22.02.2024 10:33:10

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise

Žiarski stolní tenisti cez víkend 11. februára bojovali na viacerých frontoch. V nedeľu 11. februára sa za účasti 55 súťažiacich v Nemeckej uskutočnili Majstrovstvá Banskobystrického kraja dospelých v stolnom tenise...

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria
08.02.2024 10:16:04

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria

V sobotu 3. februára sa v Bratislave konal halový míting Jumperia. Nechýbal na ňom ani odchovanec žiarskej atletiky, úspešný Adam Hriň, ktorý si zlepšil svoj osobný rekord. Adam Hriň sa v skoku do diaľky už od prvého pokusu ujal vedenia a každým...

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili
08.02.2024 09:55:53

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom začali nový súťažný rok 13. januára v Košiciach na medzinárodnom turnaji Memoriál Michala Bozogáňa. V konkurencii takmer 500 pretekárov zo 47 klubov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Poľska, Litvy a Srbska sa poda

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png