Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 31.05.2023, meniny má Petronela/Petrana.   

Žiarski karatisti opäť zožali mimoriadny úspech na majstrovstvách

Zverejnené: 07.06.2022 10:44:29 |   | vytlačiť
obr: Žiarski karatisti opäť zožali mimoriadny úspech na majstrovstvách

Žiarskym karatistom sa darí a opäť sa im podarilo vybojovať niekoľko cenných víťazstiev. Našim talentovaným športovcom sa podarilo získať titul majstrov, no zlaté medaily si odniesli aj v nemajstrovských kategóriách.

Majstrovstvá Stredoslovenského zväzu karate

Stredoslovenský pohár mládeže pokračoval druhým kolom ako Trstenský pohár. Turnaj sa konal 21. mája a bol zároveň majstrovstvami Stredoslovenského zväzu karate pre vekové kategórie do 11 rokov. V konkurencii 258 pretekárov z 27 klubov z celého Slovenska sa našim karatistom z MŠK Žiar nad Hronom darilo, keď sa v bodovej súťaži klubov umiestnili na 4. mieste.

Tituly majstrov Stredoslovenského zväzu karate si vybojovali Filip Adamec, Viktória Beľová, Lenka Kučerová a Roman Neuschl. V nemajstrovským kategóriách zlato vybojovali Adam Dolnický, Adam Hudec, Alexandra Kalamárová a Viktória Šoltésová. So striebrom domov odišli Urban Beňo, Filip Joseph Blaho, Olívia Černáková, Samuel Bohdan Harag, Nikola Kršiaková, Adela Kučerová a Viktória Viglašská. Bronz vybojovali Adam Dolnický, Radoslava Kučerová, Jozef Šipkovský a Viktória Viglašská.

Majstrovstvá Goju ryu

V Košiciach sa 28. mája konali majstrovstvá v štýle Goju ryu. Na súťaži každoročne dosahujú pretekári MŠK Žiar nad Hronom výborné výsledky a nebolo tomu inak ani v tomto ročníku. Všetkým štartujúcim Žiarčanom sa podarilo prebojovať na stupeň víťazov. Ziskom 6 zlatých, 4 strieborných a 1 bronzovej medaily sa žiarski karatisti umiestnili v medailovej štatistike na 3. mieste.

Majstrovské tituly si vybojovali Patrik Fuzák, Adam Hudec, Nikola Kršiaková, Roman Neuschl, Viktória Snopková a Viktória Šoltésová. Vicemajstrami sa stali Adam Dolnický, Samuel Bohdan Harag, Alexandra Kalamárová a Radoslava Kučerová. Zbierku žiarskych úspechov uzavrela bronzom Karolína Kortišová.

Majstrovstvá Goju ryu boli poslednou súťažou, ktorá slúžila na doladenie formy pre Adama Dolnického, ktorý ako člen reprezentácie Slovenskej republiky zabojuje na juniorských Majstrovstvách Európy, ktoré sa budú konať 17. – 19. júna v Prahe. Adamovi prajeme úspešný štart na jeho prvých Majstrovstvách Európy!

 


Novinky

30.05.2023 14:35:52 Naše mesto

Žiarsky útulok dostal dotáciu na kastráciu sučiek na Kortíne

Útulok Žiarsky chlpáč získal v tomto roku dotáciu na kastráciu sučiek na Kortíne. Z Banskobystrického samosprávneho kraja sa im podarilo ...

29.05.2023 08:15:12 Šport

Najmladšie atlétky hviezdami v štvorboji

V stredu, 24. mája 2023 sa v Krupine konalo prvé kolo Majstrovstiev stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva a vložené preteky ...

23.05.2023 10:16:01 Šport

Žiarski stolní tenisti boli na majstrovstvách úspešní

Žiarskym stolným tenistom sa opäť darilo. Mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu výborne, keď ich ...

22.05.2023 08:29:08 Šport

Čokotretry v Žiari nad Hronom sa zúčastnilo viac ako 500 detí

História Čokoládovej tretry siaha až do bývalého Československa, dá sa teda povedať, že má už 60 rokov. V roku 2017 ...

19.05.2023 10:16:20 Naše mesto

Do práce cestuje výlučne na bicykli. Denne tak absolvuje 60 kilometrov

Viete si predstaviť, že dochádzate každý deň do práce na bicykli? A teraz nemáme na mysli do práce napríklad v ...

19.05.2023 08:13:23 Naše mesto

Do zberných nádob na kuchynský odpad sa dávajú biologicky rozložiteľné vrecia

Mesto Žiar nad Hronom v roku 2022 požiadalo Environmentálny fond o poskytnutie príspevku na podporu zberu a následného triedenia biologicky ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne