Žiarski karatisti úspešní na Stredoslovenskom pohári v Žiline

15.05.2024 07:28:09
Žiarski karatisti úspešní na Stredoslovenskom pohári v Žiline

Prvú májovú sobotu sa v telocvični Športového gymnázia v Žiline zišlo rekordných sedemsto karatistov. AC UNIZA Karate Klub Žilina v spolupráci so Stredoslovenským zväzom karate tu usporiadali Karate Grand Prix Žilina 2024, Majstrovstvá SsZK detí a žiakov, 2. kolo Stredoslovenského pohára mládeže.

Na turnaj, kde sa súťažilo v kata a kumite  od najmladšej kategórie 5 ročných až po seniorov sa zaregistrovali pretekári zo 67 slovenských a jedného českého klubu. Žilinčania nič nenechali na náhodu a pripravili 6 tatami, 368 medailí a 92 pohárov pre víťazov každej kategórie. 

Aj žiarska 26-členná výprava nadšených začiatočníkov aj skúsených pretekárov, zabojovala o čo najlepšie miesta na stupňoch víťazov. Domov sa tak vrátili tréneri Ľubomír Striežovský, Miloš Viglašský, Vladimír Neudeker, Vojtech Hudec, Imrich Šoltés a Ivan Tatár so štrnástimi medailistami.

Ako prví nastúpili na tatami už tradične katisti. Tu sa najviac darilo najmladšiemu Pavlovi Siekelovi a aj najstaršiemu Adamovi Hudecovi. Obaja tak zhodne obsadili druhé miesta vo svojich kategóriách. 

Kumite mávame početnejšie obsadené už dlhodobo, keďže tu sa súťaží nielen vo vekových, ale aj váhových kategóriách. Zo začiatočníkov, ktorí vystúpili na stupne víťazov,  si vybojovali bronz Dušan Neuschl, Timea Smutná, Alex Chmelo a Michal Kubáš.

V kategóriách pokročilých nenašli premožiteľky Alexandra Kalamárová medzi ženami Open a Viktória Šoltésová v juniorkách do 66 kg. Striebro si odniesli sestry Kučerové, Adelka v kategórii 10 - 11 ročných dievčat do 30kg a Radka v juniorkách nad 66 kg. V bojoch o bronz nezaváhali skúsené pretekárky Viktória Viglašská, a Viktória Beľová, v kategóriách 10 - 11rokov, - 40 a + 40 kg. Medailovú zbierku uzavreli bronzom najstarší pretekári Urban Beňo v katedoch -70kg a Adam Dolnický v mužoch Open.

Za rozhodcov nám dobré meno spravodlivým rozhodovaním robili Radovan Černák a Nikola Kršiaková. Medailistom gratulujeme a všetkým našim malým, väčším aj najväčším pretekárom ďakujeme za reprezentáciu klubu aj mesta.

Karate klub MŠK Žiar nad Hronom
Foto: Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

 

Ďalšie články - Šport

Karate: Sedem medailistov z Majstrovstiev Slovenska
30.05.2024 10:16:08

Karate: Sedem medailistov z Majstrovstiev Slovenska

V sobotu, 25. mája, sa uskutočnili dlho očakávané Majstrovstvá Slovenskej republiky detí a žiakov, na ktoré sme tento  rok nemuseli cestovať ďaleko. Slovenský zväz karate a Športový klub Centrum mládeže karate Banská Bystrica usporiadali Majstrovstvá...

Volejbal: Majsterkami Slovenska mladších žiačok sa stali stopercentné Žiarčanky
30.05.2024 10:00:06

Volejbal: Majsterkami Slovenska mladších žiačok sa stali stopercentné Žiarčanky

Unikátne zorganizovaný turnaj majstrovstiev Slovenska mladších žiačok na zimnom štadióne v Žiari nad Hronom napísal v tejto sezóne poslednú epizódu mládežníckych finálových turnajov. Počas troch hracích dní ukázali v domácom prostredí mladé Žiarčanky...

Po ľade ani stopy. Žiarsky zimný štadión sa premenil na dve volejbalové ihriská
23.05.2024 14:08:47

Po ľade ani stopy. Žiarsky zimný štadión sa premenil na dve volejbalové ihriská

Už tento piatok, 24.mája, vypuknú na zimnom štadióne Slovalco Aréna v Žiari nad Hronom Majstrovstvá Slovenska vo volejbale 2024, v najnižšej kategórii mladších žiačok. Zimný štadión sa tak z ľadovej plochy špeciálne pre túto príležitosť zmenil na...

Karate1 Youth League – A Coruňa, Španielsko: Takmer dokonalý výsledok Adama Hudeca
22.05.2024 08:28:33

Karate1 Youth League – A Coruňa, Španielsko: Takmer dokonalý výsledok Adama Hudeca

Od stredy, 16. mája, až do nedele, 19. mája, sa konalo ďalšie kolo mládežníckej svetovej ligy pre kategórie U14 až U21. Turnaj bol zaradený ako sledovaný a jeden z nominačných pretekov na októbrové Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21. Zo Žiaru odle

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png