Žiarski stolní tenisti boli na majstrovstvách úspešní

23.05.2023 10:16:01
Žiarski stolní tenisti boli na majstrovstvách úspešní

Žiarskym stolným tenistom sa opäť darilo. Mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu výborne, keď ich zastihla na vyvrcholení sezóny 2022/2023.

Naša mládež sa dokázala kvalifikovať na Majstrovstvá SR 2023 v každej vekovej kategórii od najmladšieho žiactva až po U21. Na MSR môže štartovať v kategórii chlapcov prvých 32 hráčov aktuálneho rebríčkového postavenia a u dievčat prvých 24 hráčok, čo nie vždy je jednoduché, keďže turnajov SPM sa v každej kategórii zúčastňuje 70 - 120 hráčov.

Z hráčov SteK MŠK Žiar nad Hronom sa to podarilo

  • Patrik Hrabaj - U21 a dorast
  • Linda Majerčíková - U21 a dorast
  • Martina Hrabajová - mladšie žiactvo, staršie žiactvo a dorast
  • Dorota Debnárová - najmladšie žiactvo

Účasť na Majstrovstvách Slovenskej republiky mládeže 2023 naši hráči ešte zvýraznili aj ziskom medailí, čím sme sa zaradili medzi najúspešnejšie stolnotenisové mládežnícke kluby na Slovensku.

Pričinili sa o to naše dievčatá, Martina Hrabajová získala dvakrát zlatú a raz striebornú medailu. Linda Majerčíková doplnila zbierku medailí a bronz v štvorhre dorasteniek. O tom, že dokážeme postaviť aj solídne družstvo svedčí zisk strieborných medailí zo súťaže družstiev mladších žiačok na MSR 2023 - Hrabajová a Murínčeková.

Mládež sa zúčastnila majstrovstiev Slovenska

Mládež zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom sa počas víkendu 20. a 21. mája zúčastnila dvoch turnajov – Majstrovstiev Slovenskej republiky dorastu 2023 a Majstrovstiev Banskobystrického kraja v kategóriách najmladšie žiactvo a dorast.

Na MSR dorastu nás reprezentovali Linda Majerčíková, Patrik Hrabaj a Martina Hrabajová. Patrik Hrabaj na turnaji splnil svoje aktuálne rebríčkové postavenie - 17. miesto na Slovensku. V štvorčlennej skupine dokázal zvíťaziť s Kirchmayerom z Pezinka, ale s Kokavcom z Nitry prehral 3:0 a po tuhom boji aj s Uheríkom z Topoľčian tesne 3:2. O samotnej kvalite turnaja v tejto kategórii svedčí aj víťazstvo Majstra sveta v štvorhre Samuela Arpáša a účasť ďalších našich reprezentantov z ME 2023, ako aj zástupcov mužských extraligových klubov.