Žiarsku plaváreň navštívilo v októbri 4 000 ľudí

08.11.2023 10:51:22
Žiarsku plaváreň navštívilo v októbri 4 000 ľudí

Už vyše mesiaca je v našom meste po rokoch otvorená žiarska plaváreň. Jej slávnostné otvorenie v septembri sprevádzalo nadšenie prvých plavcov, ktoré trvá doteraz. 

Hoci bolo jasné, že v prvých týždňoch bude plaváreň praskať vo švíkoch, návštevnosť bola od začiatku nadmieru vysoká. Už v septembri prišlo plávať 802 ľudí, v mesiaci október to bolo 4 001 ľudí. Vedúcou plavárne sa stala Stanislava Mečiarová, ktorá má pod palcom aj žiarske kúpalisko. 

S otvorením plavárne sa každý týždeň objavuje množstvo otázok a pripomienok od obyvateľov mesta, ktoré sa vedenie snaží vyriešiť čo najskôr a ku spokojnosti všetkých. „Momentálne ešte stále prechádzame akýmsi skúšobným a testovacím obdobím, kedy napravujeme chyby, zisťujeme záujem a požiadavky, ktoré časom premietneme do konkrétnej podoby,“ hovorí Stanislava Mečiarová.

Prebieha baby plávanie aj plavecké kurzy

Veľkou témou v posledných týždňoch bolo baby plávanie, ktoré sa na naliehanie žiarskych mamičiek organizuje niekoľkokrát do týždňa už od polovice októbra. Žiaci základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta môžu taktiež znovu absolvovať plavecké kurzy. Najprv prišli na rad tretiaci a štvrtáci zo Základnej školy na Ulici Dr. Janského a zdokonaľovací kurz neskôr absolvujú aj šiestaci.

Do začiatku novembra sa na plavárni vystriedalo približne 60 školákov žiarskej Jednotky a deti si plavecké výcviky naplno užívajú. Postupne sa kurzu zúčastnia všetky základné školy v zriaďovateľskej spoločnosti mesta a záujem má aj cirkevná škola. Otvoreniu žiarskej plavárne sa teší aj Plavecký klub MŠK Delfín, ktorý realizuje aj samostatné kurzy.

Od novembra si môžete zakúpiť aj permanentky

Vedenie plavárne tiež reagovalo na požiadavky občanov mesta, ktorí sa dožadovali skoršieho otvorenia plavárne. „Okrem ranného plávania, ktoré prebieha každý piatok od šiestej ráno, sme od novembra v utorky, stredy a štvrtky otvorili plaváreň už od ôsmej ráno,“ hovorí Stanislava Mečiarová. Ako ďalej dodáva, od novembra je už možné aj zakúpenie permanentky, na ktoré sa taktiež pýtalo množstvo obyvateľov mesta.

Množstvo ľudí sa tiež na mesto obracalo s otázkou na Multisport karty. „Nateraz ich neakceptujeme, keďže nemáme s danou spoločnosťou uzatvorenú zmluvu,“ vysvetlila Stanislava Mečiarová. Od novembra sa môžete na plavárni nechať aj vymasírovať a absolvovať thajskú masáž podľa potreby a chuti. 

Na doterajšie fungovanie žiarskej plavárne sme sa opýtali aj riaditeľa Technických služieb Igora Rozenberga. Ten priznáva, že očakávania boli vysoké a museli riešiť množstvo vecí naraz či už požiadavky verejnosti, ale aj záujmových krúžkov či škôl. „Po dlho očakávanom otvorení plavárne a počiatočnej eufórii z vynovenej plavárne, asi prirodzene nastalo obdobie očakávaní. Verejnosť, školy, záujmové krúžky, združenia, CVČ a ďalší čakali, že hneď vyhovieme všetkým požiadavkám. Priznávam, bolo ich toľko, že sme si museli určiť priority,“ vysvetľuje Igor Rozenberg.

Ako prvé prišli na rad požiadavky základných škôl v pôsobnosti mesta, Centra voľného času a krúžkovej činnosti základných škôl. Tieto požiadavky obsadili časť prevádzky až do budúceho leta. Potom sa zamerali na požiadavky plaveckého klubu a nasledovali ďalšie športové kluby. „Taktiež sa nám podarilo uzatvoriť zmluvu o plávaní detičiek či kurzy plávania rôznych vekových kategórií. V tomto smere plánujeme ďalšie možnosti pre návštevníkov plavárne,“ hovorí. Splnili tiež požiadavku na poskytnutie času pre zdravotne znevýhodnených z Okáčika.

Na požiadavkách obyvateľov mesta a organizácií pracujú

Priznáva tiež, že v snahe vyhovieť všetkým narážajú na určitý odpor bežných návštevníkov plavárne a musia zvažovať, aby činnosti neboli obmedzujúce pre verejnosť. Z toho dôvodu pridali aj skoršie otvorenie plavárne. 

Týmto rozšírením sme veľký bazén pripravili pre plavcov a detský neplavecký bazén pre plávanie detičiek. Zatiaľ od 8 do 10 v stredu a v piatok. Za krátky čas pribudne pre detičky aj utorok a štvrtok,“ vysvetľuje riaditeľ Technických služieb.

Hoci sa nedá hneď vyhovieť všetkým, vedenie plavárne eviduje pripomienky a požiadavky obyvateľov mesta a snaží sa ich čo najskôr vyriešiť.

Pracujeme na spracovaní všetkých požiadaviek obyvateľov mesta aj organizácií. Zo všetkého je však jasné, že toto športovisko bolo túžobne očakávané, a tak verím, že dôveru občanov nesklameme,“ dodáva na záver Igor Rozenberg.

(kh)

 

Ďalšie články - Naše mesto

V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK
30.11.2023 14:47:04

V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK

Vo štvrtok 30. novembra 2023 predseda BBSK Ondrej Lunter, predseda predstavenstva Organizátor IDS BBSK Radoslav Vavruš a primátor mesta Peter Antal otvorili Zákaznícke centrum integrovaného dopravného systému Banskobystrického samosprávneho kraja...

Opustila nás oceňovaná pedagogička Nelli Veselá
29.11.2023 11:48:27

Opustila nás oceňovaná pedagogička Nelli Veselá

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že 28.11. nás navždy opustila Nelli Veselá vo veku 90 rokov. Mnoho obyvateľov si ju bude pamätať ako legendárnu učiteľku ruštiny. Učiteľskou prácou dosiahla viacero uznaní. Získala napríklad ocenenia Zaslúžilý učiteľ...

Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji
29.11.2023 08:43:44

Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji

Žiarski piataci zo Základnej školy na Ul. M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov. Súťaž mala názov Jazykový WocaBee šampionát a prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy...

Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra
28.11.2023 11:00:32

Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra

Aj v roku 2023 sa môžu všetci Žiarčania a obyvatelia okolitých miest a obcí tešiť na vianočné trhy. Tie sa začnú v pondelok 11. decembra s tým, že už od 1. decembra sa budete môcť občerstviť punčom či vareným vínom. Vianočné trhy budú už tradične na...

logo_mestske_noviny.png
logo_prevencia_ziar.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png
logo_intech.png