Ako bude vyzerať kultúrne leto v Žiari nad Hronom? Máte sa na čo tešiť, odkazuje dramaturg MsKC, Janko Kulich

12.06.2024 13:33:36
Ako bude vyzerať kultúrne leto v Žiari nad Hronom? Máte sa na čo tešiť, odkazuje dramaturg MsKC, Janko Kulich

Kultúra sa v našom meste naplno rozbehla už v januári, leto však láka oveľa viac ľudí von, za pekným počasím a za kultúrou. Ako bude vyzerať kultúrne leto v našom meste, na čo všetko sa môžu návštevníci tešiť a aké novinky na nás toto leto čakajú, nám v rozhovore prezradil dramaturg Mestského kultúrneho centra, Janko Kulich. 

Janko, čo sa podujatí týka, máme za sebou už obľúbené Víno v parku. MsKC avizovalo na jún dve novinky, Hron vo dvore a HAHAlušky. Povedz nám o nich niečo viac.  

Ide o úplne nové projekty, ktoré sme už dlhšie plánovali. Chceme viac folklóru v našej dramaturgii a to najmä preto, že tu máme domáce súbory, ktoré potrebujú priestor na prezentáciu. Takže, plán je taký, aby sme sa pravidelnejšie stretávali s folklórom, práve na Svätokrížskom dvore. HAHAlušky ponúknu veľa ľudovej zábavy, tradičné haluškové pochúťky a veríme, že v budúcnosti má táto akcia potenciál stať sa veľkou júnovou akciou v parku.

Čím sú tieto projekty špecifické a prečo ste sa rozhodli práve pre takýto formát? 

Ako som už spomínal, ide najmä o folklór a ľudovú zábavu. Spojenie hudby, zábavy s gastrom, má u diváka veľký úspech. Medzi najpopulárnejšie akcie roka patrí gulášovo-pivový BEER FEST, ale aj Žiarska kapustnica. Teraz k nim pridáme menší formát HAHALUŠKY a uvidíme, ako naň ľudia zareagujú.