Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 25.09.2023, meniny má Vladislav.   

Beer Fest 2022 úspešný aj napriek nepriaznivému počasiu

Zverejnené: 23.08.2022 10:07:07 |   | vytlačiť
obr: Beer Fest 2022 úspešný aj napriek nepriaznivému počasiu

V sobotu 20. augusta 2022 sa uskutočnilo obľúbené podujatie Beer Fest. Aj keď mnohí ľudia boli spočiatku sklamaní z predpovede počasia, všetci sa zhodli na tom, že po dlhom suchu je dážď potrebný a radosť z akcie to nikomu nepokazilo.

Ako už vypovedá názov, Beer Fest je v prvom rade o pive, a to hlavne o takom, ku ktorému sa ľudia bežne v obchodoch nedostanú. Dokopy mohli návštevníci vyskúšať až päť pivovarov, Sessler, Damian, Simea, Zvolenský vŕšok a Martins. Keďže súčasťou Beer Festu je aj súťaž vo varení gulášu, jednotlivé tímy sa pripravovali už od rána.

Súťaže sa zúčastnilo jedenásť tímov. Každý z nich varil klasický slovenský guláš s kvalitnými surovinami a všetky guláše sa aj predali. Najlepší guláš roka 2022 navarilo Mesto Žiar nad Hronom,“ povedal producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra, Janko Kulich. Ako ďalej dodáva, o víťazovi rozhodovala trojčlenná porota, riaditeľka Mestského kultúrneho centra Žiar nad Hronom Miška Pribilincová, žiarsky guláš majster Peter Bališ a organizátor Krahulského kotlíka Evald Blahyj.

Okrem gulášu si mohli ľudia vychutnať aj kvalitné grilované špeciality, grilované kurence, kolená, klobásy či hamburgery. Súčasťou akcie bolo aj viacero sprievodných podujatí, z ktorých mnohé boli kvôli nepriaznivému počasiu zrušené. Zrealizovali sa však aspoň drobné pivné súťaže.

Hudobný program bol nastavený tak, aby potešil mladšie aj staršie ročníky. „Festival otvoril svojim vystúpením legendárny Dušan Grúň, ktorý sa na akcii aj zdržal a užil si atmosféru. Po ňom sa areál naplnil divákmi na vystúpenie populárnej skupiny Cico band s hosťom René Rendym, večer patril legendárnemu raperovi MC Erikovi a nočný program uzatvorili dvojníci skupiny Nightwish z Čiech,“ uviedol Kulich.