Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 27.09.2023, meniny má Cyprián.   

Folklórny súbor Hron má nové vedenie

Zverejnené: 05.06.2023 12:35:03 |   | vytlačiť
obr: Folklórny súbor Hron má nové vedenie

V marci roku 2023 prebehli vo vedení FS Hron viaceré zmeny. Organizačnou vedúcou sa stala Ladislava Jurigová, primáš Marko Plachetka sa stal vedúcim hudby a vedúcou súboru Alena Porubská. Hoci je oficiálne vedúcou súboru len krátko, jeho súčasťou je už od roku 2007. Dlhé roky bola pravá ruka bývalého vedúceho súboru, Olivera Dávida.

Oliver Dávid bol vo vedení od roku 2013, teda celkovo desať rokov. Ako hovorí, FS Hron želá v ďalšom smerovaní len to najlepšie a verí, že bude mať dostatok členov, ktorí ho budú ťahať aj naďalej. Verí tiež, že zviditeľnia náš región. „Na to majú teraz tie najlepšie predpoklady, a tou je tá pravá najpovolanejšia vedúca Alenka Porubská. Prajem jej veľa odvahy, trpezlivosti, cieľavedomosti. Aby sa obklopila tými správnymi ľuďmi, aby sny sa splnili a ciele naplnili skutkom,“ hovorí.

Súboru želám, aby sa mu darilo ešte lepšie, ešte viac ako doteraz, aby mal stále dostatok chlapcov a dievčat, aby mal dobrých hudobníkov - muziku a dobrých sólistov, no a samozrejme skupinu speváčok zrelých žien, čo budú držať spolu a budú utužovať priateľstvá v súbore. Prajem im, aby sa prostredníctvom folklóru cítili vždy veselo a s radosťou zviditeľňovali súbor ale aj samých seba,“ dodáva.