Janko Kulich: Žiarčania si môžu užívať tie najväčšie hviezdy a najpopulárnejšie programy

02.05.2023 08:28:06
Janko Kulich: Žiarčania si môžu užívať tie najväčšie hviezdy a najpopulárnejšie programy

Máme za sebou prvé mesiace v roku a s nimi aj veľké kultúrne podujatia ako Bál Žiarčanov či úspešný muzikál Voda a krv. Práve tento muzikál bol tak úspešný, že sa pridalo aj druhé predstavenie a prišli naň nielen Žiarčania či občania z okolitých obcí, ale aj zo vzdialenejších miest. Takéto podujatia pritom nie sú každomesačnou záležitosťou v produkcii žiarskeho Mestského kultúrneho centra. S producentom Céčka, Jankom Kulichom, sme sa rozprávali o prvých podujatiach v exteriéri a reč padla aj na obľúbený City fest.

„Prvé mesiace roka máme úspešne za sebou. Nielen žiarskemu divákovi sme ponúkli množstvo kultúrnych zážitkov, ako napríklad atraktívny muzikál Jána Ďurovčíka, ktorý bol dva dni po sebe vypredaný. Takmer všetky produkcie od začiatku roka boli vypredané do posledného miesta a všetko nasvedčuje tomu, že tento trend a hlad po kultúre a zábave bude pokračovať,“ hovorí na úvod Janko Kulich a pokračuje: „Najbližšie nás čakajú Smejko a Tanculienka, divadlá Šašovčan, ale aj Radošinské naivné divadlo, Šláger klub nielen pre seniorov a nový program Lúčnice. Postupne dopredávame voľné lístky, a tak sme nesmierne spokojní a vďační za záujem o kultúru. Nie je jednoduché získať takéto mega produkcie do nášho mesta. Zatiaľ sa nám to vďaka dobrým kontaktom a referenciám darí a Žiarčania si tak môžu užívať tie najväčšie hviezdy a najpopulárnejšie programy.“

Kedy sa môžeme tešiť na prvé podujatia v exteriéri a ktoré to budú?

Už o mesiac plánujeme vyjsť s kultúrou pod žiarske nebo. Prvou takouto akciou bude prehliadka folkových a country skupín s názvom Žiarsky ZOB, ktorá sa uskutoční v piatok 26. mája od 16.00 hodiny v Parku Š. Moysesa. Už tradičným podujatím sa stala Cesta rozprávkovým parkom, ktorá nahradila pôvodné podujatie Žiarsky deň detí. Rozprávkový park sa v tomto roku uskutoční v nedeľu 4. júna so zvieratkovskou rozprávkovou témou. Vstup na podujatie bude zdarma. Veríme, že potešíme aj všetkých fanúšikov vína a podujatia Víno v parku, ktorého ďalší ročník sa uskutoční v novom termíne, v piatok 9. júna v Parku Š. Moysesa. Hlavným ťahákom bude určite vystúpenie legendárneho speváka a hudobníka Janka Lehotského s najväčšími hitmi skupiny Modus.

Janko Kulich: Žiarčania si môžu užívať tie najväčšie hviezdy a najpopulárnejšie programy

Plánuje Céčko pokračovať v projekte Leto v parku, v rámci ktorého prinieslo v minulom roku množstvo atraktívnych koncertov a predstavení?

Minulý rok sme na divákoch otestovali „koľko znesú“ a priniesli v rámci leta desiatky podujatí. V tomto roku sme ponuku zúžili, ale veríme, že bude pre nich rovnako atraktívna. Leto v parku odštartuje svojou šou už 30. júna populárny rapper Kali. V júli postupne prinesieme hviezdy rôznych žánrov, ako napríklad koncert pesničkárky Simy Magušinovej 7. júla, punkrockový večer so skupinou Iné kafe 14. júla a po prvýkrát sa predstavia aj Silné reči pod holým nebom 21.júla. Pre deti sme sa rozhodli zopakovať úspešný koncert momentálne najpopulárnejšej detskej hviezdy Mira Jaroša, a to 11. augusta. Veríme, že si z ponuky vyberie každý a ak by aj nie, ešte máme City fest a Beer fest. Okrem týchto komerčných podujatí pripravujeme aj obľúbené Kino na schodoch či programy pre deti zdarma.

Ako bude vyzerať City fest 2023? Je už hotový program?

Program najväčšej akcie regiónu sa tvorí niekoľko mesiacov vopred, kedy sa vyjednáva s umelcami, partnermi, zháňajú sa peniaze a podobne. Je to náročná úloha snažiť sa vyhovieť každému a neprekročiť pritom rozpočet. Ten ešte stále nie je uzavretý, a preto ešte nevieme povedať, aká bude cena vstupného. Všetky položky – náklady zdraželi, a tak sa tomu nevyhneme ani my. Vďaka partnerom to však nebýva nič drastické a stále ostane City fest najlacnejším mega podujatím široko ďaleko. Už čoskoro zverejníme kompletný line up podujatia.