Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 26.03.2023, meniny má Emanuel.   

Kino Hron prechádza k úsporným opatreniam

Zverejnené: 08.02.2023 07:29:30 |   | vytlačiť
obr: Kino Hron prechádza k úsporným opatreniam

V roku 2022 sa Kino Hron opäť postavilo na nohy. Oproti roku 2021 sa návštevnosť strojnásobila a keďže protipandemické obmedzenia sa v minulom roku zrušili, v kine sa vystriedalo viac ako 12-tisíc divákov.

O fungovaní žiarskeho kina sme sa bavili s jeho vedúcou, Lenkou Nitrayovou. V minulom roku boli najviac navštevované filmy animované rozprávky, ako sú Mimoni 2 a Encanto. Populárne boli aj akčné komiksové filmy Doctor Strange a Thor. Hneď za nimi nasledovali československé komédie ako Šťastný nový rok 2, V lete ti poviem, ako sa mám, Po čom muži túžia 2.

Vzhľadom na stúpajúce ceny energií muselo aj Kino Hron prejsť k úsporným opatreniam. „Boli sme nútení prejsť k úsporným opatreniam, a preto skracujeme náš hrací profil na dni od štvrtka do nedele, a to s výnimkou iných premietacích dní, keď sa nepremieta, napríklad piatok alebo v sobotu,“ hovorí Lenka Nitrayová.

Vstupné však zostáva zachované, v pracovné dni zaplatíte 6 eur a počas víkendu 7 eur. Zľavy zo vstupného zostávajú bez zmeny. „Zľavu 1 euro zo vstupného si môžu uplatniť deti do 12 rokov, študenti a učitelia na základe kartičky ISIC, ITIC alebo EURO26, seniori nad 62 rokov, darcovia krvi s kartičkou plakety a zamestnanci firmy Nemak na svoju zamestnaneckú kartu majú zľavu 1 euro na 2 vstupenky. Držitelia preukazu ZŤP majú zľavu 50 %, rovnako ako doprovod ZŤP osoby.

Tento rok bude na filmové predstavenia bohatý, a to hlavne preto, že filmový priemysel sa po pandémii naplno rozbehol. V prvom polroku tohto roka sa tak môžeme tešiť na komiksové filmy, ako sú Ant-man, Shazam, Strážci galaxie, Spiderman, Flash. Nasledujú komédie Magic Mike, Villa Lucia, Ostrov, Aliby na mieru.

Na svoje si prídu aj milovníci hororov, a to v podobe Medveď na kokse, Vreskot, Evil Dead a rozprávok Mauric, Malá morská víla, Super Mario, Bolla a Sebastian či Elementy. Ďalšie zaujímavé tituly, na ktoré sa môžete tešiť v prvej polovici roka 2023 sú Kuciak: Vražda novinára, Creed, John Wick, Rýchlo a zbesilo, Indiana Jones.

Kino Hron má však okrem premiérových filmov pripravené aj tradičné špeciálne premietania. „Pokračovať budeme s tradičnými premietaniami, ako je napríklad Valentínske kino, Kino k MDD, Mikulášske kino či Kino na schodoch. Pripravujeme aj Expedičnú kameru, Snow film fest či Ekotopfilm. Na celodňový maratón filmovej série to síce tento rok nevyzerá, ale môže sa stať, že behom roka distribútori niečo pridajú do plánu premiér,“ uzatvára Nitrayová.

Na webe www.kinohron.sk môžete nájsť všetky potrebné informácie o aktuálnych filmoch a špeciálnych premietaniach. Zároveň si na tomto mieste môžete rezervovať vstupenky.

(kh)

 


Novinky

24.03.2023 10:58:04 Naše mesto

Všetko, čo potrebujete vedieť o plastoch

Plasty sú najpoužívanejším materiálom nášho každodenného života a nachádzame ich naozaj skoro všade, v medicíne, stavebníctve, doprave, kozmetike, oblečení aj ...

23.03.2023 10:34:42 Naše mesto

Takto môžu rodičia požiadať o obedy zadarmo

Od 1. mája 2023 bude po splnení podmienok všetkým deťom, ktoré navštevujú posledný ročník materskej školy a základné školy, poskytovaná ...

22.03.2023 11:17:32 Naše mesto

Vypaľovanie trávy je zakázané v každom období

S príchodom prvých jarných, teplých a slnečných dní sa prebúdza zo zimného spánku príroda. Človek tak isto začína robiť úpravy ...

21.03.2023 10:07:52 Naše mesto

Ako správne jazdiť na e-kolobežkách v našom meste?

Podobne ako v iných mestách, tak aj v Žiari nad Hronom už čoskoro pribudnú e-kolobežky. Mnohí obyvatelia mesta vyjadrili obavy ...

20.03.2023 10:35:22 Naše mesto

Pri príležitosti Svetového dňa vody si môžete dať bezplatne otestovať vašu vodu

Dňa 22. marca si pripomíname Svetový deň vody, ktorý sa  oslavuje od roku 1992, kedy ho konferencia OSN o životnom ...

17.03.2023 08:37:35 Naše mesto

Slovenská správa ciest pripravuje rekonštrukciu cesty pri Žiari nad Hronom

Slovenská správa ciest plánuje zrekonštruovať cestu pri našom meste za viac ako šesť miliónov eur. Vyplýva to z vyhlásenia verejného ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne