Kino Hron spustilo predaj online vstupeniek

04.10.2023 13:33:11
Kino Hron spustilo predaj online vstupeniek

Kino Hron prichádza s novinkou. Od 1. októbra je spustený online predaj vstupeniek na filmy premietané po 16. októbri. Lístky si diváci môžu kúpiť cez počítač aj cez mobilný telefón.

Na webovej stránke kina www.kinohron.sk si divák nájde termín premietania vybraného filmu a klikne na tlačítko "Kúpiť online". Tu si vyberá konkrétnu sedačku v kinosále - miestenku, čím si zaistí svoje obľúbené miesto včas, najneskôr však jednu hodinu pred filmom a nemusí pri tom navštíviť naše predajné miesta,“ informuje Lenka Nitrayová, vedúca žiarskeho kina a ako spresňuje: „Na platbu používame platobnú bránu GoPay, ktorá ponúka všetky možnosti online platieb.

Celý proces kúpy je jednoduchý. Systém sprevádza krok za krokom vypĺňaním potrebných políčok. Po úhrade príde vstupenka na zadaný e-mail a divák si ju buď vytlačí, alebo sa ňou preukáže cez telefón pri vstupe do kinosály, čím sa vyhne frontám a zdržaniu pri pokladni. Online vstupenky budú kontrolované čítačkou pri vstupe do kinosály, aby sa vylúčili duplikáty. 

„Rezervácia vstupeniek naďalej zostáva v platnosti bez zmeny. Divák si musí rezervované lístky vyzdvihnúť najneskôr 15 minút pred začiatkom premietania, inak mu prepadnú. Ďalšou zmenou je zníženie minimálnej účasti, a to na päť divákov, aby sa mohlo premietať,“ hovorí ďalej Lenka Nitrayová s tým, že vstupné zatiaľ zostáva bez zmeny. 

Zľavy na vstupnom sa dajú uplatniť iba pri kúpe na predajných miestach

V pracovné dni zaplatíte na vstupnom 6 eur, cez víkend v sobotu a nedeľu 7 eur. Zľavy sa nemenia, ale dajú sa uplatniť iba pri kúpe vstupenky na predajných miestach, a teda v pokladni MsKC alebo v Mestskej knižnici, kde sa dá platiť len v hotovosti. Aktuálne zľavy zo vstupného sú na dieťa do 12 rokov, pre seniorov nad 60 rokov, pre držiteľov ISIC/ITIC, ZŤP osoby so sprievodom, pre darcov krvi a zamestnancov spoločnosti Nemak. Online vstupenka je za fixnú sumu 6 alebo 7 eur, podľa dňa, bez možnosti ďalšej zľavy.

Filmové novinky premietané v najbližších týždňoch

Diváci sa v októbri môžu tešiť na viacero filmových trhákov. Do kina prichádza voľné pokračovanie kultového hororu Exorcista spred 50 rokov s názvom Vyháňač diabla: Znamenie viery, inšpiratívny príbeh Matka Tereza a ja, komédia s výborným česko-slovenským obsadením o rozpade Československa A máme, čo sme chceli, historická dráma z predvojnového baťovského mestečka Úsvit, viacero animovaných rozprávok ako Esá z pralesa 2, Divoká jazda alebo obľúbené kreslené seriály v celovečernom spracovaní Labková patrola vo veľkofilme a Čarovná Lienka a Čierny Kocúr vo filme.

Online predaj vstupeniek je dnes už istý štandard a postupne ho zavedieme aj na podujatia Mestského kultúrneho centra. Chceme tak vyjsť v ústrety našim divákom a ponúknuť im aj takúto, dnes už bežnú formu pohodlnejšieho nákupu,“ konštatuje na záver Lenka Nitrayová a ako dodáva: „Samotná webová stránka kina sa v princípe rapídne nemení, dochádza len k inému rozloženiu programu a tlačidiel, a tým k lepšej prehľadnosti a dostupnosti hľadaných informácií.

(lt)

 

Ďalšie články - Kultúra

Ako bude vyzerať kultúrne leto v Žiari nad Hronom? Máte sa na čo tešiť, odkazuje dramaturg MsKC, Janko Kulich
12.06.2024 13:33:36

Ako bude vyzerať kultúrne leto v Žiari nad Hronom? Máte sa na čo tešiť, odkazuje dramaturg MsKC, Janko Kulich

Kultúra sa v našom meste naplno rozbehla už v januári, leto však láka oveľa viac ľudí von, za pekným počasím a za kultúrou. Ako bude vyzerať kultúrne leto v našom meste, na čo všetko sa môžu návštevníci tešiť a aké novinky na nás toto leto čakajú, nám...

Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov
03.06.2024 12:51:54

Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov

Park Štefana Moysesa sa v nedeľu 2. júna premenil na čarovné miesto, plné zábavy a smiechu, kde každý kútik skrýval niečo vzrušujúce. Tento deň patril tým najmenším, deťom, ktoré v parku spolu s rodičmi oslávili Deň detí so všetkým, čo k nemu patrí, s boh

Relaxačnú miestnosť v júni sprístupnia pre verejnosť
03.06.2024 08:59:13

Relaxačnú miestnosť v júni sprístupnia pre verejnosť

V Mestskom kultúrnom centre funguje od januára tohto roka relaxačná miestnosť, v ktorá aktuálne slúži ako terapeutický a relaxačný priestor pre žiakov základných a stredných škôl, ich učiteľov a pre mladých ľudí vo veku od 13 – 30 rokov. Projekt pre...

Žiarsky park opäť zaplnili priaznivci dobrého vína
20.05.2024 14:55:03

Žiarsky park opäť zaplnili priaznivci dobrého vína

V sobotu, 18. mája, sa v Žiari už po piatykrát uskutočnilo obľúbené podujatie Víno v parku. Kým minulý rok boli organizátori nútení pre nepriaznivé daždivé počasie vinársky festival presunúť do priestorov hlavnej sály MsKC, tento rok si ho návštevníci vyc

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png