Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 17.10.2021, meniny má Hedviga.   

Kino Hron začína po mesiacoch zatvorenia opäť premietať

Zverejnené: 16.06.2021 12:25:37 |   | vytlačiť
obr: Kino Hron začína po mesiacoch zatvorenia opäť premietať

Kino Hron bolo pre pandémiu niekoľko mesiacov zatvorené. Teraz hlási dobré správy. S letom prichádza konečne aj prvé premietanie.

Otvárame prvým premietaním vo štvrtok 1. júla,“ informuje vedúca kina Lenka Nitrayová a ako približuje, v žiarskom kine sa nepremietalo od 10. októbra minulého roka, s výnimkou mikulášskeho premietania pre deti v decembri. „Mohli sme premietať v období od 14. novembra do 18. decembra, ale pre slabú ponuku filmov a vtedajšiu zhoršujúcu sa pandemickú situáciu sme sa rozhodli kino neotvoriť,“ vysvetľuje.

Prvé premietania po mesiacoch zatvorenia budú patriť hororom a akčným filmom, ktoré majú veľkú obľubu u žiarskych divákov. „Zároveň nasadzujeme aj novú, od minulého roka očakávanú, českú komédiu Matky, plnú česko-slovenských hereckých hviezd, ktorú má rada zase ďalšia veľká časť našich divákov,“ naznačuje Lenka Nitrayová a prezrádza ďalšie filmové lahôdky, na ktoré sa môže tešiť divák žiarskeho Kina Hron: „Veľa filmov čakalo od minulého roka na znovuotvorenie kín, a tak je momentálne až pretlak filmov v ponuke. Ale keďže máme iba jednu kinosálu, nevieme nasadiť úplne všetky filmy. Preto sa snažíme vyberať film z každej kategórie, aby si každý divák našiel „to svoje“. Do jesene nás čakajú napríklad tituly z komiksového sveta Black widow, Suicide squad 2, Shang-Chi, Venom 2, česko-slovenské filmy Gump – pes ktorý naučil ľudí žiť, Smečka, Známi neznámi, Prvok Šampón Tečka a Karel, Správa, Karel, romantické filmy Skráť to zlato!, Reminiscence, After tajomstvo a, samozrejme, horory Očista navždy, Escape room 2, Muž v temnote 2, Candyman a akčné filmy Rozhnevaný muž, Zabijakov osobný strážca 2, Expedícia džungľa, Free Guy, Duna a bondovka Nie je čas zomrieť.

Kino bude premietať aj pre deti. „Aktuálna epidemiologická situácia v našom okrese nám podľa tzv. kultúrneho semaforu dovoľuje nasadiť aj filmy pre detského diváka a ak sa situácia teda nezhorší, tak sa deti v lete môžu tešiť na rozprávky ako Raya a posledný drak, Chlpáčikovia, Space Jam 2, Yakari, Krúdovci 2, Labková patrola a ďalšie,“ naznačuje ďalej vedúca kina.

Aj keď pandémia premietanie stopla na dlhé mesiace, divák sa nemusí obávať, že by nebolo čo premietať. Ako Nitrayová vysvetľuje, všetky filmy boli „stopnuté“ hneď, keď sa kiná museli zatvoriť a všetky premiéry sa tak postupne púšťajú v priebehu tohto roka. „Samozrejme, celosvetová pandémia mala následky aj vo filmovom priemysle. Väčšina natáčaní filmov sa odsunula a niektoré filmy dokonca vyšli na internetových streamovacích službách ako Netflix, HBO, Disney+ a do kín sa dostane len pár z nich. Novinkou je, že niektoré veľké zahraničné štúdiá sa rozhodli púšťať svoje premiérové filmy aj na streamovacích službách tesne po premiére v kinách, preto sme sami zvedaví, ako to ovplyvní našu návštevnosť na týchto zahraničných tituloch. Ale zároveň veríme, že fanúšikovia veľkého plátna zostanú verní filmovému zážitku v kine.

Naďalej sa musia dodržiavať protipandemické opatrenia

V kine sa prísne dodržujú všetky opatrenia nariadené Úradom verejného zdravotníctva, aktuálne platné v čase premietania. Platí povinné nosenie rúšok, ktoré si diváci môžu zložiť iba pri konzumácií občerstvenia, dezinfekcia rúk, sedenie v rozostupoch a novinkou bude evidencia kontaktov všetkých divákov, aby ich v prípade zistenia šírenia vírusu v našom kine vedeli dodatočne hneď informovať. „Nariadenia nám dovoľujú tieto kontakty zbierať a následne ich po určitom čase zničiť a skartovať, všetko v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov,“ zdôrazňuje Lenka Nitrayová.

Kino sa po mesiacoch vracia k bežnému letnému hraciemu profilu, to znamená utorok až štvrtok večerné premietania o 19-tej hodine a víkendové premietania piatok až nedeľa o 17-tej a 19-tej hodine. Aktuálny program nájdete vždy na www.kinohron.sk. Vstupné zostáva 5 eur s možnosťou využitia zliav pre deti do 12 rokov, seniorov nad 60 rokov, ZŤP, ISIC, darcov krvi a zamestnancov firmy Nemak.

Program kina a rezervácia miesteniek je možná na tiež na webovej stránke www.kinohron.sk. Predaj lístkov bude len hodinu pred premietaním v pokladni MsKC alebo v Mestskej knižnici (oproti Prioru) v pracovné dni od 8.00 do 15.00 hodiny. Keďže je povolené občerstvenie v kinách (okrem červených okresov), Informačné centrum bude predávať čerstvé pukance a nápoje pred každým premietaním.

V porovnaní s rokom 2019 sme prišli o viac ako 13 500 eur iba počas zatvorených mesiacov, nehovoriac o menších ziskoch z dôvodu slabšej diváckej návštevnosti, čo však bolo pochopiteľné kvôli pandemickej situácii. Dúfame, že tento rok sa diváci začnú vracať do kina vo väčšom počte, aj vzhľadom na stále sa zlepšujúcu pandemickú situáciu a očkovanosť. My, samozrejme, robíme maximum pre to, aby naša kinosála bola bezpečná, no časť zodpovednosti je aj na ľuďoch a ich prístupe k opatreniam,“ dodáva na záver Lenka Nitrayová, vedúca Kina Hron.

(li)

 


Novinky

15.10.2021 10:33:39 Naše mesto

Vykurovacia sezóna začala. Nezanedbajte stav vášho vykurovacieho telesa a komína

S príchodom vykurovacej sezóny prichádzajú vo zvýšenej miere aj požiare rodinných domov, ktoré sú najmä spojené so zlým stavom vykurovacieho ...

15.10.2021 10:20:58 Naše mesto

Príhovor primátora k seniorom pri príležitosti Mesiaca úcty k starším

Už druhý rok nás sužuje pandémia koronavírusu, ktorý v mnohom ovplyvnil kultúrno-spoločenský život v našom meste. To je aj dôvod, ...

12.10.2021 09:33:56 Naše mesto

Do Týždňa dobrovoľníctva sa v našom meste zapojilo sto dobrovoľníkov

Už niekoľko rokov Centrum voľného času v Žiari nad Hronom, ako Infobod dobrovoľníctva v spolupráci s Centrom dobrovoľníctva Banská Bystrica, ...

11.10.2021 08:50:41 Naše mesto

Prišla skutočná jeseň

Prvá pentáda októbra priniesla na naše územie nezvyčajné teplé počasie. Do našej oblasti sa dostával mimoriadne teplý vzduch od juhozápadu ...

08.10.2021 09:04:40 Šport

Šimon Sečkár: Vždy som si predstavoval, aké by to bolo, keby som sa dostal na Majstrovstvá Európy

Karatista Šimon Sečkár dosiahol svoj životný úspech tento rok v auguste, kedy na Majstrovstvách Európy vo Fínsku získal bronz. V ...

07.10.2021 13:56:43 Naše mesto

Priestranstvo pod obchodom vyčistené, ale na ako dlho?

Na ploche pod Kauflandom sa už roky zdržujú neprispôsobiví občania, za ktorými tu ostáva množstvo odpadu. V ostatných dňom sme ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - stránka sa otvorí v novom okne
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne