Leto s Centrom voľného času

07.09.2023 09:24:45
Leto s Centrom voľného času

Centrum voľného času každoročne pripravuje letnú prázdninovú činnosť pre deti formou denných prímestských táborov. Aj tento rok pracovníci centra pre deti pripravili množstvo aktivít, súťaží a výletov a poskytli tak deťom bezpečný priestor, v ktorom mohli stráviť voľné letné chvíle s kamarátmi, športovať, hrať sa a objavovať. Vďaka finančnej podpore Banskobystrického samosprávneho kraja mohli v každom turnuse deťom dopriať až dva celodenné výlety. 

Prvý tábor sa začal rozprávkovo, kedy sa deti zmenili na princezné a rytierov. Spoznali Barbakan v Banskej Bystrici, Zvolenský zámok i kaštieľ vo Svätom Antone a na vlastnej koži zažili, že história sa dá spoznávať aj zážitkovo a moderne. Žiaci a učitelia zo Základnej školy s materskou školou M. Hella v Štiavnických Baniach ukázali, ako môže vyzerať jedinečná základná škola, ktorej brány sa v lete nezatvárajú, ale vítajú návštevníkov a predvádzajú im svoje zručnosti v chove a výcviku dravcov, papagájov, opičiek a plazov i v starostlivosti o areál a školských záhrad. 

Druhý tábor sa niesol v športovom duchu. Deti si so skúsenými trénermi vyskúšali rôzne športy. Na výlete v Banskej Bystrici ich čakalo prekvapenie, ktorým bolo stretnutie s prvou slovenskou olympioničkou, Elenou Kaliskou. Tábor ukončili olympiádou, ako sa patrí – s vlajkou, hymnou, pochodom, olympijským sľubom a medailami pre víťazov.