Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 01.10.2023, meniny má Arnold.   

Na 15. ročníku City Festu sa zabávalo 8 900 ľudí

Zverejnené: 09.08.2022 07:22:02 |   | vytlačiť
obr: Na 15. ročníku City Festu sa zabávalo 8 900 ľudí

Máme za sebou jubilejný 15. ročník City Festu, jedného z najobľúbenejších podujatí v našom meste. Nenechali si ho ujsť fanúšikovia z nášho mesta a okolitých obcí, prišli však aj návštevníci z Handlovej, Banskej Bystrice, Zvolena či Žarnovice.

Počas tohto ročníka na festivale vystúpili Kali a Peter Pan, Medial Banana, Hrdza, Tomáš Klus, Desmod, Heľenine oči a Iné Kafe. Zo žiarskych umelcov si návštevníci mohli užiť vystúpenie Andy Switch & Radiopieces.

Návštevníkom aj účinkujúcim počasie prialo a hoci to chvíľu vyzeralo na dážď, nakoniec bolo až do večera príjemne. Už od poludnia sa Park Štefana Moysesa poriadne zapĺňal. Dôvodom nebolo len to, že festival otváral populárny raper Kali. Mnohí ľudia sa tešili na podujatie tohto formátu, keďže covid dal City Festu stopku v roku 2020 aj 2021.

Festival odpálil Kali

Už v predpredaji si lístky zakúpilo 4-tisíc ľudí a ďalší si vstupenky kúpili priamo na mieste. Spoločne bolo návštevníkov až 8 900. ,,Nepodarilo sa nám naplniť ciele alebo sny, keď sme si priali prekonať magickú hranicu 10-tisíc divákov. Atmosféra však bola unikátna. Ľudia prišli hneď na prvý koncert a presne to bol aj náš zámer. Práve preto sme dali Kaliho ako hviezdu na úvod,“ povedal producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra, Janko Kulich.

Dodáva tiež, že aj tento ročník im ukázal pár menších nedostatkov, ktoré chcú do budúceho roka vylepšiť. Mnohí návštevníci si pochvaľovali aj to, že sa na žiadnu kapelu nečakalo a každé vystúpenie začínalo načas bez meškania. ,,Dramaturgia programu išla na minútu presne, organizácia bola bezproblémová až na počiatočný nápor pri vstupe do areálu, kde vznikali dlhšie rady. Ostatné záležitosti ešte vyhodnotíme, aby bol o rok festival ešte lepší.“