Na jarmoku si tento rok môžete vychutnať množstvo zábavného programu

08.09.2022 09:29:13
Na jarmoku si tento rok môžete vychutnať množstvo zábavného programu

Po dvoch rokoch sa aj v našom meste uskutoční tradičný jarmok. Ten bude už o mesiac a uskutoční sa v tradičnom termíne, od 6. do 8. októbra 2022.

Návštevníci sa môžu tešiť na typické stánky a nebude chýbať ani tradičné jarmočné občerstvenie, ako sú pečené klobáky, trdelníky, zemiakové placky aj pečené prasiatko. Vinári z viacerých oblastí budú ponúkať aj sladký burčiak. Súčasťou budú aj stánky s oblečením, obuvou, hračkami a tovarom do domácnosti.

Nezabúda sa ani na deti, ktoré sa môžu vyblázniť na kolotočoch. Medzi nimi budú centrifuga, booster, reťazové kolotoče či autodrom. Tento rok sa môžu Žiarčania tiež tešiť na novinku, remeselnú uličku, ktorá sa bude nachádzať na konci Ulice Š. Moysesa. Prezentovať sa a zároveň predávať na nej budú vareškári, hrnčiari, predajcovia kobercov, prídu tiež aj paličkári a drotárky.

Súčasťou jarmoku je program, ktorý sa bude odohrávať v priestoroch Svätokrížskeho námestia. Ako uvádza Janko Kulich, producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom, program sa pre návštevníkov začne už vo štvrtok večer od 18.00 do 22.00. V piatok bude program počas celého dňa a v sobotu od 12.00 do 18.00.

V programe vystúpia obľúbené domáce skupiny a umelci ako FS Hron, Banda Americano, The Duntchos, Sitňan, známe skupiny z okolia ako Počin a Rock is back, ale aj atraktívni hostia z Čiech, skupina Isara s energickým programom írskej a keltskej hudby, obľúbená rómska skupina Lomnické čáve a skupina DORA so známymi ľudovkami v rockových verziách. Hviezdami hlavného piatkového dňa bude skupina Smola a hrušky, ale aj komici Svedkovia liehovovi,“ dodáva na záver Kulich.

Informácie pre trhovníkov

Trhovníci, ktorí majú záujem predávať na októbrovom žiarskom jarmoku, sa môžu prihlasovať a registrovať so svojím tovarom na mestskom úrade.

Predaj jarmočných miest v MsKC

  • Spotrebný tovar: 19. septembra od 7.30 do 15.30 hod.
  • Občerstvenie: 20. septembra od 7.30 do 15.30 hod.

Ostatné dni bude možné jarmočné miesta zakúpiť priamo na mestskom úrade.

(kh)

 

Ďalšie články - Kultúra

S Mikulášom prídu do Žiaru aj kráľovná Elza či Máša s medveďom
29.11.2023 08:50:27

S Mikulášom prídu do Žiaru aj kráľovná Elza či Máša s medveďom

Mikuláš zavíta do nášho mesta aj tento rok už v tradičnom termíne, a to v utorok 5. decembra v predvečer sviatku sv. Mikuláša, aby cez noc rozniesol detičkám sladké odmeny aj uhlie do čižmičiek. Minulé roky prichádzal Mikuláš spolu so svojim sprievodom...

Školáci prejavili svojimi prácami úctu starým rodičom
10.11.2023 13:57:51

Školáci prejavili svojimi prácami úctu starým rodičom

Centrum voľného času v Žiari nad Hronom tento rok už po 19-krát vyhlásilo literárno-výtvarnú súťaž Mám svojich starkých veľmi rád. Súťaž sa každoročne vyhlasuje v októbri pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Súťaž Mám svojich starkých veľmi rád...

Podujatie Život v pohybe 2 priblížilo návštevníkom hip-hopovú kultúru
10.11.2023 11:08:32

Podujatie Život v pohybe 2 priblížilo návštevníkom hip-hopovú kultúru

V stredu 8. novembra 2023 sa v našom meste uskutočnil druhý ročník akcie Život v pohybe. Organizátorom podujatia je Pohronské osvetové stredisko a občianske združenie Planéta Pohybu. Akcia bola zameraná na pohyb a šport v spojení s hip-hopovou kultúrou...

Kino Hron spustilo predaj online vstupeniek
04.10.2023 13:33:11

Kino Hron spustilo predaj online vstupeniek

Kino Hron prichádza s novinkou. Od 1. októbra je spustený online predaj vstupeniek na filmy premietané po 16. októbri. Lístky si diváci môžu kúpiť cez počítač aj cez mobilný telefón. Na webovej stránke kina www.kinohron.sk si divák nájde termín...

logo_mestske_noviny.png
logo_prevencia_ziar.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png
logo_intech.png