Pivný festival opäť aj s chutnými gulášmi

14.08.2023 11:14:09
Pivný festival opäť aj s chutnými gulášmi

Beer fest vznikol pôvodne ako pivný festival. Mestské kultúrne centrum ho organizovalo v septembri na žiarskom námestí a už od prvého ročníka za vysokej diváckej účasti. Neskôr sa rozhodli posunúť ho do parku ako letnú akciu a pridali k nemu aj súťaž vo varení gulášu. Aj tohtoročný Beer fest sa uskutoční v parku, a to v sobotu 19. augusta.

„Pivo a guláš patria k sebe a keď sa k nim pridá aj dobrá zábava, muzika či súťaže, vznikne ideálna rodinná akcia. To bol od začiatku náš zámer,“ hovorí na úvod producent žiarskeho Céčka, Janko Kulich a pokračuje: „Z malej rodinnej akcie sa okamžite stala jedna z najobľúbenejších akcií v meste s návštevnosťou viac ako tisíc divákov. Dnes už ide naozaj o mega podujatie, ktoré vyžaduje niekoľko dní príprav.“

Pivný festival opäť aj s chutnými gulášmi

Aj tento rok sa môžu návštevníci festivalu tešiť na výborné pivá z menších rodinných pivovarov, na najlepšie kotlíkové špeciality žiarskych majstrov a atraktívny program do spevu aj do tanca. „Opäť sme oslovili menšie rodinné pivovary, aby ponúkli Žiarčanom svoje pivné špeciály. Vo varení si zasúťaží desiatka tímov a pripravený je aj bohatý program. Postupom času sa súťaž vo varení gulášu zmenila na súťaž vo varení kotlíkových špecialít, keďže niektoré tímy chcú variť aj iné dobroty, ako napríklad fazuľovicu či kapustnicu,“ približuje ďalej Janko Kulich.

O víťazovi – majstrovi kuchárovi budú rozhodovať žiarski kuchárski majstri Rišo Cíger zo Chef´s city Bistro, guláš majster Peťo Bališ a Žiarčan Peter Ftorek, ktorý je šéfkuchárom v pražskej reštaurácii Altany Kampa.