Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 04.10.2022, meniny má František.   

Počas leta navštívilo akcie v Žiari nad Hronom takmer 15 000 divákov

Zverejnené: 07.09.2022 09:10:50 |   | vytlačiť
obr: Počas leta navštívilo akcie v Žiari nad Hronom takmer 15 000 divákov

Leto 2022 je za nami a po dvoch rokoch, kedy väčšinu kultúrnych akcií brzdila pandémia, sa obyvatelia nášho mesta, ale aj okolitých obcí, dočkali obdobia ako pred covidom. Leto v Žiari nad Hronom bolo plné kultúrnych akcií pre dospelých, ale aj pre deti.

Počas leta 2022 si Žiarčania takmer každý víkend mohli naplno užiť kultúrny program predovšetkým v Parku Štefana Moysesa. Kým piatky a soboty boli väčšinou určené dospelým, nedele patrili deťom. Už začiatkom júla kultúrne leto v Žiari odštartovala Twentyfive party a nasledovala Fíha Tralala, ktorá roztancovala naše deti.

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom zrealizovalo 21 podujatí počas dvoch letných mesiacov. Okrem koncertov a festivalov bolo súčasťou leta v Žiari aj Kino na schodoch. „Celkovo sme pripravili 21 produkcií, ktoré spolu navštívilo takmer 15-tisíc divákov. Sme veľmi spokojní. Dostali sme množstvo správ, komentov, lajkov, zdieľaní, ale aj osobných poďakovaní či kritík, ktoré nás posúvajú,“ povedal Janko Kulich, producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom.