Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov

03.06.2024 12:51:54
Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov

Park Štefana Moysesa sa v nedeľu 2. júna premenil na čarovné miesto, plné zábavy a smiechu, kde každý kútik skrýval niečo vzrušujúce. Tento deň patril tým najmenším, deťom, ktoré v parku spolu s rodičmi oslávili Deň detí so všetkým, čo k nemu patrí, s bohatým sprievodným programom a zábavou na celý deň. Ako MDD v Žiari vyzeral, vám bližšie ukáže náš fotoreport v priloženej fotogalérii.  

Program si užili deti aj rodičia

V malom letnom domčeku, ktorý stojí na okraji parku, sa začala rozprávková cesta pre princov a princezné. Domček, hoci skromný, ožil veselými zvukmi, ktoré lákali deti aby sa zúčastnili na dobrodružnej ceste rozprávkami o princeznách a princoch.

Hlavný program sa začal o 10-tej hodine na veľkom pódiu, kde sa pod názvom Kyselí Krastaftci predstavili najzábavnejší kaukliari. Ich žonglovanie, chodúle a bublinová šou priniesli deťom nielen veľa zábavy, ale aj obdiv a smiech.

Kaukliari pútali našu pozornosť v pestrofarebných kostýmoch a ich energické vystúpenia boli plné humoru a šikovnosti, čo fascinovalo celé publikum a predstavenie si so smiechom užili aj rodičia.

Doobeda, o 11-tej hodine a znova o 14-tej hodine sa predstavili Sokoliari Biatec. Títo skúsení sokoliari ukázali nádherné umenie sokoliarstva s pomocou svojich verných dravcov. Vystúpenie sokoliarov bolo nielen vzrušujúce, ale aj edukatívne, keďže diváci mali možnosť dozvedieť sa viac o živote týchto majestátnych vtákov. Deti mali možnosť operencov podržať a pohladiť, čo bol isto zážitok, ktorý ostane v pamäti a veríme, že vzbudí aj záujem o prírodu do budúcna.