Podujatie Život v pohybe 2 priblížilo návštevníkom hip-hopovú kultúru

10.11.2023 11:08:32
Podujatie Život v pohybe 2 priblížilo návštevníkom hip-hopovú kultúru

V stredu 8. novembra 2023 sa v našom meste uskutočnil druhý ročník akcie Život v pohybe. Organizátorom podujatia je Pohronské osvetové stredisko a občianske združenie Planéta Pohybu. Akcia bola zameraná na pohyb a šport v spojení s hip-hopovou kultúrou.

Spoluorganizátorom podujatia Život v pohybe je umelec Matej Škoda, ktorý vystupuje pod menom Famózny Bios. Ako nám povedal, v rámci akcie si mohli účastníci pozrieť množstvo a vyskúšať množstvo hip-hopových prvkov. Zároveň chceli organizátori priblížiť hiphop a jeho kultúru rodičom, deťom a mladým.

Súčasťou akcie bola grafity dielňa pod vedením Dia, kde si mohli návštevníci nakresliť niečo vlastné, doplniť existujúci text alebo v prípade tých najmenších, vyfarbiť si šablónu. Potom sme mali textársku dielňu Zlatého Leva, kde si deti vyskúšali, aké to je napísať si vlastný rapový text. Nechýbali ani tanečné dielne pod vedením našich starších žiačok Maťky a Niny a pohybové výzvy od Adama z parkourovej školy MuvSchool,“ hovorí Bios.

Podujatie Život v pohybe 2 návštevníkom priblížilo hip-hopovú kultúru

Tak, ako aj minulý rok, ani tento rok nechýbala na podujatí textárska dielňa. Tú mal pod palcom Michal Černaj, alias Zlatý Lev, ktorý sa hip-hopovej hudbe venuje už roky. Ako hovorí, vysoká účasť na podujatí potvrdila, že podobné akcie v našom meste majú zmysel. 

Tie dve hodiny boli využité naplno a verím, že návštevníci si užili program aj tvorivé dielne. Keďže sám píšem texty, mal som pod dohľadom práve tú textársku, kde si mohli návštevníci napísať vlastné štvorveršia alebo len tak vytvoriť jednoduché rýmy. Každý podľa vlastných možností, aj s prihliadnutím na vek účastníka. Musím však povedať, že niektoré decká majú skutočne talent a pokiaľ ich bude takáto tvorba baviť aj naďalej, môžu z nich raz vyrásť skutočne dobrí textári, či dokonca hudobníci,“ hovorí Michal.