Tohtoročné premietanie pod holým nebom si pozrelo viac ako 600 divákov

21.08.2023 13:02:44
Tohtoročné premietanie pod holým nebom si pozrelo viac ako 600 divákov

Kino na schodoch malo tento rok premietanie v júli aj v auguste. V oboch prípadoch sa filmy premietali pod holým nebom a vždy išlo o reprízy dostupné na DVD, keďže premiérové filmy sa dajú premietať len v špeciálnom formáte určenom pre kino-server, ktorým sa nedá premietať mimo kinosálu. Divákom to však nevadilo, posledný premietací deň ich prišlo rekordne veľa.

V júli sa pod holým nebom premietali filmové tituly Jurský svet, Príliš osobná známosť a Mimoni 2, v auguste to odštartovali Pulp Fiction – Historky z podsvetia a po nich prišli na rad filmy Šťastný nový rok a Ježko Sonic 2.

Tento ročník bol mimoriadne silný, čo sa týka návštevnosti. Spolu si filmy zo schodov pozrelo približne 640 divákov,“ informuje Lenka Nitrayová, vedúca žiarskeho Kina Hron s tým, že ide orientačné počty, keďže premietanie je zadarmo. 

Najviac divákov, približne 180, prišlo na rozprávku Ježko Sonic 2, úspech mala aj ďalšia rozprávka Mimoni 2 a viac ako sto divákov si pozrelo aj Príliš osobnú známosť.

Kino na schodoch patrí už roky medzi veľmi obľúbené podujatia, preto je na mieste otázka, či sa neuvažovalo nad častejším premietaním pod holým nebom. A to najmä v letných mesiacoch. „Pre divákov má premietanie pod holým nebom úplne inú atmosféru ako v kinosále, má to svoje čaro a, hlavne, je to zadarmo. No nie pre nás, pretože všetky tieto filmy nás stáli dokopy 860 eur, čo nie je malá položky. Už tento rok sme zvažovali, či neskrátime počet premietacích dní, vzhľadom na rozpočet Mestského kultúrneho centra. Takže nie, do budúcna určite nebudeme pridávať ďalšie dni, skôr naopak, možno ich bude menej,“ vysvetľuje Lenka Nitrayová.