Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 29.05.2023, meniny má Vilma.   

V MsKC sa uskutočnila Regionálna prehliadka speváckych súborov

Zverejnené: 27.04.2023 11:32:16 |   | vytlačiť
obr: V MsKC sa uskutočnila Regionálna prehliadka speváckych súborov

V stredu, 19. apríla 2023 sa v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom konala Regionálna prehliadka speváckych súborov. O tom, ako prebiehala, sme sa rozprávali s predsedníčkou Jednoty dôchodcov v Žiari nad Hronom, Vlastou Bahnovou.

Regionálna prehliadka speváckych súborov – seniorov, sa uskutočnila v Hlavnej sále Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom. Záštitu nad týmto podujatím prevzal primátor mesta Peter Antal.

Prehliadku svojím vystúpením otvorila domáca spevácka skupina Seniori optimisti. Následne súbory, hostí a divákov privítal viceprimátor mesta Ladislav Kukolík a predseda Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Hlaváč. Moderátorka akcie Silvia Hlôšková postupne privítala všetky účinkujúce spevácke súbory.

Ako informuje Vlasta Bahnová, celkovo bolo 85 účinkujúcich, z toho sedem súborov a jedna speváčka. Okrem žiarskych Seniorov optimistov vystúpil súbor Tepličianka zo Sklených Teplíc, Javorinka z Hriňovej, Hronka z Brehov, Magdaléna Polonová z Prestavlkov, Krivančan z Kriváňa a Rudnianka z Rudna nad Hronom.

To, že Žiar bude organizovať regionálnu prehliadku, sa rozhodlo minulý rok na okresnom výbore. Keďže to bola moja prvotina, všetko som konzultovala s pánom Trubenom. Práve on mi poradil, aby sa to konalo v Hlavnej sále, kde je to dôstojné, keďže príde stovka ľudí. Zároveň som sa stretla aj s pánom primátorom a spravila som plán.

Ako ďalej dodáva, ruku k dielu pridali naozaj všetci. Keďže je to organizačne náročná akcia, vytvorili si výbor, ktorý tvorilo 14 členov. Každý mal na starosti jeden spevácky súbor, dohodli sa spoločne na občerstvení a distribúcii pozvánok. O pohostenie sa postarala COOP Jednota Žarnovica.

Každý súbor dostal na predstavenie 10 minút. Keďže to nebola súťaž, ale prehliadka, účinkujúci dostali diplomy, ďakovné listy a zároveň vďaka mestu aj darčekové predmety. Prehliadku sme ukončili spoločným spevom a piesňou Zahučali hory,“ povedala. „Veľké ďakujem patrí organizačnému tímu, že všetko prebehlo tak, ako malo. Ďakujem aj mestskému kultúrnemu centru, ktoré nám vyšlo v mnohom v ústrety,“ dodala.

Aj keď bola organizácia náročná, nemala som stres. Nie som taký typ, stačí, keď mám všetko naplánované a napísané. Moja predchádzajúca práca bola tak náročná, že toto je pre mňa radosť. Bála som sa len toho, aby všetko prebehlo v poriadku, aby sa niečo neudialo, čo sa týka zdravia, keďže ľudia tam mali 80 a viac rokov. Preto sme mali aj zdravotníčku, ktorá nám takéto udalosti zastrešuje,“ povedala Vlasta Bahnová.

Jednota dôchodcov pracuje skutočne aktívne, svoj plán majú na každý mesiac. Fungujú formou krúžkov a odozvy sú veľmi dobré. Seniori sa môžu zapojiť do tanečného, turistického, stolnotenisového či petangového krúžku. „Máme len málo členov, ktorí by len tak sedeli v klube a hrali karty. Chcú byť aktívni a zúčastňovať sa akcií,“ dodáva na záver.

(kh)

 


Novinky

29.05.2023 08:15:12 Šport

Najmladšie atlétky hviezdami v štvorboji

V stredu, 24. mája 2023 sa v Krupine konalo prvé kolo Majstrovstiev stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva a vložené preteky ...

23.05.2023 10:16:01 Šport

Žiarski stolní tenisti boli na majstrovstvách úspešní

Žiarskym stolným tenistom sa opäť darilo. Mládežníci zo stolnotenisového klubu MŠK Žiar nad Hronom načasovali svoju formu výborne, keď ich ...

22.05.2023 08:29:08 Šport

Čokotretry v Žiari nad Hronom sa zúčastnilo viac ako 500 detí

História Čokoládovej tretry siaha až do bývalého Československa, dá sa teda povedať, že má už 60 rokov. V roku 2017 ...

19.05.2023 10:16:20 Naše mesto

Do práce cestuje výlučne na bicykli. Denne tak absolvuje 60 kilometrov

Viete si predstaviť, že dochádzate každý deň do práce na bicykli? A teraz nemáme na mysli do práce napríklad v ...

19.05.2023 08:13:23 Naše mesto

Do zberných nádob na kuchynský odpad sa dávajú biologicky rozložiteľné vrecia

Mesto Žiar nad Hronom v roku 2022 požiadalo Environmentálny fond o poskytnutie príspevku na podporu zberu a následného triedenia biologicky ...

18.05.2023 19:01:35 Naše mesto

Vo veku 71 rokov nás navždy opustil Ľubomír Striežovský, prezident Karate klubu

Vo štvrtok 18. mája 2023 nás vo veku 71 rokov navždy opustil Ľubomír Striežovský, dlhoročný prezident žiarskeho Karate klubu. V ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 Pomoc Ukrajine
 Nová aplikácia do telefónu - SOM - Správy o meste - odkaz sa otvorí v novom okne