V MsKC sa uskutočnila Regionálna prehliadka speváckych súborov

27.04.2023 11:32:16
V MsKC sa uskutočnila Regionálna prehliadka speváckych súborov

V stredu, 19. apríla 2023 sa v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom konala Regionálna prehliadka speváckych súborov. O tom, ako prebiehala, sme sa rozprávali s predsedníčkou Jednoty dôchodcov v Žiari nad Hronom, Vlastou Bahnovou.

Regionálna prehliadka speváckych súborov – seniorov, sa uskutočnila v Hlavnej sále Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom. Záštitu nad týmto podujatím prevzal primátor mesta Peter Antal.

Prehliadku svojím vystúpením otvorila domáca spevácka skupina Seniori optimisti. Následne súbory, hostí a divákov privítal viceprimátor mesta Ladislav Kukolík a predseda Krajskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku Ján Hlaváč. Moderátorka akcie Silvia Hlôšková postupne privítala všetky účinkujúce spevácke súbory.

Ako informuje Vlasta Bahnová, celkovo bolo 85 účinkujúcich, z toho sedem súborov a jedna speváčka. Okrem žiarskych Seniorov optimistov vystúpil súbor Tepličianka zo Sklených Teplíc, Javorinka z Hriňovej, Hronka z Brehov, Magdaléna Polonová z Prestavlkov, Krivančan z Kriváňa a Rudnianka z Rudna nad Hronom.

To, že Žiar bude organizovať regionálnu prehliadku, sa rozhodlo minulý rok na okresnom výbore. Keďže to bola moja prvotina, všetko som konzultovala s pánom Trubenom. Práve on mi poradil, aby sa to konalo v Hlavnej sále, kde je to dôstojné, keďže príde stovka ľudí. Zároveň som sa stretla aj s pánom primátorom a spravila som plán.

Ako ďalej dodáva, ruku k dielu pridali naozaj všetci. Keďže je to organizačne náročná akcia, vytvorili si výbor, ktorý tvorilo 14 členov. Každý mal na starosti jeden spevácky súbor, dohodli sa spoločne na občerstvení a distribúcii pozvánok. O pohostenie sa postarala COOP Jednota Žarnovica.

Každý súbor dostal na predstavenie 10 minút. Keďže to nebola súťaž, ale prehliadka, účinkujúci dostali diplomy, ďakovné listy a zároveň vďaka mestu aj darčekové predmety. Prehliadku sme ukončili spoločným spevom a piesňou Zahučali hory,“ povedala. „Veľké ďakujem patrí organizačnému tímu, že všetko prebehlo tak, ako malo. Ďakujem aj mestskému kultúrnemu centru, ktoré nám vyšlo v mnohom v ústrety,“ dodala.

Aj keď bola organizácia náročná, nemala som stres. Nie som taký typ, stačí, keď mám všetko naplánované a napísané. Moja predchádzajúca práca bola tak náročná, že toto je pre mňa radosť. Bála som sa len toho, aby všetko prebehlo v poriadku, aby sa niečo neudialo, čo sa týka zdravia, keďže ľudia tam mali 80 a viac rokov. Preto sme mali aj zdravotníčku, ktorá nám takéto udalosti zastrešuje,“ povedala Vlasta Bahnová.

Jednota dôchodcov pracuje skutočne aktívne, svoj plán majú na každý mesiac. Fungujú formou krúžkov a odozvy sú veľmi dobré. Seniori sa môžu zapojiť do tanečného, turistického, stolnotenisového či petangového krúžku. „Máme len málo členov, ktorí by len tak sedeli v klube a hrali karty. Chcú byť aktívni a zúčastňovať sa akcií,“ dodáva na záver.

(kh)

 

Ďalšie články - Kultúra

Žiarsky park opäť zaplnili priaznivci dobrého vína
20.05.2024 14:55:03

Žiarsky park opäť zaplnili priaznivci dobrého vína

V sobotu, 18. mája, sa v Žiari už po piatykrát uskutočnilo obľúbené podujatie Víno v parku. Kým minulý rok boli organizátori nútení pre nepriaznivé daždivé počasie vinársky festival presunúť do priestorov hlavnej sály MsKC, tento rok si ho návštevníci vyc

Obľúbené víno v parku už čoskoro: Na čo všetko sa môžete tešiť? 
10.05.2024 07:52:58

Obľúbené víno v parku už čoskoro: Na čo všetko sa môžete tešiť? 

Aj tento rok mesto pripravuje pre všetkých milovníkov kvalitného vína obľúbené podujatie s názvom Víno v parku. Akcia pod holým nebom sa bude konať v sobotu 18. mája v mestskom Parku Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom. Ako už býva tradíciou, aj tento...

Na námestí už tradične postavili Máj
03.05.2024 11:48:56

Na námestí už tradične postavili Máj

Máj postavili žeriavom Technické služby na Námestí Matice slovenskej v doobedňajších hodinách. Ak ste tradičné stavanie Mája nestihli v utorok, 30.apríla doobeda, osláviť ste ho mohli v poobedňajších hodinách priamo na námestí, kde na obyvateľov mesta...

Jaroslav Ihring: Let´s Dance je jedna neuveriteľná jazda
03.05.2024 11:02:30

Jaroslav Ihring: Let´s Dance je jedna neuveriteľná jazda

Na obrazovkách televízie Markíza pokračuje deviata séria obľúbenej tanečnej šou Let´s Dance. V predchádzajúcich ročníkoch dobré meno nášmu mestu robila tanečníčka Dominika Rošková. V tomto kole sa so svojou tanečnou partnerkou prebojoval až do finále...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png