Dnes je 15.10.2018, meniny má Terézia.   

Záhradníctvo: Nápadník

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo slušne sa predbehnúť (pozri viac info).

Platí zákaz nosenia jedla do kinosály (VP str. 2). Ďakujeme.

 

Záverečná časť trilógie, ktorej štvrtý diel už poznáte - PELÍŠKY. O tom, ako sa obratne zasunúť do prísnej rodiny.

Tretí diel trilógie ZÁHRADNÍCTVO sa odohráva na sklonku päťdesiatych rokov minulého storočia. Je príbehom lásky, tentokrát tej mileneckej. Rozpráva o tichej vojne medzi rodičmi a ich deťmi, poznamenanými vojnou a komunistickým prevratom.

NÁPADNÍK s tragikomickým nadhľadom vykresľuje ostrú zlomovú líniu medzi predvojnovou a povojnovou generáciou. Generačný stret pramení z odlišných skúseností rodičov a ich detí. Každá generácia má svoju vlastnú predstavu, ako nájsť šťastie, a isté je len to, že cestu k nemu si musí hľadať sama. 

 

Originálny názov: Zahradnictví: Nápadník
Žáner: tragikomédia
Rok: 2017
Krajina pôvodu: ČR, SR, Poľsko
Réžia: Jan Hřebejk (Učiteľka, Zakázané uvoľnenie, Nevinnost, Kawasakiho ruža, Nestyda, U mně dobrý, Medvídek, Pupendo, Musíme si pomáhat, Pelíšky, Česká soda, Šakalí léta a mnoho iných)
Hrajú: Anna Fialová, Ivan Lupták, Tereza Hladíková, Aňa Geislerová, Martin Finger, Filip Březina, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Sabina Remundová, Lenka Krobotová, David Novotný, Rozálie Peřinová, Karel Dobrý, Vendula Svobodná, Miroslav Táborský a i.
Hudba: Petr Ostrouchov

 

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Záhradníctvo: Nápadník, (česky): Česká televize, Facebook.

Zo zákulisia (česky): Press kit (pdf).

Odporúčame

Venom

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...

Pavol

Vzdelávanie

Pozývame Vás na motivačnú prednášku Pavla „Hirax“ Baričáka do Žiaru nad Hronom. Autor úspešných kníh sa vo svojej ...

Websterovci

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia lístkov prepadá 15 minút pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...