Zo zdrojov Európskej únie zmodernizujú sociálne zariadenia aj kinotechniku

07.11.2023 12:26:10
Zo zdrojov Európskej únie zmodernizujú sociálne zariadenia aj kinotechniku

Koncom októbra začali stavebné práce na rekonštrukcii a modernizácii sociálnych zariadení v priestoroch Mestského kultúrneho centra. Na projekt, ktorého súčasťou je aj modernizácia kinotechniky, získalo mesto dotáciu zo zdrojov Európskej únie vo výške 190-tisíc eur.

Rekonštrukcia sociálnych zariadení sa bude realizovať na troch poschodiach budovy. Ide pritom o celkovú rekonštrukciu dámskych aj pánskych toaliet. Stavebné práce sa začali realizovať koncom októbra, dokončené by mali byť do konca tohto roka.

V ďalšej etape projektu sa pristúpi k modernizácii kinotechniky, a to zvukovej aj obrazovej časti. V rámci modernizácie sa napríklad do premietacej časti zaobstará profesionálny zvukový procesor, dvojpásmová pasívna reproduktorová sústava, pasívna basová reproduktorová sústava či dvoj a štvorkanálové zosilňovače. Kvalitnejší obraz premietaných filmov zabezpečí profesionálny laserový DCI projektor, objektív pre projektor a multimediálny server 4TB. 

Vďaka dezinfekčným stojanom a germicídnym žiaričom sa v priestoroch Mestského kultúrneho centra zlepší úroveň hygienických štandardov. Hlavným cieľom projektu je zvýšenie kvality poskytovaných služieb, a zároveň zlepšenie úrovne hygienických štandardov v tejto kultúrnej inštitúcii, ktorú ročne v rámci rôznych podujatí navštívia stovky návštevníkov. 

Projekt Modernizácia vybavenia interiéru v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom je zameraný na modernizáciu a rekonštrukciu WC priestorov a na modernizáciu kinotechniky v Mestskom kultúrnom centre na Ulici SNP v Žiari nad Hronom. 

Na projekt získalo mesto dotáciu zo zdrojov EÚ cez poskytovateľa Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR v zastúpení Ministerstva kultúry SR vo výške 190 000 eur. Spolufinancovanie mesta je vo výške 10 000 eur. Celkové náklady na projekt sú vo výške 200 000 eur. 

(lt)

Zo zdrojov Európskej únie zmodernizujú sociálne zariadenia aj kinotechniku

 

Ďalšie články - Naše mesto

V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK
30.11.2023 14:47:04

V našom meste pribudlo Zákaznícke centrum IDS BBSK

Vo štvrtok 30. novembra 2023 predseda BBSK Ondrej Lunter, predseda predstavenstva Organizátor IDS BBSK Radoslav Vavruš a primátor mesta Peter Antal otvorili Zákaznícke centrum integrovaného dopravného systému Banskobystrického samosprávneho kraja...

Opustila nás oceňovaná pedagogička Nelli Veselá
29.11.2023 11:48:27

Opustila nás oceňovaná pedagogička Nelli Veselá

S hlbokým zármutkom oznamujeme, že 28.11. nás navždy opustila Nelli Veselá vo veku 90 rokov. Mnoho obyvateľov si ju bude pamätať ako legendárnu učiteľku ruštiny. Učiteľskou prácou dosiahla viacero uznaní. Získala napríklad ocenenia Zaslúžilý učiteľ...

Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji
29.11.2023 08:43:44

Piataci zo Žiaru nad Hronom sú v učení jazykov najlepší v Banskobystrickom kraji

Žiarski piataci zo Základnej školy na Ul. M. R. Štefánika v Žiari nad Hronom zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov. Súťaž mala názov Jazykový WocaBee šampionát a prebiehala pod záštitou Ministerstva školstva, vedy...

Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra
28.11.2023 11:00:32

Vianočné trhy začnú v tomto roku 11. decembra

Aj v roku 2023 sa môžu všetci Žiarčania a obyvatelia okolitých miest a obcí tešiť na vianočné trhy. Tie sa začnú v pondelok 11. decembra s tým, že už od 1. decembra sa budete môcť občerstviť punčom či vareným vínom. Vianočné trhy budú už tradične na...

logo_mestske_noviny.png
logo_prevencia_ziar.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png
logo_intech.png