Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 01.12.2021, meniny má Edmund.   

Dračia krajina


POZOR - na premietaniach od 18.-31.10. kontrolujeme testy/očkovanie!
=> viac info <=


 

Dobrodružstvo na krídlach draka.

Doba, kedy ľudia a draci žili spoločne v miery, sú dávno minulosťou. Draci sa skrývajú vo vyhnanstve a majú zakázané lietať. Avšak jeden malý strieborný drak Lung už má takéhoto života dosť. Chce spoznať svet a zažiť dobrodružstvo.

Keď sa Lung dozvie, že ľudia chcú zničiť aj posledný dračí domov, tajne sa vydá na nebezpečnú cestu, aby svoj rod zachránil. So svojou nerozlučnou kamarátkou Sírankou,  chcú nájsť pradávny domov drakov, bájne miesto s názvom Lom nebies. 

Pri svojom putovaní sa stretnú s malým zlodejom Benom, ktorý sa vydáva za dračieho jazdca, aby ušiel pred políciou. Spoločne sa všetci traja vydajú na nebezpečnú cestu k zasneženým vrcholom sveta a Ben zisťuje, že byť dračím jazdcom je skvelé. 

Netušia, že najväčšie nebezpečenstvo majú v pätách. Prenasleduje ich nenásytné dračie monštrum, ktorého cieľom je zničiť všetky draky na Zemi.  

Animované dobrodružstvo Dračia krajina bolo natočené podľa knižného bestselleru spisovateľky Cornelie Funke, ktorého sa celosvetovo predalo viac ako 3 milióny výtlačkov.  

 

Originálny názov: Dragon Rider; Predloha: Cornelie Funke (kniha)
Žáner: animovaný, rodinný, dobrodružný
Rok: 2020
Krajina pôvodu: Nemecko
Réžia: Tomer Eshed
Hrajú: Julien Bam, Dagi Bee, Mike Singer a i.
Hudba: Stefan Maria Schneider

 

 

O filme

Oficiálna stránka filmu: Dračia krajina, (nemecky): Drachenreiter (Constantin Film).

Odporúčame

Želanie pre Ježiška

Kino

POZOR - od 22.11. premietame v režime "očkovaní/prekonaní" => detailné info <=   Vo vianočnom filme Želanie pre Ježiška ...

Krúdovci: Nový vek

Kino

POZOR - od 22.11. premietame v režime "očkovaní/prekonaní" (deti od 2 - 12 rokov potrebujú TEST !!!) => ...