Mesto Žiar nad Hronom

Dnes je 01.07.2022, meniny má Diana.   

Preskočiť navigáciu

Informačné centrum

Aj Žiar nad Hronom už má svoje Informačné centrum. Návštevníci mesta si z neho, ako spomienku na Žiar, môžu odniesť vkusné a elegantné propagačné predmety.

Informačné centrum v Žiari nad Hronom dlhé roky chýbalo. Nielen návštevníci mesta, ale aj samotní obyvatelia Žiaru sa dlhšiu dobu zaujímali o možnosť kúpiť si spomienkové či propagačné predmety mesta. „Informačné centrum sa nachádza pri hlavnom vstupe do budovy Mestského kultúrneho centra,“ hovorí Martin Baláž, vedúci kancelárie primátora mesta a konkretizuje: „Okrem iných produktov si tu ľudia môžu kúpiť aj propagačné predmety mesta Žiar nad Hronom. Nechýbajú tričká, hrnčeky, pohľadnice, magnetky, vkusné dáždniky či uteráky, vonné sviečky, Svätokrížske biskupské víno, ale aj elegantný box s vínom. V ponuke je aj aktuálny nástenný kalendár na rok 2018, ktorý je možné kúpiť si za 6 eur.

Informačné centrum je presklená oddelená časť hlavného vstupu do budovy, kde je ľuďom hneď na očiach. Vo vkusne zariadenej miestnosti sa dnes predávajú spomienkové či propagačné predmety mesta a knihy Ako sme ťa budovali a História svätokrížskeho a žiarskeho futbalu. Okrem predaja propagačných predmetov si v centre môžete kúpiť aj občerstvenie do kina. V budúcnosti by mali byť k dispozícii tiež umelecké predmety našich domácich umelcov.

V prípade, že Informačné centrum navštívite, venovať sa vám bude jeho pracovníčka, ktorá vás nielen ochotne obslúži, ale rada poradí a zodpovie aj na vaše otázky.

Otváracie hodiny Informačného centra

  • Pondelok: zatvorené*
  • Utorok - Piatok: 11.00 h. - 19.00 h.
  • Sobota - Nedela: hodinu pred premietaním Kina HRON

* V prípade konania väcšieho podujatia v MsKC, bude Mestské informacné centrum otvorené.

Zodpovedný vedúci: Alena Kupčiová

Adresa prevádzky: SNP 119, 965 01 Žiar nad Hronom

Prevádzkovateľ: Fajnovô, obcianske združenie, Kosorín 64, 966 24 Kosorín

E-mail: infocentrumzh@gmail.com, Mobil: 0905 500 506