Dnes je 16.10.2019, meniny má Vladimíra.   

Program Kina Hron - február 2010

Zverejnené: 26.01.2010 10:47:31 |   | vytlačiť
obr: Program Kina Hron - február 2010

PARANORMAL ACTIVITY

02.02.2010 - 03.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(horor, USA, 86 min. české titulky)

Hlavnými postavami filmu sú Katie a Micah, mladý pár, ktorý sa nasťahoval do nového domu v San Diegu. Úplne obyčajný pár v úplnom obyčajnom dome. Katie sa časom začne zdať, Že v dome nie sú sami. Všetko nasvedčuje tomu, že to tak naozaj je. Veci sa hýbu, niektoré sa premiestňujú. Micah možnosť, že niekto v dome je, absolútne spochybňuje a celkom dobre sa na jej hystérii zabáva. Aby Katie dokázal, že pravdepodobne halucinuje, nainštaluje do spálne videokameru. Veľká chyba! Niečo nehmatateľné v dome naozaj je. Vedia to už obaja. Teror niečoho nevysvetliteľného začína silnieť. Jeho intenzita sa zvyšuje a mladý pár privádza do úplného šialenstva. Hlavne Katie. Zaspať si jednoducho nemôžu dovoliť. To sa však nedá. Hrôza prichádza temer každú noc a hra na „niečo" je zakaždým šialenejšia.

Horor Paranormal activity už niekoľko týždňov privádza svojou hrôzou do šialenstva divákov po celom svete. A nie je vôbec potrebné, aby tiekla krv.

Hrajú: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs, Amber Armstrong , Ashley Palmer
Vstupné: 2,20 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 15 ROKOVLOVE AND DANCE

06.02.2010 - 07.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(tanečný, Poľsko, 123 min. slovenské titulky)

„Love and Dance" je film, v ktorom sa medzi rytmom a tancom rodí láska, v ktorom prvé krôčiky hrdinov po parkete strhnú lavínu nečakaných udalostí.

Hlavná hrdinka filmu novinárka Hania nesmelo prešľapuje na prahu kariéry. Práve dostala úlohu, ktorá sa má stať jej vstupným testom. Ale svet, do ktorého vyzbrojená diktafónom práve vyrazila, obráti jej doteraz pokojný a poctivo naplánovaný život hore nohami. Objaví v ňom vášeň, rytmus a hudbu a nechá sa nimi úplne pohltiť. Zoznámi sa s Wojtekom, milovníkom street dance, ktorý sníva o kariére na Broadwayi a začne pod jeho vplyvom rozmýšľať, či je so svojím súčasným, niekedy prízemným snúbencom skutočne šťastná. Na tanečnom parkete tiež zistí Hania totožnosť muža, ktorý sa dobrovoľne zriekol práva byť jej otcom. Charizmatický tanečník Jan Kettler neprichádza do Poľska iba preto, aby pripravil poľských pretekárov na European Dance Show. Má oveľa dôležitejší cieľ: vyrovnať sa s vlastnou minulosťou. Podarí sa mu napraviť staré chyby a vyvarovať sa nových? Bude schopný nadviazať vzťah s dcérou, ktorú nikdy nevidel, či presvedčiť Wojteka, že keď obetuje lásku za svoju kariéru, urobí rovnako tragickú chybu ako kedysi on sám?

Na začiatku celého príbehu stojí tanec, ktorý nenávratne zmení osudy všetkých hrdinov. V jeho zvodnom rytme vyjdú na povrch dlho skrývané skratky, tajomstvá a možno sa v ňom zrodí aj láska. Príbeh „Love and Dance nás učí, že ten, kto počúva hlas svojho srdca viac ako to, čo mu hovorí rozum, môže nájsť spoločné šťastie.

Hrajú: Iza Miko, Mateusz Damiecky, Katarzyna Figura, Jacek Koman, Anna Bosak
Vstupné: 2,20 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOVNEHANEBNÍ BASTARDI

09.02.2010 - 10.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(akčný/vojnový, USA, 153 min. slovenské titulky)

Nehanebne zbastardená jazda plná krvi, potu, sĺz a túžby po pomste.

Nemeckých vojakov ešte neprestali bolieť nohy po smelej invázii do západnej Európy, keď mladučkej Shosanne priamo pred očami nemecký dôstojník Hans Landa vyvraždil členov jej rodiny. Ona sama len tak-tak unikne do Paríža, kde sa ukryje pod novou identitou prevádzkovateľky kina. Na inom mieste hákovým krížom rozkopanej Európy sa pod vedením ľahko vulgárneho poručíka Aldo Rainea formuje nezvyčajná vojenská jednotka. Úlohou jej členov je nielen prežiť na území plnom nacistov a ich prisluhovačov, ale zároveň likvidovať ich elity, a to tak efektne, že tým budú medzi nimi šíriť strach a paniku. Hovoria si Bastardi a práve ich čaká tá najťažšia misia, ktorá môže úplne zmeniť priebeh vojny. V jednom parížskom kine sa chystá premiéra nového nemeckého propagandistického eposu a tejto udalosti sa má zúčastniť celý rad nacistických špičiek (možno aj samotný Hitler). Úlohou Bastardov bude preniknúť na akciu a ukázať šéfom Tretej ríše, ako to je, keď je človek mŕtvy. Ale nepočítajú s tým, že priamo pod svetlami premietačky snuje svoj plán pomsty za smrť blízkych osirelá Shosanna a že keď sa jeden geniálny plán na atentát stretne s iným výsledkom môže byť ešte geniálnejší neúspech.

Hrajú: Brad Pitt, Eli Roth, Diane Kruger, Mélanie Laurent, Christoph Waltz, Daniel Bruhl
Vstupné: 2,20 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 15 ROKOVPLANÉTA 51

13.02.2010 - 14.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
16:00:00

(animovaný, Veľká Británia, Španielsko, 91 min. slov. dabing)

Niečo neznáme sa približuje k ich planéte.... My!

Zelení obyvatelia planéty 51 žijú spokojným životom v útulných domčekoch, vychovávajú deti, venčia psíky. Navštevujú kiná , užívajú si na večierkoch. Pokojnú idylku a harmóniu ruší iba občasný dážď, keď padajú z neba kamene a strach z možnej mimozemskej invázie. Vesmír totiž nie je poriadne preskúmaný a je vysoká pravdepodobnosť, že niekde určite existuje nepriateľská civilizácia, ktorá by mohla nádhernú Planétu 51 napadnúť a úplne zničiť. Astronaut NASA, kapitán Chuck Baker z planéty Zem pristane s vesmírnou loďou svetelné roky od domova na neznámom mieste. Myslí si, že konečne prišiel okamih, na ktorý tak dlho čakal a on objavil neosídlenú planétu. Ale veľmi krátko na to zistí, že tu rozhodne nie je prvý a určite nie sám. Pristál totiž v záhrade jednej milej rodinky, ktorá si práve užíva grilovaciu párty. Zmätený z čudných zelených postavičiek sa dáva na útek. Cestou naráža na ďalšie potvorky, ktoré sú pri stretnutí s ním rovnako vydesené ako on. Celá Planéta 51 je v pohotovosti. Objavil sa totiž votrelec, ktorého sa poniektorí tak obávali. Paranoidný generál vydáva rozkaz na chytenie a zneškodnenie votrelca.

V slovenskom znení: Boris Al-Khalaghi, Stano Dančiak, Ján Koleník, Jakub Janák, Dušan Cinkota, Tatiana Pauhoffová, Peter Sklár, Marek Majeský, Matej Landl, Michal Hudák.
Vstupné: 2,20 EUR slovenský dabing

FILM JE VHODNÝ PRE VŠETKY VEKOVÉ SKUPINYZOMBIELAND

16.02.2010 - 17.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(horor, komédia, USA, 87 min. slovenské titulky)

Akčná komédia od spoločnosti Columbia Pictures Zombieland sa zameriava na dvoch mužov, ktorí našli spôsob ako prežiť vo svete ovládaným zombíkmi. Columbus je veľký slaboch - ale keď sa bojíte toho, že môžete byť zjedený zombíkmi, váš strach vám pomôže prežiť. Tallahassee je zloduch, ktorý si vraždenie zombíkov priam užíva a jeho jediným cieľom je dostať každého živého zombíka na zemi. Potom ako Columbus a Tallahasseee spoja sily s Wichitou a Little Rock, ktoré tiež našli jedinečný spôsob, ako prežiť útoky zombíkov, budú všetci musieť čeliť veľkému rozhodnutiu. Spoliehať jeden na druhého alebo podľahnúť zombíkom.

Hrajú: Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Emma Stone, Abigeil Breslin, Bill Murray
Vstupné: 2,20 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOVMUŽI V RUJI

20.02.2010 - 21.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(komédia, ČR, 119 min. česká verzia)

Mouřínov je malá moravská dedina, kde sa aj cesta končí. A pretože Mouříňováci chcú byť „prejazdní", musia vymyslieť plán, ako zohnať väčšie množstvo asfaltu na jej pokračovanie. Kľúčom k úspechu má byť Franta, introvert, mudrlant a zmätkár. Ale predovšetkým majster republiky vo vábení jeleňov. A tak nápad usporiadať v Mouřínove Majstrovstvá Európy vo vábení jeleňov za účasti premiéra je jedinou možnou cestou k vysnenej ceste. Starosta sa chystá na svoju diplomatickú misiu a Franta sa zamiluje, ale nič nie je jednoduché a vidina novej cesty je neistá. Zvlášť, keď Franta odmieta súťažiť, niekto poškodí pozadie tribúny a Czáková neberie telefón....

Veselá komédia o veľkých veciach na malom mieste, o veľkej politike, veľkých citoch a veľkom umení. S prvotriednymi hercami aj v epizódnych úlohách. Každý vábi každého na svoje ciele, na svoje ego, pre svoje potešenie - to všetko uprostred veľkolepých Majstrovstiev Európy vo vábení jeleňov.....

Hrajú: Jaroslav Plesl, Eva Vrbková, Jaromír Hanzlík, Jiří Lábus, Marta Vančurová, Petr Váša
Vstupné: 2,20 EUR ČESKÁ VERZIA

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOVBABYLON A.D

23.02.2010 - 24.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00

(akčný, USA/Francúzsko, 90 min. české titulky) 

Toorop vybojoval už veľa bitiek a prežil vojny, ktoré devastovali svet od počiatkov 21.storočia.

Mafia, ktorá má pod kontrolou celú Východnú Európu, vydáva vysoko riskantný rozkaz: eskortovať nebezpečnú ženu Auroru z Ruska priamo do New Yorku. Toorop ako skúsený žoldnier musí mladú ženu a jej sestru Rebeku dopraviť do cieľa v tichosti, a hlavne bezpečne. Mestá a dediny v Rusku sa zmenili v nebezpečné miesto teroristov a útočných skupín. Aurora sa správa podozrivo a Toorop spočiatku netuší prečo. Nevie mu to vysvetliť ani Rebeka. Nerozumie, ako je možné, že jej sestra vie riadiť starú tridsaťročnú ponorku, ako je možné, že ovláda 19 rozdielnych jazykov a vie veci, ktoré sa nikdy neučila. Netuší, že Aurora bola infikovaná geneticky vytvoreným vírusom, ktorý by mohol rozšírením spôsobiť vyhynutie ľudstva. O Auroru má veľký záujem nebezpečná, šialená sekta, ktorá sa pred ničím nezastaví.

Hrajú: Vin Diesel, Gérard Depardieu, Charlotte Rampling, Michele Yeoh, Lambert Wilson
Vstupné: 2,20 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 15 ROKOVFAME: TVOJA CESTA ZA SLÁVOU

26.02.2010 - 28.02.2010
Kultúra / Kino
Žiar nad Hronom
MsKC: Kinosála
19:00:00 

(tanečno-hudobný, USA, 107 min. české titulky)

Remake oscarového muzikálu z 80-tych rokov spolu s jeho titulnou pesničkou FAME.

Na prestížnu umeleckú školu v New Yorku nastúpi skupina talentovaných umelcov - Jenny chce byť herečka, Marco a Denise snívajú o speváckom úspechu, Alice a Kevin sa chcú stať profesionálnymi tanečníkmi, Neil je nadaný filmár a Victor hip-hopový tanečník. Ich štúdium je plné dobrodružstiev a lásky, no najmä tréningu a tvrdej práce. Skutočnú slávu a úspech môžu zažiť len tí najlepší.

Hrajú: Asher Book, Kay Panabaker, Naturi Naughton, Kherington Payne, Debbie Allen
Vstupné: 2,30 EUR

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOVRezervácia lístkov na: www.mskcentrum.sk 


Novinky

15.10.2019 08:53:22 Naše mesto

Žiarska nemocnica zrekonštruovala oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom vyše dva mesiace rekonštruovala svoje priestory a pripravila nové zázemie pre pacientov a zamestnancov ...

14.10.2019 13:07:36 Kultúra

Na spoluprácu s Karlom Gottom spomína aj žiarsky producent Janko Kulich

V utorok 1. októbra odišiel navždy vo veku 80 rokov do hudobného neba Karel Gott, najvýznamnejší a najpopulárnejší spevák v ...

14.10.2019 09:16:42 Naše mesto

Prichádza babie leto 

Dážď, hmla, vietor, mráz aj také počasie bolo počas prvej októbrovej dekády. Sobota 5. októbra bola jedna z najnepriaznivejších víkendových ...

09.10.2019 10:12:19 Kultúra

Celoslovenská výtvarná súťaž: Rodina bez cigariet 8.ročník

Občianske združenie Rodina a spoločnosť organizuje aj pre školský rok 2019/2020 ročník výtvarnej ďalší súťaže: Rodina bez cigariet 8. ročník. ...

08.10.2019 13:50:41 Šport

Basketbal: Výhra na domácej palubovke v prvom zápase sezóny

MŠK BK Žiar nad Hronom - BK ŠKP ŠTART Bratislava 71:53 (22:7,32:22,55:38) Body: Mokráň 20, Obert 19, Dolník 11, Mátych ...

08.10.2019 10:41:43 Naše mesto

Pokyny a informácie k zimnému vykurovaciemu obdobiu

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov v domácnostiach počas vykurovacej sezóny je predovšetkým nedbanlivosť a nevedomosť občanov, nesprávna inštalácia a prevádzka tepelných ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky