Dnes je 10.12.2018, meniny má Radúz.   

Program Kina Hron - november 2009

Zverejnené: 12.11.2009 09:36:36 |   | vytlačiť
obr: Program Kina Hron - november 2009

 

ÚNOS METRA 1 2 3

03.11.2009 - 04.11.2009

 

Vo filme únos metra 1 2 3 si Denzel Washington zahral dispečera newyorského metra Waltera Garbera, ktorého rutinný deň je neočakávane narušený odvážnym zločinom – únosom jedného z vlakov metra. To má na svedomí John Travolta ako Ryder, zločinec, ktorý hrozí popravovaním cestujúcich vlaku, pokiaľ mu do hodiny nezaplatia vysoké výkupné. Garber sa pomocou svojich znalostí systémov podzemnej dopravy pokúsi o nemožné – dobehnúť Rydera a zachrániť rukojemníkov. Hlavou mu však stále vŕta jedna nevyriešiteľná otázka: ako sa zločinci hodlajú s výkupným z metra dostať?

Hrajú: Denzel Washington, John Travolta, John Turturro, Luis Guzman, Michael Rispoli

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

FILM NIE JE VHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOV

 

 


PARÍŽ 36

05.11.2009 - 05.11.2009

 

Paríž, jar 1936. Mesto snov, šansónu a kabaretov ovládli nepokoje a protestné pochody. Málokto myslí v tomto období na zábavu, a tak sa slávne kabaretné divadlo Chansonia dostáva do problémov a jeho existencia je ohrozená. Hŕstka zanietených hercov, spevákov a komikov, pre ktorých je divadlo všetkým, sa však rozhodne vrátiť do Chansonie život a na vlastnú päsť pripraviť predstavenie, aké tu ešte nebolo! Začnú skúšať vlastnú komédiu, ktorej však stále niečo chýba, aby bola naozajstným trhákom. Ale len do chvíle, kým sa na konkurze neobjaví mladá očarujúca Douce, ktorá všetkých očarí svojím spevom a prinesie so sebou nádej pre divadlo i celý Paríž.

 

Hrajú: Clovis Cornillac, Gérard Jugnot, Kad Merad, Nora Arnezeder, Pierre Richard

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

 

 

 

CHCEŠ MA CHCEM ŤA

07.11.2009 - 08.11.2009

Film Chceš ma chcem ťa je svižná a sexy komédia o mužoch, ženách a obrovskej priepasti, ktorá delí to, ako o sebe navzájom zmýšľajú, snívajú a snažia sa opačné pohlavie zvádzať. Katherine Heigl a Gerard Butler tu stvárňujú dvoch kolegov z donútenia, ktorí sa bytostne neznášajú. Ona sa snaží nájsť kvalitného ideálneho partnera. Jeho poslaním je vravieť ženám, aby sa prebrali a uvedomili si, že muži myslia len na jediné. Ale keď sa rozhodne jej pomôcť získať to, po čom túži, zistia navzájom navzdory všetkým očakávaniam, že sa môžu silno priťahovať aj tie najväčšie protiklady.

Hrajú: Katherine Heigl, Gerard Butler, Eric Winter, Kevin Connolly, Cheryl Hines

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

FILM NIE JEVHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOV

 

 

 

 

SIROTA

10.11.2009 - 11.11.2009

Tragická strata nenarodeného dieťaťa má katastrofálny dopad nielen na manželstvo Kate a Johna, ale aj na  Katin psychický stav. Neustále ju prenasledujú nočné mory a démoni vlastnej minulosti. Aby dosiahli aspoň nejaké dianie normálneho rodinného života, rozhodnú sa adoptovať si dieťa z detského domova. Oboch si na prvý pohľad získa malé dievčatko menom Esther. Takmer súčasne s príchodom Esther do ich domu sa stane niekoľko veľmi zvláštnych udalostí, na základe čoho Kate usúdi, že s Esther nie je niečo celkom  v poriadku – malé dievčatko s anjelským výzorom nie je tým, čím sa zdá. V snahe zachrániť rodinu sa o tom snaží presvedčiť aj  Johna a ostatných. Ale nikto jej nechce veriť, až pokým už nie je neskoro... pre všetkých.

Hrajú: Vera Farmiga, Peter Sarsgaard, Isabelle Fuhrman, Karel Roden

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

 

 

JÁNOŠÍK

14.11.2009 - 15.11.2009

Najočakávanajšeí veľkofilm roka o známom ľudovom hrdinovi!

Mladý Terchovčan Juraj Jánošík bojuje v protihabsburskom povstaní Františka Rákociho II. Počas jednej bitky ho zajmú cisárski vojaci a pre zmenu ho začlenia do cisárskej armády, proti ktorej doteraz bojoval. Svoju novú službu začína na Bytčianskom zámku, kde je väznený slávny vodca zbojníckej družiny Tomáš Uhorčík. Rýchlo sa medzi nimi vyvinie vzájomná sympatia, takže Jánošík pomôže Tomášovi k úteku. Ten na znak vďaky daruje Jánošíkovmu otcovi peniaze na vykúpenie syna z armády. Jánošík sa po rokoch môže vrátiť domov. Zvyká si na bežný život a hľadá svoju bývalú lásku Aničku. Žiaľ tá  si už medzičasom vybrala za manžela iného. Vyčerpaný vojnou, sklamaný v láske si márne hľadá svoje miesto. Jedného dňa ho vyhľadá Uhorčík a navrhne mu, aby sa pridal k jeho družine. On sám chcel totiž s zbojníctvom skoncovať a žiť normálny život. A Jánošíka si vybral za svojho nástupcu.

Hrajú: Václav Jiráček, Ivan Martinka, Marián Labuda, Richard Krajčo, Adrian Jastraban

Vstupné: 2,30 € (69,29 Sk)

 

 

MILIONÁR Z CHATRČE

18.11.2009 - 18.11.2009

Hlavný hrdina Jamal Malik je chlapec, ktorý sa narodil do sveta bez budúcnosti, do chudobného prostredia bombajských slumov. Teraz ale sedí v televíznom štúdiu oproti moderátorovi indickej verzie súťaže Chcete byť milionárom a čaká na poslednú otázku, ktorá ho delí od rozprávkovej výhry 20 miliónov indických rupií. Ako sa mu to podarilo? Ako sa chlapec z ulice dokázal dostať k méte, po ktorej márne prahli chlapci z lepších rodín s niekoľkými titulmi vo vrecku? Odpovede na tieto otázky bude z Jamala ťahať niekto omnoho nepríjemnejší než televízny moderátor. Pred poslednou otázkou totiž vyprší čas a Jamal má jeden deň na to, aby sa na ňu pripravil. Bohužiaľ mu túto prípravu strpčujú  policajní vyšetrovatelia, ktorí ctia prezumpciu viny a snažia sa s použitím brutálnej sily od Jamala získať odpoveď na kľúčovú otázku: Akým podvodom sa dostal krôčik od rozprávkového bohatstva. Jamal rozpráva svoj životný príbeh, z ktorého strážcovia zákona pochopia, prečo vedel odpovede na všetky tie zákerné otázky, a predovšetkým, že dôvod účasti v slávnej televíznej súťaži môže byť omnoho ušľachtilejší než vidina kopy peňazí, napríklad snaha nájsť stratenú životnú lásku.

Hrajú: Dev Patel, Freda Pinto, Anil Kapoor, Saurabh Shukla

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

KLIATBA MESAČNÉHO ÚDOLIA

21.11.2009 - 22.11.2009

fantasy, dobrodružný, rodinný, Veľká Británia, Francúzsko, Maďarsko, 103 min. český dabing

Film je natočený v štýle fantasy Harry Potter a Narnia.

Keď Márii zomrie otec, zanechá ju celkom samú a opustenú. Spolu so svojou vychovávateľkou tak musí opustiť blahobyt centra Londýna a začať svoj nový život na vidieku u čudáckeho strýka Benjamina, ktorý navyše ani sám nevie, že malá Mária existuje. Po príchode na jeho nádherný statok objaví magický svet údolia, kde je mesiac väčší ako kdekoľvek na svete. Spozná strýkových nepriateľov, ktorí ju unesú a uväznia na svojom temnom zámku. Postupne sa začnú diať naozaj čudné veci a Mária veľmi skoro zistí, že je poslednou princeznou, ktorá sem prišla, aby zachránila Mesačné údolie pred prastarou kliatbou. Do najbližšieho splnu budú musieť nájsť čarovné perly, ktoré nikto už stáročia nevidel a skôr než mesiac zapadne za horizont ich vrátiť moru. Pri svojom pátraní nebude sama, ochráni ju čierny lev a cestou ju povedie biely jednorožec.

Hrajú: Dakota Blue Richards, Natascha McElhone, Tim Curry, Ioan Gruffuddň

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

FILM NIE JEVHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOV

 

WRESTLER

24.11.2009 - 24.11.2009

dráma, USA/Francúzsko, 111 min., titulky

Láska. Bolesť. Sláva.

Wrestler Randy „Baran" Robinson je po 20 rokoch nútený skončiť kariéru kvôli srdcovému infarktu. Dávno získaná wrestlerská sláva, ktorej sa držal zubami-nechtami, je zrazu preč. Zostali len účty, ktoré treba platiť, čas a prázdno. Zamestná sa v obchode a skúša nájsť zmysel života bez wrestlingu. Po rokoch sa s ťažkosťami opäť snaží obnoviť vzťah s dcérou, ktorú opustil, a vybudovať nový so striptérkou, ku ktorej začína cítiť aj niečo viac. Najviac zo všetkého ho však motivuje výzva ešte raz sa postaviť do ringu proti najväčšiemu súperovi z mladosti, slávnemu Ajatoláhovi a v žiare reflektorov znova cítiť naplno lásku, trpkú, no vykupujúcu bolesť a opojnú, ničím nenahraditeľnú slávu....

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

FILM NIE JEVHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOV

 

 


ŠTVRTÉ PROROCTVO

28.11.2009 - 29.11.2009

mysteriózny thriller, USA,UK 121 min., titulky

V roku 1959 bola ako súčasť slávnostnej ceremónie na počesť otvorenia novej základnej školy uložená časová kapsula. Tá obsahovala výkresy niektorých študentov a list papiera so zdanlivo náhodnými radmi čísel. O päťdesiat rokov neskôr je kapsula opäť otvorená a list s číslami sa dostane do rúk profesora Johna Koestlera, ktorému sa číselnú sériu podarí rozlúštiť. Odkaz presne opisuje všetky strašné udalosti a katastrofy, ku ktorým v uplynulých rokoch došlo. Obsahuje dáta, miesta a počty obetí. Ako sa Koestler prehrýza dokumentom, zisťuje, že ostávajú tri udalosti. Tri katastrofy, ku ktorým ešte nedošlo. A ak ten papier hovorí pravdu, posledné z nich zničia svet. John sa púšťa do zúfalého preteku s časom v snahe zabrániť predpovedaným udalostiam, ale katastrofy si žiadajú obete a tou poslednou môže byť aj on sám.

Hrajú: Nicolas Cage, Rose Byrne, Chandler Canterbury, Lara Robinson

Vstupné: 2,20 € (66,28 Sk)

FILM NIE JEVHODNÝ PRE MALOLETÝCH DO 12 ROKOV

Zdroj: www.mskcentrum.sk


Novinky

10.12.2018 10:22:56 Šport

Minibasketshow po druhýkrát

Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom úzko spolupracuje so Slovenskou basketbalovou asociáciou (SBA) pri realizácii viacerých významných projektov. MINIBASKETSHOW, úspešný ...

06.12.2018 11:41:53 Naše mesto

Trieďte odpad aj počas sviatkov

Vianoce, najočakávanejší sviatok roka, sú predo dvermi, avšak čoraz viac sa stávajú aj sviatkami veľkej spotreby a nadmernej tvorby odpadu. Málokto sa ale ...

03.12.2018 09:24:21 Naše mesto

Premenlivý zimný charakter počasia

Po perióde zamračeného a hmlistého počasia sa situácia od stredy 27. novembra zlepšila a konečne sme sa dočkali slnečných lúčov. Dominantu nad ...

29.11.2018 12:49:58 Naše mesto

Žiarska nemocnica oslavuje 60. výročie

Nemocnica v Žiari nad Hronom oslavuje 60. výročie od položenia základného kameňa. Jej výstavba totiž odštartovala v roku 1958 a už o päť rokov ...

28.11.2018 09:49:26 Kultúra

Rastie u nás nová slovenská jazzová diva

Žiarčanka Karolína Kantorová sa stala Objavom festivalu Nové tváre džezu 2018 v Bratislave. Finálový večer festivalu Nové tváre džezu sa ...

27.11.2018 13:05:24 Šport

Kalendár športových podujatí na rok 2019

Mesto Žiar nad Hronom pripravuje Kalendár športových podujatí na rok 2019. Hlavným cieľom je spracovanie športových podujatí, ktoré sú určené ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky