Karatistom začala nová sezóna. Stále prijímajú aj nových členov

06.09.2023 08:52:02
Karatistom začala nová sezóna. Stále prijímajú aj nových členov

Žiarsky Karate klub má nového prezidenta. Stal sa ním Ľubomír Striežovský, ktorý tak vo funkcii nahradil svojho nedávno zosnulého otca. Ako prezrádza, jeho úlohou bude pokračovať v odkaze, ktorý tu dlhoročný prezident klubu, Ľubomír Striežovský st., zanechal.

Klub pod vedením Ľubomíra Striežovského st. fungoval výborne, čomu nasvedčovala aj priateľská až rodinná atmosféra v klube a aj dosiahnuté historické výsledky. „Keďže som bol aj za jeho prezidentovania hlavným trénerom a súčasne jeho synom, naša komunikácia a spolupráca bola na tej najvyššej možnej úrovni. Všetko sme spolu konzultovali a plánovali. Mojou úlohou bude pokračovať v odkaze, ktorý nám tu zanechal. Určite prídu aj nejaké novinky, ako prichádzali každú sezónu,“ približuje na úvod nový prezident klubu. 

Tréningy začali žiarskym karatistom hneď prvý septembrový týždeň, či už v Žiari nad Hronom, alebo aj v pobočkách v Hliníku nad Hronom a Prestavlkoch, časť Horná Trnávka. „Už prvý septembrový víkend sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja Medimurje Open Croatia, odkiaľ si bronz doniesla Viktória Snopková. V septembri nás ešte čaká svetový pohár v Maďarku v Budapešti a bodovaná súťaž opäť v Chorvátsku v Rijeke. Začiatkom októbra je to Svetový pohár v Poľsku v Bielsko Biala a pomaly nám začne aj Slovenský pohár a ostatné slovenské súťaže. Sezóna sa teda začne veľmi z ostra,“ naznačuje ďalej Ľubomír Striežovský. 

V klube aktuálne pôsobia deti od 5 rokov, ktoré súťažia od detských kategórií až po kategórie U21 (do 21 rokov). V skupine tradičného karate má Žiar aj cvičencov hlboko nad 50 rokov. „Našim zverencom sa venuje osem kvalifikovaných trénerov. Z nich štyria pôsobia priamo v Žiari nad Hronom a štyria v pobočkách mimo Žiaru,“ spresňuje ďalej Striežovský s tým, že momentálne je v karate klube registrovaných 87 členov.

Nábor do prípravky trvá do konca septembra

S príchodom novej sezóny robí karate klub aj každoročný nábor do prípravky, kde sa môžu prihlásiť chlapci a dievčatá od 5 rokov. Horná veková hranica nie je stanovená. „Nábor robíme v Základnej škole na Jilemnického ulici v Žiari nad Hronom každý pondelok, stredu a štvrtok o 17.00 hod. a v Hliníku nad Hronom každý utorok o 15.30 hod. v telocvični na štadióne a vo štvrtok o 16.00 hod. v základnej škole. Nábor bude trvať do konca septembra. Prvý mesiac si môžu cvičenci trénovanie vyskúšať bez poplatku,“ hovorí ďalej Ľubomír Striežovský.

V tejto sezóne čaká na žiarskych karatistov opäť množstvo súťaží, a to domácich aj zahraničných. „Čakajú nás domáce súťaže, hlavne Slovenský pohár, Majstrovstvá Slovenskej republiky a taktiež menšie regionálne súťaže. Do zahraničia chodia hlavne členovia slovenskej reprezentácie, ktorých máme momentálne osem, ale mnoho súťaží v zahraničí absolvujeme aj na klubovej úrovni s najmladšími pretekármi. Najväčšou udalosťou tejto sezóny však bude oslava 50. výročia založenia klubu,“ prezrádza prezident klubu a na záver konkretizuje, ktoré domáce súťaže žiarsky karate klub organizuje: „Každoročne robíme Memoriál Jozefa Juhaňáka, ktorý je mimoriadne obľúbený hlavne medzi začínajúci pretekármi. Uvažujeme nad novým názvom – Memoriál osobností žiarskeho karate, ktorým by sme si uctili viacerých bývalých členov klubu, ktorí zanechali výraznú stopu v histórii nášho klubu a už medzi nami nie sú. Taktiež chceme zmeniť formát súťaže, čím by sa súťaž stala jedinečnou na Slovensku. Tých nápadov na vylepšenie súťaže je momentálne veľa. Verím, že s kolektívom, ktorý v Karate klube MŠK Žiar nad Hronom máme, sa nám väčšinu z nich podarí zrealizovať.

(lt)
Foto: Archív Karate klubu