Žiarski hasiči mali počas víkendu plné ruky práce

28.11.2023 07:29:31
Žiarski hasiči mali počas víkendu plné ruky práce

V sobotu 25. novembra 2023 žiarski hasiči v skorých ranných hodinách zasahovali pri požiari v obci Bartošova Lehôtka. Oheň zasiahol až dva rodinné domy a na mieste zasahovalo 13 profesionálnych a šesť dobrovoľných hasičov. Pri požiari sa nikto nezranil.

Na jednom z rodinných domov, ktoré boli zasiahnuté, zhorela celá strecha. Ako informuje TASR, podľa zisťovateľa boli oba požiare založené úmyselne. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, Petra Kováčiková, informovala, že polícia na mieste činu vykonala obhliadku za účelom vyhľadávania akcelerátorov horenia. Na mieste bol aj policajný psovod so špeciálne vycvičeným psom. Polícia v súvislosti s požiarmi začala trestné stíhanie. 

Hasiči boli do Bartošovej Lehôtky privolaní k požiaru rodinného domu, pričom neskôr začal horieť aj iný dom v obci. Osoby, ktoré sa v dome nachádzali, o požiari nevedeli. Podľa Františka Páleníka z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom zasahovali profesionálni hasiči zo Žiaru nad Hronom, Zvolena, Banskej Bystrice, ale aj dobrovoľní hasiči z Bartošovej Lehôtky.

Okrem toho naši hasiči počas víkendu asistovali pri cyklistických pretekoch v Parku Štefana Moysesa. Zabezpečovali bezpečnosť cyklistov a v prípade potreby tiež poskytovali prvú pomoc.

(kh)

 

Tagy

Ďalšie články - Naše mesto

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva
22.02.2024 14:18:41

Z prvého tohtoročného zastupiteľstva

Vo štvrtok 22. februára sa poslanci mestského zastupiteľstva zasadli po prvýkrát. Prítomných bolo 17 poslancov. Všetci prítomní si v úvode zastupiteľstva minútou ticha uctili pamiatku nášho kolegu, historika a kastelána Petra Mosného, ktorý nás navždy...

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni
22.02.2024 10:40:44

Podávame projekt na dobudovanie saunového sveta na plavárni

Prostredníctvom našej dcérskej spoločnosti Technické služby Žiar nad Hronom podávame žiadosť o dotáciu z Fondu na podporu športu na projekt vytvorenia saunového sveta v novej plavárni.  Po komplexnej rekonštrukcii a modernizácii krytej plavárne...

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD
22.02.2024 10:29:17

Žiar plánuje kúpiť nové autobusy MHD

Ako minulý týždeň informoval primátor mesta Peter Antal, samospráva plánuje kúpiť nové autobusy pre mestskú hromadnú dopravu. Aktuálne je možné cez program Integrované investície Rady partnerstva Banskobystrického samosprávneho kraja získať dotáciu...

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev
22.02.2024 10:24:55

Odstraňujeme staré herné prvky z verejných priestranstiev

V polovici februára začali naše technické služby s odstraňovaním starých detských prvkov vo vnútroblokových priestoroch. Hojdačky, kolotoče či preliezky, ktoré boli osadené v 70. a 80. rokoch minulého storočia, dnes už nevyhovujú aktuálnym bezpečnostným..

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png