Cyklokrosová sezóna vyvrcholila domácim šampionátom. V Žiari zostali štyri medaily

23.12.2022 11:38:15
Cyklokrosová sezóna vyvrcholila domácim šampionátom. V Žiari zostali štyri medaily

V Žiari nad Hronom vyvrcholila cyklokrosová sezóna domácim šampionátom. Na technickej trati v mestskom parku na okruhu dlhom 2 500 metrov bojovali o majstrovské dresy a sadu medailí ako prví mladší žiaci a žiačky. 

Hneď v oboch kategóriách sme mali štvorčlenné zastúpenie. Vynikajúci výkon podal Alex Jelža, ktorý po skvelom výkone obsadil výborné 4. miesto a medaila mu unikla iba tesne. Výborne išli aj tímoví kolegovia D. Kozár (27. miesto) a M.  Michaleje (29. miesto). Žiačka A. Peszekiová po bojovnom výkone vybojovala 19. miesto.

Rybanský vicemajstrom Slovenska

Starší žiaci odjazdili tri kolá a v tejto kategórii sme mali až osem pretekárov. Najlepšie z našich pretekárov bojoval T. Rybanský, ktorý patril k favoritom na medailu. Do posledných metrov sa snažil zlikvidovať minimálnu stratu na víťaza M. Húsenicu z ŠK Topoľčianky. Napokon sa stal vicemajstrom Slovenska a vyjazdil striebro pre náš klub. Výborné výsledky dosiahli aj ostatní pretekári nášho klubu. Do top 10 sa zmestili Benjamín Peszeki na 9. mieste a Maxim Májik na 10. mieste. Marco Barényi skončil na 11. mieste, Martin Dekýš na 14., T. Molota finišoval na 19. mieste, T. Sklenka na 22. a Christian Jelža po technických problémoch obsadil 26. miesto.

Zlato pre Dominika Sochana, striebro pre Róberta Jackuliaka

Kadeti podávali celú sezónu výborné výsledky, a tak sme čakali, či sa podarí niektorému z chalanov získať titul. Krátko po štarte sa na špici usadil Dominik Sochan a už nedovolil nikomu vystriedať ho. Po skvelom výkone si tak zaslúžene vyjazdil titul majstra Slovenska a vybojoval zlato. Stále sa zlepšujúci Maroš Čerťaský si vybojoval prvé pódium v sezóne a získal bronzovú medailu. Filip Záhorec finišoval na peknom 5. mieste, Jakub Benča na 11., Jakub Glezgo po páde na 17. a nováčik v tíme G. Sukop na 29. mieste.

Juniori bojovali na sedem okruhov a my sme mali na štarte favorita na medailu, Róberta Jackuliaka. Hneď od štartu ukázal, že domáca trať mu sedí a usadil sa na špici. Neskôr sa cez neho dostal najväčší favorit a ôsmy junior z Majstrovstiev Európy, M. Schwazbacher zo ŽP Šport Podbrezová. Ten sa nakoniec aj stal majstrom Slovenska. Róbert Jackuliak získal po skvelom výkone striebro a stal sa tak vicemajstrom Slovenska. Vynikajúco išiel aj Alex Antal, ktorý obsadil vynikajúce 4. miesto a dosiahol najlepší výkon v sezóne. Patrik Antal skončil na 17. mieste.

Domáci šampionát skončil pre nás veľmi úspešne, veď sme získali štyri medaile: 1x zlato, 2x striebro a 1x bronz. K tomu ešte dvakrát 4. miesto. 

CK MŠK ZH

 

Tagy

Ďalšie články - Šport

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 
29.02.2024 09:19:36

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Oceňovanie najúspešnejších športovcov organizuje mesto Žiar nad Hronom každoročne. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Podujatie Športovec mesta sa konalo v stredu 28. februára v Hlavnej sále MsKC. Moderátorskej paličky sa aj tentokrát ujal Richard...

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise
22.02.2024 10:33:10

Patrik Hrabaj majstrom Banskobystrického kraja v stolnom tenise

Žiarski stolní tenisti cez víkend 11. februára bojovali na viacerých frontoch. V nedeľu 11. februára sa za účasti 55 súťažiacich v Nemeckej uskutočnili Majstrovstvá Banskobystrického kraja dospelých v stolnom tenise...

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria
08.02.2024 10:16:04

Atletika: Adam Hriň víťazom halového mítingu Jumpéria

V sobotu 3. februára sa v Bratislave konal halový míting Jumperia. Nechýbal na ňom ani odchovanec žiarskej atletiky, úspešný Adam Hriň, ktorý si zlepšil svoj osobný rekord. Adam Hriň sa v skoku do diaľky už od prvého pokusu ujal vedenia a každým...

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili
08.02.2024 09:55:53

Karatisti sa v medzinárodnej konkurencii nestratili

Karatisti z MŠK Žiar nad Hronom začali nový súťažný rok 13. januára v Košiciach na medzinárodnom turnaji Memoriál Michala Bozogáňa. V konkurencii takmer 500 pretekárov zo 47 klubov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny, Rumunska, Poľska, Litvy a Srbska sa poda

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png