Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

29.02.2024 09:19:36
Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Oceňovanie najúspešnejších športovcov organizuje mesto Žiar nad Hronom každoročne. Nebolo tomu inak ani v tomto roku. Podujatie Športovec mesta sa konalo v stredu 28. februára v Hlavnej sále MsKC. Moderátorskej paličky sa aj tentokrát ujal Richard Vrablec.

Slávnostné podujatie zatraktívnili Vertigo - aerial acrobatic shows.

KATEGÓRIA JEDNOTLIVCI

Medailisti z majstrovstiev kraja v roku 2023

Ivana ŠUREKOVÁ - Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v Žiline a v Dolnom Kubíne získala v disciplínach 50 m voľný spôsob, 200 m voľný spôsob, 100 m znak, 100 m polohové preteky, 50 m znak a 200 m znak -1 zlatú, 4 strieborné a 1 bronzovú medailu. Za 5 kôl Banskobystrického pohára sa jej podarilo vyplávať 3. miesto – bronzový pohár v kategórii mladšie juniorky. V rámci Banskobystrického pohára získala – 11 zlatých, 4 strieborné a 6 bronzových medailí a v roku 2023 si spolu vyplávala 3 177 bodov.

Daniela HLAVNIČKOVÁ - Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Patrí medzi mladšie žiačky a je obdivuhodné, že pláva väčšinou 200 m a 400 m voľný spôsob, ale podarilo sa jej zaplávať 400 m polohový pretek, čo patrí medzi najmenej obľúbené disciplíny.

V roku 2023 získala na Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v Žiline a v Rimavskej Sobote 2 strieborné medaily za 100 m voľný spôsob a 200 m voľný spôsob.

V Banskobystrickom plaveckom pohári za 5 kôl sa jej podarilo získať celkovo 2. miesto s celkovým počtom 3 293 bodov – spolu získala 17 x 1. miesto, 3 x 2. miesto a 1 x 3. miesto.

Na Majstrovstvách SR v Štúrove si v disciplíne 400 m voľný spôsob vyplávala 5. miesto.

Peter ŠURKA - Plavecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Jarných Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v Banskej Bystrici si vyplával 2 x 3. miesto za 100 m prsia a 200 m motýlik. V Žiline na Majstrovstvách stredoslovenskej oblasti si vyplával v disciplínach 

200 m prsia 2. miesto a 5. miesto za disciplínu 200 m motýlik. Na Jesenných majstrovstvách stredoslovenskej oblasti v Rimavskej Sobote a v Dolnom Kubíne si vyplával za disciplínu 200 m prsia 2. miesto a 5. miesto za 400 m polohový pretek. Na Banskobystrickom plaveckom pohári za 5 kôl získal 4 x 2. miesto a 4 x 3. miesto. V rámci Banskobystrického pohára za rok 2023 skončil na 8. mieste s počtom bodov 2 213.

Sára HOMOLOVÁ - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

Členkou Atletického klubu je dva roky, predtým sa venovala ľadovému hokeju.

Na Halových majstrovstvách stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva v Banskej Bystrici sa v disciplíne beh na 600 m umiestnila na 1. mieste a v behu na 60 m na 2. mieste.

Je členkou víťazného družstva mladších žiačok na podujatí detská PTS-ka, ktoré sa konalo v máji 2023 v Banskej Bystrici. Okrem toho Sárka je platnou členkou družstva mladších a najmladších žiačok U12 v krajskej súťaži, kde pravidelne boduje na popredných miestach.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Viktória BURŠÍKOVÁ - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

Na majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva v septembri 2023 v Banskej Bystrici sa v disciplíne skok do výšky výkonom 130 cm umiestnila na 1. mieste.

Na halových majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu mladšieho žiactva v januári 2023 sa v disciplíne skok z miesta umiestnila výkonom 380 cm na 2. mieste. Je členkou víťaznej štafety U 12 v behu na 4x60 m mladších žiačok Ma majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v Liptovskom Mikuláši. V súťaži družstiev najmladších a mladších žiačok je veľkou oporou pre jej všestrannosť.

Matej GRZNÁR - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

Ako člen štafety najmladších žiakov v behu na 4x60 m sa na Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu najmladšieho žiactva, ktoré sa konali 17. 9. 2023 v Banskej Bystrici umiestnil na peknom 4. mieste, a v disciplíne skok do výšky výkonom 120 cm sa umiestnil na 1. mieste.

Patrícia BIELIKOVÁ - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

Na majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu mladšieho žiactva 

sa v disciplíne skok do diaľky výkonom 486 cm umiestnila na 2. mieste. Na halových Majstrovstvá Stredoslovenského atletického zväzu v Banskej Bystrici sa v disciplíne skok do diaľky výkonom 493 cm umiestnila na 1. mieste. Je talentovanou atlétkou a okrem vyššie spomenutých úspechov bola aj členkou štafiet na 4x60m a 4 x 300m, ktoré na Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu obsadili 1. miesto.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Lukáš HRIŇ - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

S atletikou začínal v kategórii najmladších žiakov v športovej chôdzi, kde patril medzi najlepších a pravidelne stál na stupni víťazov v krajských, aj celoslovenských súťažiach. Na halových majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v januári 2023 v Banskej Bystrici sa v disciplíne chôdza 2000 m umiestnil na 2. mieste, a to boli aj jeho posledné chodecké preteky a začal sa venovať behu. Ukázalo sa, že to bolo skvelé rozhodnutie, pretože v septembri minulého roka na Majstrovstvách Stredoslovenského atletického zväzu v Banskej Bystrici sa v disciplíne beh na 600 m umiestnil na 1. mieste.

Terézia PERHÁČOVÁ - Tenisový klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 bola hosťujúcou hráčkou extraligového družstva žien LTC Lieskovec, členka nemeckého družstva 1. TC Klein Krotzenburg. V halovej sezóne 2023 sa stala víťazkou Halových majstrovstiev Banskobystrického a Žilinského kraja v dvojhre žien a bola finalistkou turnaja triedy A v Lieskovci v dvojhre žien. Prebojovala sa do semifinále kvalifikácie v dvojhre žien na medzinárodnom turnaji žien ITF World Tennis Tour 60 vo Frýdku Místku. Na turnaji ITF World Tennis Tour 25000 v Tureckej Antalyi sa prebojovala do 2. kola kvalifikácie v dvojhre žien. Na okruhu UTR tennis tour sa na turnaji v Olomouci v auguste 2023 prebojovala do finále turnaja a v septembri do semifinále turnaja.

Hana BUGÁROVÁ - Tenisový klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 sa jej podarilo prebojovať do finále celoslovenského turnaja starších žiačok a dorasteniek vo štvorhre na domácom turnaji v Žiari nad Hronom v júli 2023, a potom v septembri v Lieskovci. Na celoslovenských turnajoch sa prebojovala do semifinále štvorhry, a to na turnajoch v Lieskovci, v Kremnici, v Liptovskom Mikuláši a na domácom turnaji v Žiari nad Hronom. 

Tanečný pár - Jaroslav IHRING a Natália VARECHOVÁ - Tanečno športový klub STELLA Žiar nad Hronom

Sú držiteľmi triedy S a v roku 2023 obsadili na Majstrovstvách Slovenska v desiatich tancoch 4. miesto, v štandardných tancoch 6. miesto a v latinskoamerických tancoch 7. miesto. Vďaka týmto skvelým výsledkom boli zaradení do reprezentačného tímu Slovenska. Z medzinárodných výsledkov je ich najlepší výsledok – semifinále 8. miesto v štandardných tancoch International Open Ostrava. V Slovenskom pohári spomedzi viac ako 60 párov v roku 2023 skončili v štandardných tancoch na 2. mieste, v latinskoamerických tancoch na 5. mieste.

Bohumil GRACÍK - Horolezecký klub JAMES MŠK Žiar nad Hronom

K horolezectvu sa dostal už pred viac ako dvadsiatimi rokmi. Výškovému horolezectvu prvýkrát pričuchol v roku 2019 v Nepale Base camp Everestu. Vo februári 2023 sa rozhodli 3 Slováci a jeden Čech zdolať Aconcaguu (6 962 m) alpským štýlom. Z dôvodu správnej aklimatizácie výstup trval viac ako dva týždne. Zo základného tábora postupne zdolávali C1,C2, z posledného C3 vo výške 6000 metrov nad morom išli priamo na vrchol. Tesne pod vrcholom sa museli vrátiť späť do C3 kvôli zhoršujúcemu sa počasiu( -50°C), aj kvôli zlému zdravotnému stavu spolulezca a na druhý deň zišli späť do základného tábora. Druhým cieľom v roku 2023 bol výstup na najvyšší vrch Afriky – Kilimandžáro. Tento úspešný výstup absolvoval v septembri, a to cestou Lemosho spolu s africkými sprievodcami. 

Peter MATEJÍČEK - Horolezecký klub JAMES MŠK Žiar nad Hronom

Lezeniu sa venuje od svojich siedmich rokov, odvtedy sa vyšplhal až do širšieho reprezentačného výberu. Na svojom konte má viacero umiestnení na podujatiach slovenského pohára, z čoho si najviac váži zlatú medailu celkového poradia v lezení na obtiažnosť kategórie U15. Momentálne sa venuje prevažne výkonnostnému lezeniu na skalách a dobrej tréningovej príprave, čoho výsledkom je umiestňovanie sa na popredných miestach v celoslovenských pretekoch v lezení na skalách Kalamarka Cup: rok 2022 - 1. miesto, rok 2023 - 3. miesto. Pretekal v zmiešaných dvojiciach spolu so svojou sestrou Veronikou Fraňovou.

Filip HORVÁTH - Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom

Ročník 2022/2023 začal ako hráč BK MŠK Žiar nad Hronom, počas sezóny však prestúpil do BK VIVIDBOOKS Pardubice, kde pôsobí doteraz. V Pardubiciach hrá vo svojich 16-tich rokoch nielen ako kadet a junior, ale nastupuje už aj ako hráč mužov. BK MŠK Žiar nad Hronom reprezentoval na poste kapitána basketbalového reprezentačného výberu v kategórii U16 na Majstrovstvách Európy, ktoré sa konali v rumunskom Pitești v auguste 2023.

Matej VALENT - Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2022/2023 pôsobil aj ako hráč klubu Patrioti ŠBK Levice. Momentálne nastupuje v štyroch kategóriách - kadet, junior, muž a pôsobí aj ako hráč spoločného projektu v medzinárodnej súťaži European Youth Basketball League U20. BK MŠK Žiar nad Hronom reprezentoval ako významná súčasť basketbalového reprezentačného výberu kategórie U16 na Majstrovstvách Európy v rumunskom Pitești.

S družstvom kadetov BK MŠK Žiar nad Hronom skončil na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave na peknom 7. mieste a s družstvom juniorov klubu Patrioti ŠBK Levice na 4. mieste.

S družstvom klubu Patrioti ŠBK Levice v kategórii U20 skončil v superfinále European Youth Basketball League v Leviciach na 4. mieste.

Bibiána LEGÍŇOVÁ - FK Pohronie Žiar nad Hronom

S futbalom začínala v klube FK Pohronie pred tromi rokmi. Začala ako hráčka, ale po troch zápasoch sa presunula do bránky a je platnou brankárskou posilou dodnes. Z ihriska ju bolo treba vyslovene „vyháňať“, chcela trénovať každý deň aj viackrát. Momentálne chytá za chlapcov U15, aj za dievčatá WU19 najvyššiu súťaž. Už viackrát bola nominovaná do reprezentačného kempu brankárok SR.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Medailisti z Majstrovstiev Slovenska v roku 2023 – 2. a 3. miesto

Radoslava KUČEROVÁ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťažila v disciplíne športový zápas kumite dorasteniek. Na Medzinárodnej súťaži Orava cup v Dolnom Kubíne sa umiestnila na 2. mieste,  v Medzinárodnej súťaži Zvolen Cup na 2. mieste, na Otvorených majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate Trstenský pohár Tvrdošín na 1. mieste, na Majstrovstvách SR dorastencov a juniorov v Košiciach získala 2. miesto a 2. miesto si vybojovala aj na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a na prvých Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach. 

Alexandra KALAMÁROVÁ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťaží v disciplíne športový zápas kumite juniorky. 4 x získala 2. miesto, a to na súťaži Hungarian Open v Budapešti, na Majstrovstvách Slovenskej republiky dorastencov a juniorov v Košiciach, na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE  a na prvých Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach. - Na Medzinárodnej súťaži Grand prix Žilina sa umiestnila na 1. mieste a 1. miesto získala aj v medzinárodnej súťaži Zvolen Cup. Je členkou užšej reprezentácie Slovenskej republiky – reprezentovala Slovensko na Majstrovstvách Európy.

Viktória VÍGLAŠSKÁ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťaží v disciplíne športový zápas kumite staršie žiačky. Na Majstrovstvách Slovenska v kategórii žiakov v Poprade sa umiestnila na 2. mieste, v medzinárodnej súťaži Zvolen Cup takisto získala 2. miesto. V súťaži Orava cup – Dolný Kubín sa umiestnila na 3. mieste a na Memoriáli Jozefa Juhaňáka – Žiar nad Hronom získala 1. miesto. Na majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a na prvých 

Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach sa umiestnila na 3. mieste.

Linda MAJERČÍKOVÁ - Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťaží v kategórii dorast. Na súťaži Grand Prix v Prahe vo dvojhre sa umiestnila na 1. mieste, v súťaži družstiev na 3. mieste. Na súťaži 22nd RAIFFEISEN YOUTH CHAMPIONSHIPS 2023 Linz získala 3. miesto vo dvojhre a družstvách. Na CZECH INTERNATIONAL YOUTH CUP OLOMOUC získala

1. miesto vo štvorhre, 2. miesto v súťaži družstiev a 3. miesto v dvojhre. Na SATTELITE TOUR 2023 SENEC získala 2. miesto vo dvojhre v kategórii U19 a 3. miesto na MSR 2023 v štvorhre dorasteniek.

Je členkou reprezentačného družstva dorasteniek SR pre rok 2023/2024.

Ema MURÍNČEKOVÁ - Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťaží v kategórii – mladšia žiačka. Na Majstrovstvách kraja Banskobystrického a Žilinského kraja v súťaži družstiev mladších žiačok v Kalinove sa umiestnila na 1. mieste. 1. miesto získala aj na Majstrovstvách Banskobystrického kraja vo dvojhre starších žiačok a v zmiešanej štvorhre staršieho žiactva v Žiari and Hronom. Na Majstrovstvách Slovenska v súťaži družstiev mladších žiačok v Bošanoch sa umiestnila na 2. mieste.

Filip ZÁHOREC - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii kadetov/juniorov v disciplíne cestná a dráhová cyklistika a cyklokros.

Na Majstrovstvách Slovenska na dráhe v disciplíne SCRATCH a v stíhacích pretekoch v Prešove sa umiestnil na 4. mieste. Na Majstrovstvách Slovenska v cestných pretekoch v Lutile sa v kategórii kadetov umiestnil na 7. mieste a na Majstrovstvách Slovenska v Prešove vo vylučovacích pretekoch získal 2. miesto. V dlhodobej súťaži Slovenského pohára v cestnej cyklistike kadetov obsadil konečné 9. miesto a v dlhodobej súťaži Slovenského pohára v Kritérijnej lige zvíťazil. Pre sezónu 2024 bol zaradený do širšieho výberu Slovenskej reprezentácie juniorov.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Tadeáš RYBANSKÝ - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii starších žiakov v disciplíne cestná, horská cyklistika a cyklokros.

Na Rakúskom pohári Pernitz sa umiestnil na 1. mieste. V súťaži UCI C2 v cyklokrose v kategórii kadetov v Žiari nad Hronom sa umiestnil na 2. mieste a striebro získal aj na Majstrovstvách Slovenska v cyklokrose v Žiari nad Hronom. Je tiež vicemajstrom Slovenska v horskej cyklistike XCO v Poráči.

V dlhodobej súťaži Slovenského pohára v cestnej cyklistike starších žiakov obsadil konečné 7. miesto a v dlhodobej súťaži Slovenského pohára v cyklokrose kadetov obsadil konečné 3. miesto.

Alex JELŽA - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii kadetov v disciplíne cestná, dráhová, horská cyklistika a cyklokros.

Na majstrovstvách Slovenska získal spolu 4 krát 3. miesto: Lovča 1. 7. 2023 v časovke jednotlivcov,

Prešov 5. - 7. 7. 2023 v stíhacích pretekoch, v bodovacích pretekoch a olympijské omnium.

Samuel ŠKOREC - JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom

Na finálovom turnaji NEWAZA liga sa umiestnil v súťaži GI na 3. mieste, v NO-GI na 1. mieste, v súťaži CZECH OPEN vo Vsetíne získal 2 x 1. miesto. Na Majstrovstvách Slovenska NEWAZA v Banskej Bystrici sa umiestnil v súťaži GI a NO GI 2x na 3. mieste. Na súťaži NAGA EUROPE championship v Nemecku sa umiestnil v súťaži GI na 4. mieste a NO-GI na 5. mieste. V súťaži Slovak OPEN Championship v Banskej Bystrici sa umiestnil v súťaži NO-GI na 2. mieste.

Jana GÁLIKOVÁ - Športovo strelecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Extralige, Lige talentovanej mládeže a Majstrovstvách Žilinského kraja v streľbe zo vzduchových zbraní v Martine sa umiestnila v kategórii juniorky v disciplíne vzduchová pištoľ 60 výstrelov na 1. mieste. Získala zároveň titul Majsterka Žilinského kraja. 1. miesto si vystrieľala aj v disciplíne vzduchová pištoľ 60 výstrelov v kategórii juniorky, aj na Extralige a Lige talentovanej mládeže v Bratislave. 

Tieto umiestnenia ju nominovali na Majstrovstvá SR v streľbe zo vzduchových zbraní v Bratislave, kde sa v kategórii juniorky v disciplíne vzduchová pištoľ 60 výstrelov umiestnila na 3. mieste. Je držiteľkou titulu Majster SR a niekoľkonásobnou držiteľkou I. výkonnostnej triedy.

Majstri Slovenska a medailisti z Majstrovstiev Európy a sveta

Adam HUDEC - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťažil v disciplíne súborné cvičenia kata dorastenci.

A tu je sumarizácia jeho úspechov: 3. miesto na Majstrovstvách Slovenskej republiky dorastencov a juniorov v Košiciach, 3. miesto získal aj v celkovom hodnotení Slovenského pohára, 2. miesto na medzinárodnej súťaži Memoriál Michala Bozogáňa v Košiciach, 1. miesto v Goju ryu a získanie titulu MAJSTER SLOVENSKA na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a PRVÝCH Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach. Je členom širšej reprezentácie Slovenskej republiky.

Jozef ŠIPKOVSKÝ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom 

Súťažil v disciplíne súborné cvičenia kata mladší dorastenci. 1. miesto získal na medzinárodnej súťaži Zvolen Cup, aj na medzinárodných majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate GP Žilina. 

Na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a PRVÝCH Majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach sa umiestnil na 1. mieste v Goju ryu a získal titul MAJSTER SLOVENSKA. Je členom širšej reprezentácie Slovenskej republiky

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Nikola KRŠIAKOVÁ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom 

Súťažila v disciplíne súborné cvičenia kata juniorky. Na medzinárodnej súťaži Grand prix Žilina sa umiestnila na 1. mieste, v medzinárodnej súťaži Zvolen Cup na 2. mieste. Na Otvorených majstrovstvách Stredoslovenského zväzu karate Trstenský pohár v Tvrdošíne si vybojovala 3. miesto.

Nezabudnuteľné pre ňu ostanú Majstrovstvá Slovenska GOJU RYU KARATE a PRVÉ Majstrovstvá Slovenska v KOBUDO v Košiciach, kde sa umiestnila na 1. mieste v Goju ryu a získala titul MAJSTERKA SLOVENSKA.

Viktória ŠOLTÉSOVÁ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom 

Súťažila v disciplíne športový zápas kumite juniorky. A tu sú jej vynikajúce športové úspechy: 1. miesto na medzinárodnej súťaži Zvolen Cup, 1. miesto na medzinárodnej súťaži Grand prix Žilina, 1. miesto na Európskom pohári Euro cup - Rakúsko Zell am See. Je celkovou víťazkou Slovenského pohára.

Na Majstrovstvách Slovenskej republiky dorastencov a juniorov v Košiciach sa umiestnila na 1. mieste a získala titul MAJSTERKA SLOVENSKA. Titul MAJSTERKY SLOVENSKA v Goju ryu získala aj na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a na PRVÝCH majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach. Je členkou širšej reprezentácie Slovenskej republiky

Adam DOLNICKÝ - Karate klub MŠK Žiar nad Hronom 

Súťažil v disciplíne športový zápas kumite starší juniori. Dosiahnuté výsledky v roku 2023: 3. miesto na súťaži Hungarian Open – Budapešť, 2. miesto - Croatia open – Rijeka (Chorvátsko), 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska seniorov v Žiline, na Majstrovstvách Slovenska dorastencov a juniorov v Košiciach sa umiestnil na 1. mieste a získal titul MAJSTER SLOVENSKA.

Titul MAJSTER SLOVENSKA v Goju ryu získal aj na Majstrovstvách Slovenska GOJU RYU KARATE a PRVÝCH majstrovstvách Slovenska v KOBUDO v Košiciach.

Člen užšej reprezentácie Slovenskej republiky – reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta.

Martina HRABAJOVÁ - Stolnotenisový klub MŠK Žiar nad Hronom

Súťažila v kategórii staršia žiačka. Na Majstrovstvách Slovenska v Bratislave sa umiestnila vo štvorhre na 2. mieste, v súťaži družstiev mladších žiačok v Bošanoch tiež na 2. mieste. Je účastníčkou ME 2023 v kategórii U13, ktoré sa konali v júni 2023 v Záhrebe, kde postúpila zo skupiny do hlavnej časti turnaja.

Na Majstrovstvách Slovenska vo dvojhre mladších žiačok v Bratislave sa umiestnila na 1. mieste a získala titul MAJSTERKA SLOVENSKA. Titul MAJSTERKY SLOVENSKA získala aj na Majstrovstvách Slovenska v zmiešanej štvorhre mladšieho žiactva v Bratislave. Je členkou reprezentačného družstva kadetiek Slovenska pre 2023/2024.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Matúš ŠKOREC - JIU JITSU MŠK Žiar nad Hronom

Na finálovom turnaji NEWAZA liga sa umiestnil v súťaži GI na 3. mieste a v NO-GI na 2. mieste, v súťaži CZECH OPEN vo Vsetíne získal v súťaži GI 2. miesto a v NO-GI 1. miesto. Na súťaži NAGA EUROPE championship v Nemecku sa umiestnil 2 krát na 3. mieste a Slovak OPEN Championship v Banskej Bystrici v súťaži NO-GI na 2. mieste. Na Majstrovstvách Slovenska NEWAZA v Banskej Bystrici sa umiestnil v súťaži GI a NO GI 2x na 1. mieste a získal titul MAJSTER SLOVENSKA.

Adam HRIŇ - člen Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom, hosťujúci v ŠK Dukla Banská Bystrica

Od roku 2018 doteraz získal z Majstrovstiev Slovenska: 21 zlatých, 6 strieborných a 3 bronzové medaile, je pravidelne zaraďovaný do slovenskej reprezentácie v skoku do diaľky a v trojskoku. 

Momentálne trénuje v DUKLE pod vedením šéftrénera slovenskej reprezentácie Radoslava Dubovského.

Zúčastnil sa na viacerých medzinárodných atletických súťažiach v disciplíne skok do diaľky trojskok a beh na 60 m: PTS Banská Bystrica, VLM Sommermeeting vo Viedni, memoriál Tomáša Babiaka, Elán míting, Ostrava Indoor, kde spolu získal 4 x prvé miesto, 2 x druhé miesto. Na Majstrovstvách Slovenska mužov a žien do 23 rokov v Košiciach v disciplíne trojskok sa umiestnil na 2. mieste výkonom 14,44 m a v skoku do diaľky výkonom 742 cm na 1. mieste.

Na Majstrovstvách Slovenska mužov a žien v Banskej Bystrici sa výkonom 712 cm umiestnil na 1. mieste. Je dvojnásobným majstrom Slovenska. Vo finále Tipos atletickej ligy, M-SR družstiev mužov a žien, ako člen DUKLAD BB obsadil 2. miesto v súťaži družstiev a tiež 2. miesto v skoku do diaľky.

Ema Ijeoma OKOYEOCHA - Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom

Ako staršia žiačka súťaží v disciplíne vrh guľou, hod diskom, hod kladivom. V priebehu roka získala niekoľko popredných umiestnení na súťaži Majstrovstiev Slovenska starších žiakov, dorastencov i na súťažiach stredoslovenského atletického zväzu žiactva a dorastu, kde spolu získala 6 x 1. miesto, 2 x 3. miesto. Je trojnásobnou majsterkou Slovenska: 1. miesto halové M-SR starší žiaci vo vrhu 3 kg guľou v Bratislave, 1. miesto v hode kladivom na M-SR dorastu v Humennom, 1. miesto v hode kladivom na M-SR starších žiakov v Dubnici nad Váhom, 3. miesto v hode diskom na M-SR dorastu v Humennom.

Ema je súčasťou Slovenskej reprezentácie v kategórii starších žiačok, zaradená v nominácii na Majstrovstvá Európy U18, ktoré sa budú konať v roku 2024 v Banskej Bystrici. V roku 2023 ukončila sezónu v celoslovenských tabuľkách starších žiačok na 1. mieste. Bola súčasťou družstva dorasteniek JUVENTA Žilina, ktoré na Majstrovstvách Slovenska obsadilo bronzové medaile. V celoslovenských tabuľkách starších žiačok aj dorasteniek jej patrí v hode 3 kg kladivom 1. miesto s výkonom 52,26 m.

Jej cieľom pre rok 2024 je prekonať hranicu 60 m v hode 3 kg kladivom.

Róbert JACKULIAK - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii juniorov v disciplíne cestná, dráhová cyklistika a cyklokros.

V Slovenskom pohári na dráhe v disciplíne OMNIUM v Prešove sa umiestnil na 1. mieste a v disciplíne SCRATCH na 2. mieste. Štartoval v reprezentačnom výbere Slovenska na Majstrovstvách sveta v cyklokrose a svetových pohároch a medzinárodných pretekoch v cyklokrose a cestnej cyklistike.

Na Majstrovstvách Slovenska v stíhacích pretekoch v Prešove sa umiestnil na 1. mieste a získal titul MAJSTER SLOVENSKA. Po sezóne 2023 na základe dobrých výsledkov prestúpil do mužského kontinentálneho tímu „DUKLA Banská Bystrica“, kde bude pokračovať v kariére.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Jakub BENČA - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii kadetov a juniorov v disciplíne cestná, dráhová cyklistika a cyklokros.

Na Majstrovstvách Slovenska v časovke jednotlivcov v Lovči sa umiestnil na 10. mieste. 4. miesto získal na Majstrovstvách Slovenska v stíhacích pretekoch na dráhe v Prešove. Štartoval v reprezentačnom výbere Slovenska na Majstrovstvách Európy v cyklokrose a svetových pohároch. Na Majstrovstvách Slovenska v cyklokrose v Žiari nad Hronom sa umiestnil na 1. mieste a získal titul MAJSTER SLOVENSKA.

Maxim MÁJIK - Cyklistický klub MŠK Žiar nad Hronom

V sezóne 2023 pretekal v kategórii kadetov v disciplíne cestná, dráhová, horská cyklistika a cyklokros.

Na Majstrovstvách Slovenska v Prešove získal v bodovacích pretekoch 3. miesto, v stíhacích pretekoch 3. miesto, vo vylučovacích pretekoch na dráhe 2. miesto a v stíhacích pretekoch jednotlivcov 1. miesto a titul MAJSTER SLOVENSKA. V dlhodobej súťaži Slovenského pohára v cestnej cyklistike starších žiakov obsadil konečné 5. miesto a v dlhodobej súťaži Slovenského pohára v Kritérijnej lige starších žiakov obsadil konečné 2. miesto.

Róbert LÁSKA - Športovo strelecký klub MŠK Žiar nad Hronom

V Slovenskej lige historikov v Bratislave v disciplíne Vetterli v streľbe na 50 metrov v polohe stoj nastrieľal zo 100 možných bodov 100, čo je Slovenský rekord. Na Majstrovstvách SR v streľbe z historických zbraní vo Zvolenskej Slatine v disciplíne Lamarmora nastrieľal 91 bodov zo 100 možných a umiestnil sa na 2. mieste. Na Majstrovstvách SR SPK Sielnica súperil v disciplíne M 800 - z 800 možných bodov nastrieľal 797, čo mu prinieslo 2. miesto. V Slovenskej lige SPK v disciplíne M 800 nastrieľal z 2400 bodov 2395 a umiestnil sa na 1. mieste. Na Majstrovstvách SR SPK v Sielnici v disciplíne G 200 nastrieľal 197 bodov z 200 možných a umiestnil sa na 2. mieste. Na Majstrovstvách SR v streľbe z historických zbraní v Gajary v disciplíne Sharps – perkusna puška zadovka v streľbe na 50 metrov v polohe stoj zo 100 možných bodov nastrieľal 95, čo je slovenský rekord a získal titul MAJSTER SLOVENSKA. Je niekoľkonásobným Majstrom SR a držiteľom I. výkonnostnej triedy.

Marianna GRÚBEROVÁ - Športovo strelecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Medzinárodných Majstrovstvách SR v streľbe zo vzduchových a guľových zbraní v ŠA Príbelce súperila v kategórii A - ženy nad 43 rokov v disciplíne vzduchová pištoľ finále 15 výstrelov. Zo 150 možných bodov nastrieľala 137, čo jej určilo umiestnenie na 1. mieste a získala titul MAJSTER SLOVENSKA. Na tomto podujatí súťažila aj v disciplíne Športová pištoľ 30 + 30 výstrelov a vo svojej kategórii sa umiestnila na 2. mieste. V spoločnej disciplíne vzduchová pištoľ a športová pištoľ získala tiež 2. miesto. V celoročnom vyhodnotení Krajskej streleckej ligy BB kraja v streľbe zo vzduchových zbraní v disciplíne vzduchová pištoľ 40 výstrelov si vystrieľala 1. miesto. Je niekoľko násobnou Majsterkou BB kraja a držiteľkou 1. výkonnostnej triedy vo vzduchových a guľových disciplínach.

Katarína BALÁŽOVÁ - Športovo strelecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Majstrovstvách BB kraja vo Zvolenskej Slatine súperila v disciplíne vzduchová pištoľ 40 výstrelov a v kategórii A - ženy nad 43 rokov zvíťazila a získala titul Majster BB kraja. 

Na Extralige a Lige talentovanej mládeže v Bratislave súperila v disciplíne vzduchová pištoľ 40 výstrelov a umiestnila sa na 2. mieste. V celkovom vyhodnotení Krajskej streleckej ligy BB kraja v streľbe zo vzduchových zbraní jej v disciplíne vzduchová pištoľ 40 výstrelov patrí 2. miesto. Na Medzinárodných Majstrovstvách SR v streľbe zo vzduchových zbraní v Streleckom areáli Veľký Krtíš súperila v disciplíne vzduchová pištoľ 15 výstrelov a v kategórii ženy nad 43 rokov zvíťazila a získala titul MAJSTER SLOVENSKA. 

Marián GRÚBER - Športovo strelecký klub MŠK Žiar nad Hronom

Na Majstrovstvách SR v streľbe zo vzduchových zbraní v Bratislave sa v kategórii seniorov nad 45 rokov v disciplíne vzduchová pištoľ 40 výstrelov umiestnil na 3. mieste. V celkovom vyhodnotení Krajskej streleckej ligy BB kraja sa v disciplíne Veľkokalibrová pištoľ 30 + 30 výstrelov umiestnil na 2. mieste a v disciplíne športová pištoľ 30 + 30 výstrelov na 3. mieste. Na Medzinárodných Majstrovstvách SR seniorov v streľbe zo vzduchových a guľových zbraní v kategórii strelcov nad 65 rokov v disciplíne vzduchová pištoľ 15 výstrelov finále nastrieľal 145 bodov zo 150 možných, čo ho zaradilo na 1. miesto a získal titul MAJSTER SLOVENSKA. Je niekoľko násobným Majstrom SR a držiteľom I. výkonnostnej triedy.

Adam ŤAVODA - IRON GYM MŠK Žiar nad Hronom

Na Majstrovstvách Slovenska v Košiciach sa v kategórii junior do 125 kg v mŕtvom ťahu výkonom 270 kg umiestnil na 1. mieste a získal titul MAJSTER SLOVENSKA. Na Medzinárodných majstrovstvách Slovenska a Česka GPC v Lučenci sa v kategórii junior do 125 kg v mŕtvom ťahu výkonom 265 kg umiestnil na 1. mieste. Na Majstrovstvách Európy WUAP v Českej Lípe sa v kategórii junior do 125 kg v mŕtvom ťahu výkonom 265 kg umiestnil na 1. mieste. Na Majstrovstvách sveta vo Viedni WUAP sa v kategórii junior do 125 kg v mŕtvom ťahu výkonom 250 kg umiestnil na 1. mieste.

Tatiana MAGULOVÁ - IRON GYM MŠK Žiar nad Hronom

Na Majstrovstvách Slovenska WUAP (World United Amateur Powerlifting) v Košiciach v kategórii MASTERS do 82,5 kg sa výkonom v tlaku na lavičke 97,5 kg umiestnila na 1. mieste a získala titul MAJSTERKA SLOVENSKA. Na medzinárodných Majstrovstvách Slovenska a Česka GP v Lučenci sa v kategórii MASTERS do 82,5 kg v tlaku na lavičke výkonom 95 kg umiestnila na 1. mieste a v celkovom poradí sa umiestnila na 3. mieste. Na Majstrovstvách Európy WUAP v Českej Lipe v kategórii MASTERS do 82,5 kg v tlaku na lavičke sa výkonom 97,5 kg umiestnila na 1. mieste.

Na Majstrovstvách sveta WUAP vo Viedni v kategórii MASTERS do 82,35 kg v tlaku na lavičke výkonom 100 kg sa umiestnila na 1. mieste a stala sa absolútnou víťazkou.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Ocenenie – Tréner mesta Žiar nad Hronom

Juraj HORVÁTH - Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom

V súčasnosti je bez prestávky najdlhšie pracujúcim trénerom v Basketbalovom klube. Na začiatku 80. rokov minulého storočia začínal s basketbalom ako mladý hráč, ktorý plynule preplával všetkými kategóriami až po mužov. Ako muž hrával aj Extraligu v Handlovej a po skončení dlhej hráčskej kariéry ihneď presedlal do role trénera. Momentálne zastáva niekoľko pozícií - šéftréner klubu, tréner Juniorov, 

tréner Mladších mini žiačok, asistent pri Kadetoch a Mužoch. Keď sa v Žiari nad Hronom povie Juraj Horváth, každý si vybaví férového človeka, športovca, basketbalistu, trénera a otca, ktorý vychoval dvoch úžasných basketbalistov, a to mnohonásobných reprezentantov Slovenska v basketbale - Samuela Horvátha a Filipa Horvátha. Jeho rukami prešlo niekoľko stovák odchovancov basketbalu. 

Za zmienku stoja reprezentanti - Marián Kysela, Jozef Oravec, Andrej Slávik, Filip Štefanec, Marek Novák, Juraj Kret, Hugo Kucej, Alex Kaša, Oliver Ondrík, Matej Kret, Marián Kartík, Matej Valent a synovia Samuel a Filip. Ako hlavný tréner dosiahol od roku 2011 so svojimi zverencami 4 x tretie miesta a 3 x prvé miesta.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

OCENENIE „IN MEMORIAM“

Ladislav BÁRDI - Volejbalový klub MŠK Žiar nad Hronom

Od roku 1985 do roku 1995 pracoval postupne vo funkciách vedúci družstva žien, tajomník VK, hospodár aj predseda a od roku 1995 až do roku 2010 pôsobil vo funkcii tajomníka volejbalového klubu. Dlhodobo bol členom výkonného výboru Oblasti Stred Slovenskej volejbalovej federácie. Za svoju dlhoročnú prácu vo volejbale dostal ocenenie Čestné uznanie Slovenskej volejbalovej federácie.

Prežil radosti i starosti, zostupy i postupy družstiev vo všetkých kategóriách a v posledných rokoch i zaslúženú odmenu v podobe medailí, ktoré družstvá volejbalového klubu získali v kategóriách starších žiačok, kadetiek, junioriek a žien. Bol dlhodobým, služobne najstarším funkcionárom klubu a zostane v nezabudnuteľných spomienkach na volejbalový život v našom meste i regióne.

Primátor mesta Žiar nad Hronom udeľuje Ladislavovi BÁRDIMU ĎAKOVNÝ LIST - IN MEMORIAM za celoživotnú prácu, angažovanosť a osobný prínos pre rozvoj volejbalu v meste Žiar nad Hronom.

Ďakovný list prebrala na podujatí manželka zosnulého pána Bárdiho - Viera Bárdiová.

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

KATEGÓRIA ŠPORTOVÝ KOLEKTÍV

MAJSTRI OBLASTI, MEDAILISTI z Majstrovstiev SR v roku 2023 – 2. a 3. miesto

Staršie žiačky a žiaci Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom

V súborných cvičeniach KATA získali 2. miesto na Majstrovstvách SR, ktoré sa konali v meste, Vranov nad Topľou, 25. 11. 2023.

Družstvo reprezentovali: Jana Kyslerová, Lenka Dobrocká a Michal Kubáš
Prezident klubu: Mgr. Ľubomír Striežovský

Juniorky Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom

Vo Vranove nad Topľou v novembri 2023 na Majstrovstvách Slovenskej republiky sa umiestnili na 2. mieste v športovom zápase KUMITE.

Družstvo reprezentovali: Alexandra Kalamárová, Radoslava Kučerová, Julliete Dubin - hosťujúca z Karate klub Drap Partizánske
Prezident klubu: Mgr. Ľubomír Striežovský

Kolektív MIDI mladších žiačok Volejbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom

4 - kový volejbal, 2. miesto v Oblasti STRED v sezóne 2022/2023

Družstvo reprezentovali: Ema Bugárová, Marion Fabová, Adela Fronková, Michaela Fronková, Katarína Hrmová, Kethlyne Jančíková, Karolína Krajčiová, Olívia Páleníková, Natália Rošková, Simona Schlenkerová, Sophia Schveigert, Petra Vrtielová, Daniela Zaťková
Trénerka: Valéria Šestáková
Prezident klubu: MVDr. Igor Korbela

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Kolektív MINI mladších žiačok Volejbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom

3 - kový volejbal, 1. miesto v Oblasti STRED v sezóne 2022/2023

Družstvo reprezentovali: Ema Bugárová, Adela Fronková, Michaela Fronková, Karolína Krajčiová, Olívia Páleníková, Natália Rošková
Trénerka: Valéria Šestáková
Prezident klubu: MVDr. Igor Korbela

Družstvo mladších žiačok Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom

2. miesto v Stredoslovenskej oblasti 

Družstvo reprezentovali: Chiara Šarišská, Eliška Tináková,Tatiana Mareková, Viktória Buršíková, Sára Homolová, Natália Radochová, Sabina Miklová, Karin Lučaníková, Nikola Slašťanová, Emma Jelžová, Nina Glázerová, Patrícia Bieliková, Patrícia Haffnerová, Kornélia Ťahúnová, Diana Müllerová, Lucia Kadlecová, Zara Dudová, Lucia Lukáčová
Tréneri: Adam Pajunk, Ing. Miroslav Rybársky
Prezident klubu: Adam Pajunk

Družstvo najmladších žiačok Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom

1. miesto v Stredoslovenskej oblasti 

Družstvo reprezentovali: Miroslava Miklová, Lenka Hrmová, Bronislava Ondríková, Sára Homolová, Sabina Miklová, Timea Mošková, Mia Dimitriu, Patrícia Rošková, Lucia Lukáčová, Viktória Buršíková, Natálka Radochová, Sarah Alžbeta Dekýšová, Hana Víťazková, Chiara Šarišská, Lucia Ondríková, Rebeca Žbirková, Margaréta Prekoppová, Nikol Kollárová, Marína Paššáková, Lucia Kotryová, Nikola Pepichová, Nela Táborská, Katarína Čižová, Sara Ďurišová, Lea Ivanová, Sabina Hrmová, Lenka Ondríková, Amia Mutkovičová, Karolína Vančová
Tréneri: Adam Pajunk, Marián Podolec
Prezident klubu: Adam Pajunk

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Družstvo starších žiakov Cyklistického klubu MŠK Žiar nad Hronom

3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v stíhacích pretekoch na dráhe, Prešov, 5 - 7. 7. 2023

Družstvo reprezentovali: Martin Dekýš, Christian Jelža, Maxim Májik, Timotej Molota
Prezident klubu: Ing. Milan Veselý, PhD., MBA

Družstvo Atletického klubu MŠK Žiar nad Hronom

1. miesto mladšieho a najmladšieho žiactva v štafete družstiev - 4 x 60m na Majstrovstvách Stredoslovenského Atletického zväzu, Banská Bystrica, 17. 9. 2023

Družstvo reprezentovali: Patrícia Haffnerová, Nikola Slašťanová, Nina Glázerová, Patrícia Bieliková
Prezident klubu: Adam Pajunk

Kolektív tanečníc TŠK STELLA Žiar nad Hronom

2. miesto na Majstrovstvách Slovenska s choreografiou Candy man, Žiar nad Hronom, 20. máj 2023

Družstvo reprezentovali súťažné páry: Lillien Beňová, Šarlota Beňová, Leona Klenková, Silvia Holicová, Zoja Foltánová, Vivien Matulová, Kristína Môcová, Bibiana Sámelová, Ivana Tulipánová, Emma Záchenská
Tréner a choreograf: Ing. Stella Víťazková, Martin Kollár
Predseda OZ TŠK STELLA: Ing. Miroslav Víťazka

Kolektív TŠK STELLA Žiar nad Hronom

3. miesto na Majstrovstvách Slovenska s choreografiou Shrekoviny II, Žiar nad Hronom, 20. máj 2023

Družstvo reprezentovali súťažné páry: Adrián Greguš - Emma Strompová, Dominik Franta - Lívia Balážová, Martin Binder – Zoja Uhrovičová, Simeon Chovan - Emma Hanušková, Róbert Štefanka - Alexandra Vanková, Luca Preisser – Ria Gregušová, Dávid Víťazka - Nela Matiašková, Stanislav Rigo – Sára Kollárová
Tréneri a choreografi: Ing. Stella Víťazková, Mgr. Petra Víťazková, Martin Kollár
Predseda OZ TŠK STELLA: Ing. Miroslav Víťazka

Kolektív TŠK STELLA Žiar nad Hronom

3. miesto na Majstrovstvách Slovenska s choreografiou Rollin‘ Rollin‘, Žiar nad Hronom, 20. máj 2023

Družstvo reprezentovali súťažné páry: Adrián Greguš - Emma Strompová, Dominik Franta - Lívia Balážová, Martin Kollár – Nella Lepšíková, Róbert Štefanka - Alexandra Vanková, Luca Preisser – Michaela Hricová, Dávid Víťazka - Nela Matiašková, Jakub Heško – Viktória Hešková, Patrik Franta – Tamara Valentová
Tréneri a choreografi: Ing. Stella Víťazková, Mgr. Petra Víťazková, Martin Kollár
Predseda OZ TŠK STELA: Ing. Miroslav Víťazka

Volejbalové družstvo „VETERÁNOV“ Žiar nad Hronom

12. augusta 2023 sa v Kežmarku uskutočnil 25. ročník Memoriálu Františka Mizdoša a 12. ročník Majstrovstiev Slovenska veteránov vo volejbale mužov a žien. Turnaja sa celkovo zúčastnilo 28 družstiev zo Slovenska, Česka a Ukrajiny. V Kategórii nad 60 rokov sa Majstrovstiev Slovenska zúčastnilo i družstvo Veteránov zo Žiaru nad Hronom a umiestnilo sa na 3. mieste, pričom Ján Hukel z tohto družstva bol vyhlásený za najlepšieho hráča v kategórii nad 60 rokov.

Kolektív reprezentovali: Ladislav Kukolík, Otto Šimonovič, Dušan Bartalský, Ján Hukel, Emanuel Hukel, Miroslav Liptšej, Vladimír Hronček

Poznáme najlepších športovcov mesta Žiar nad Hronom za rok 2023 

Majstri Slovenska v roku 2023

DORASTENCI Karate klubu MŠK Žiar nad Hronom

MAJSTRI SLOVENSKA v súborných cvičeniach KATA, Vranov nad Topľou, 25. 11. 2023

Družstvo reprezentovali: Adam Hudec, Jozef Šipkovský a Roman Neuschl
Prezident klubu: Mgr. Ľubomír Striežovský

STARŠIE ŽIAČKY Karate klub MŠK Žiar nad Hronom

MAJSTERKY SLOVENSKA v športovom zápase KUMITE, Vranov nad Topľou, 25. 11. 2023

Družstvo reprezentovali: Viktória Beľová, Olívia Černáková, Lenka Kučerová, Viktória Viglašská
Prezident klubu: Mgr. Ľubomír Striežovský

Družstvo Základnej školy s materskou školou Štefana Moysesa

Majsterky Slovenska v družstvách - Celoslovenské atletické superfinále základných škôl, Šamorín, 13. - 14. 6. 2023

Družstvo reprezentovali: Tamara Jašková, Nikola Slašťanová, Ema Jelžová, Lenka Burská, Lucia Kadlecová, Martina Hricová

MLADŠIE ŽIAČKY Volejbalového klubu MŠK Žiar nad Hronom

MAJSTRI SLOVENSKA, Prešov 6. – 8. mája 2023

Družstvo reprezentovali: Patrícia Bartoňová, Ema Bugárová, Johana Ráchel Cehuľová, Adela Fronková, Kethlyne Jančíková, Karolína Krajčiová, Olívia Páleníková, Natália Rošková, Sophia Schveigert, Dominika Tóthová, Zuzana Uhrovičová, Daniela Zaťková
Trénerky: Eva Bieliková a Alena Bieliková
Prezident klubu: MVDr. Igor Korbela

 

 

Ďalšie články - Šport

Linda Majerčíková postúpila vo svetovom rebríčku U19 
22.04.2024 13:17:51

Linda Majerčíková postúpila vo svetovom rebríčku U19 

Mladí stolní tenisti z MŠK Žiar nad Hronom absolvovali opäť súťažný víkend. V kategórii najmladšieho žiactva mali mládežníci poslednú šancu kvalifikovať sa na májové Majstrovstvá SR 2024. Tončo a Žilák z MŠK Žiar nad Hronom súťažili v kategórii...

Beh oslobodenia mesta
18.04.2024 10:21:04

Beh oslobodenia mesta

Pozývame všetkých priaznivcov bežeckých podujatí na 34. ročník podujatia Beh oslobodenia mesta, ktoré sa uskutoční v piatok 26. apríla. Organizuje ho mesto Žiar nad Hronom, Centrum voľného času, Atletický klub MŠK Žiar nad Hronom a Základná škola na...

Po troch kolách je víťazom Slovenského pohára v kumite Alex Chmelo
16.04.2024 09:50:12

Po troch kolách je víťazom Slovenského pohára v kumite Alex Chmelo

Tretie kolo Slovenského pohára detí a žiakov v agility, kata a kumite sa konalo v sobotu 13. apríla v športovej hale v Starej Ľubovni. 444 najmladších začínajúcich a pokročilých pretekárov z 53 členských klubov SZK malo tak poslednú šancu získať body...

Žiarski karatisti získali na turnaji v Budatíne až 23 pódiových umiestnení
12.04.2024 09:37:12

Žiarski karatisti získali na turnaji v Budatíne až 23 pódiových umiestnení

Prvý víkend po veľkonočných prázdninách patril súťaži pre našich najmenších karatistov. Do telocvične Základnej školy Slovenských dobrovoľníkov v Žiline - Budatíne pricestovalo 297 najmladších začínajúcich karate bojovníkov vo veku 5 až 14 rokov s...

logo_mestske_noviny.png
logo_atv.png
logo_mskc.png
logo_kinohron.png
logo_technicke_sro.png
logo_technicke_as.png
logo_msk.png
logo_fkpohronie.png