Dnes je 24.06.2019, meniny má Ján.   

Prešibaný kocúr v čižmách

Zažite s nami neopakovateľné stvárnenie známej rozprávky v podaní štyroch profesionálnych hercov divadla Actores. Očarí Vás jedinečná maľovaná scéna, veľký drevený pelech kocúra, zdobený trón princeznej, obrovský železný tepaný kotol, originálne kostýmy, scénické osvetleniea interakcie kocúra s deťmi v publiku.

Náš odvážny kocúr rozumie všetkému. Nielen ľudskej reči, lež i tomu, čo sa ukrýva v srdci človeka. Slovenská ľudová rozpráva na motívy diela Pavla Dobšinského okorenená vtipom a humorom je navyše popretkávaná piesňami prísloviami, porekadlami a ľudovými obyčajmi. Posúďte sami.

Prešibaný kocúr stretne chudobného junáka Jurka avšak, pod otrhaným klobúkom múdra hlava býva. Jurko rozumie hlavne tomu, že dobro a dobrosrdečné vzťahy pohnú svetom a urobia v živote človeka zázraky. Pretože priateľstvo s kocúrom či strigôňom je lepšie ako peniaze. I prešibaný kocúr vie, že mnoho rúk mnoho spraví, preto najrozprávkovejšie by bolo zapojiť do príbehu i bájnu bytosť – Meluzínu, aby všetci spoločne mohli na Jurkovom šťastí pracovať. A cieľom je dobre Jurka oženiť (samozrejme s princeznou), diváka poučiť i pobaviť. Na prvý pohľad vyzerá byť všetko jednoduché a predsa: každý najlepšie vie, kde ho čižma tlačí a rozhodne sa presadzovať i svoje želania. Jednoducho povedané: zapletačiek je dosť. V „Prešibanom kocúrovi“ výhodou príbehu je sila a vtip, navyše ľudový humor sa spája s modernými prvkami súčasného bytia, oslovuje rôzne vekové kategórie.

Scénické výrazové prostriedky uvádzajú rozprávku do fantazijnej atmosféry, harmonicky zladenej scény a kostýmov, nevynímajúc obrovský medený kotol v ktorom strigôň uvarí veľké prekvapenie.
Podmienkou však je, aby ste sa v ňom vykúpali.

Divadlo vám ponúka nezvyčajné stretnutie rozprávkových bytostí, ktoré sú nositeľmi ľudských charakterových vlastností, pomáhajúcich chudobnému Jurkovi v nádeji, že i oni okúsia čosi z ríše človečenstva a dotknú sa tých maličkostí, ktoré v bytí človeka spôsobujú radosť.

Vhodné pre deti od 3 do 13 rokov!

Zvuk: Martin Mihok
Svetlá: Michal Mihok
Foto: Lukáš Ďurán

Výprava a réžia: Tatiana Masníková

OSOBY A OBSADENIE
KOCÚR: Róbert Kobezda
STRIGÔŇ ABADOR: Attila Bocsárszky
JURKO: Peter Kamenský a.h.
PRINCEZNÁ, MELUZÍNA: Patrícia Stehelová
MINUTÁŽ: 65 minút bez prestávky. 

 

 

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!

Odporúčame

Psia duša 2 /dabing/

Kino

Pripomíname divákom, že rezervácia vstupeniek prepadá 15 MINÚT pred začiatkom filmu. Diváci s rezerváciami majú pri pokladni právo ...