Dnes je 20.09.2019, meniny má Ľuboslav(a).   

Peter Antal: Verím, že po skončení všetkých prác bude sídlisko Pod vršky jednou z najkrajších častí nášho mesta

Zverejnené: 06.06.2019 10:34:22 |   | vytlačiť
obr: Peter Antal: Verím, že po skončení všetkých prác bude sídlisko Pod vršky jednou z najkrajších častí nášho mesta

Tri oddychové zóny vzniknú vo vnútroblokových priestoroch na sídlisku Pod vršky. Ich súčasťou budú prvky pre deti, športoviská, nový mobiliár, chodníky a nová zeleň. Mesto na tento projekt získalo z Integrovaného regionálneho operačného programu dotáciu vo výške 475 000 eur.

Sídlisko Pod vršky prechádza už niekoľko týždňov veľkou zmenou. Prvé práce začali už 4. apríla a v čase uzávierky našich novín bol takmer dokončený blok B. „V tejto časti sa vybudovali nové chodníky, na ktoré príde asfaltový povrch, osadilo sa verejné osvetlenie, herné a fitnes prvky a agility pre psov,“ informuje projektový manažér mesta Miloš Čerťaský s tým, že ešte ostáva dokončiť oplotenie pre psov a osadenie jedného herného prvku, a to lanovej dráhy. V týchto dňoch sa osadí aj mobiliár, a to na tých miestach, kde sa prvky nekotvia do asfaltu. „Do konca mája sa vysadia všetky stromy, vrátane stromov pre blok A a C. Ako posledné sa budú realizovať sadové úpravy, konkrétne výsadba kríkov a trávy a tiež doasfaltovanie chodníkov,“ vymenúva Miloš Čerťaský.

Do týchto dní sa v bloku A urobila úprava veľkosti pôvodných chodníkov, osadili sa obrubníky, vybudovali sa plochy pre herné prvky, zrealizoval sa výkop a uloženie obrubníkov pre trampolínu. Na cestnej komunikácii sa začalo s prácami na vybudovaní nového chodníka. „Bloky A a B by mali byť na komplet ukončené do 11. júna a následne na to sa začnú práce v bloku C. Predpokladaný termín ukončenia celého projektu je do polovice júla,“ avizuje projektový manažér s tým, že problémom a dôvodom predĺženia realizácie prác bolo nepriaznivé počasie, ktoré znemožnilo naplno pokračovať v stavebných prácach.

Samospráva sa, podľa primátora Petra Antala, budovaním oddychových zón snaží zlepšovať kvalitu života v meste: „Postupne ideme zónu za zónou. Našou filozofiou je, že v každej mestskej časti majú byť vytvorené podmienky a viac priestoru na to, aby chceli Žiarčania vyjsť von, relaxovať, či len tak sa stretávať. A to sa dá jedine tak, že im ponúkneme príležitosť.

Charakteristika jednotlivých vnútroblokov

Vnútroblok A je zameraný na ihriská pre deti vo veku 2 – 5 rokov. Tomu je prispôsobený aj výber jednotlivých herných prvkov. Samozrejmosťou bude aj sedenie v podobe parkových zostáv so stolíkmi.

Areál vnútrobloku B je zameraný na ihriská pre deti vo vekovej skupine 5 – 12 rokov, pre psičkárov a skupinu seniorov, čomu je prispôsobený výber jednotlivých herných prvkov a cvičebného mobiliáru. Vyčleňuje štyri hlavné funkčné plochy vnútrobloku, ktoré dopĺňa prvkami parkového sedenia.

Vnútroblok C je zameraný na ihriská pre deti vo vekovej skupine 5 -12 rokov a mládež, čomu sa prispôsobuje nielen výber herných, ale aj športových prvkov. Aj tu budú herné plochy doplnené prvkami parkového sedenia.

Revitalizácia vnútro blokových priestorov na sídlisku Pod vŕšky v Žiari nad Hronom


Novinky

19.09.2019 13:25:31 Kultúra

Enviro deň v Žiari prinesie zábavu aj osvetu 

Planétu máme len jednu a čím skôr ju začneme chrániť, tým lepšie. S environmentálnou výchovou musíme začať u tých najmenších. ...

19.09.2019 09:01:42 Naše mesto

V sade máme prvý úľ. Včely sa už pripravujú na zimu

Ako sme vás pred časom informovali, v mestskom sade pribudol na skúšku prvý úľ. Svoj domov v ňom už našlo ...

18.09.2019 12:47:58 Naše mesto

Uzatvorenie ulíc počas Žiarskeho jarmoku 2019

V dňoch 11. a 12. októbra 2019 sa v našom meste uskutoční tradičný Žiarsky jarmok.   V súvislosti s jeho ...

18.09.2019 08:52:36 Naše mesto

Výťažok z verejnej finančnej zbierky pomohol osamelo žijúcej pani Alojzii

V deň konania Beer festu sa uskutočnila aj verejná zbierka, ktorej výťažok vždy mesto venuje buď osobe v seniorskom veku, ...

17.09.2019 13:17:53 Naše mesto

Elektroodpad z domácností

Čo si predstaviť pod pojmom elektroodpad? Je to elektrozariadenie vrátane všetkých komponentov, spotrebných a konštrukčných dielcov, ktoré sú súčasťou elektrozariadenia ...

16.09.2019 10:24:46 Naše mesto

Prichádza výrazná zmena počasia 

V úvode uplynulého týždňa nás ovplyvňovalo frontálne rozhranie spojené s tlakovou nížou, ktorá sa premiestňovala cez naše územie nad Škandináviu. ...


 Povinné zverejňovanie informácií
 SMS info - odoberajte SMS od mesta priamo do vášho mobilu
 E-mail info - dostávajte oznamy a správy z diania v meste priamo do vašej e-mailovej schránky